• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO MODELIK rewolucja w 1:45

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
#1
Na Kartonoworku pojawiła się informacja o rewolucji jaką przeprowadza firma MODELIK. Wklejam tekst zapowiedzi. Zapowiedź z punktu 4 powinna szczególnie nas ucieszyć.

1.Od modelu nr 5/15 Wydawnictwo Modelik zmienia szatę graficzną na bardziej nowoczesną.

2.Rezygnujemy z offsetowej techniki druku i przechodzimy na druk cyfrowy w najnowszej technologii Konica-Minolta z zastosowaniem tonera polimerowego. W nowej technice druku zostały przeprowadzone próby i gwarantuję, że jakość druku jest doskonała i nie ma mowy o jakimś „odpadaniu” tonera, nawet przy kształtowaniu elementów ciasno zwijanych. Oczywiście (co jest typowe dla druku cyfrowego) wydruki będą lekko błyszczące, a niektóre gatunki klejów (np. Butapren) mogą toner rozmazywać, dlatego dobierając klej trzeba być ostrożnym i najlepiej przeprowadzić próbę, choćby na okładce. W każdym modelu będzie się znajdowała ulotka w 4 językach z taką informacją.

3.W technologii druku cyfrowego będą wznowione niektóre starsze modele których nakład jest na dziś wyczerpany (np. parowozy T-3 i Orenstein & Koppel). Ukażą się one w starej szacie graficznej, ale z wyraźnym dodatkowym oznaczeniem na okładce, że jest to druk cyfrowy.

4.Wszystkie modele pojazdów szynowych jakie ukazały się dotychczas w Modeliku w skali 1:25 zostaną sukcesywnie (do końca roku) wydane również w skali 1:45, a nowe modele od razu będą się ukazywały w obu skalach jednocześnie. Dla skali 1:45 będą też dostępne zestawy wycinane laserowo, wykonane oczywiście z proporcjonalnie cieńszej tekturki. Robiłem próby i nawet drobne elementy grawerowane typu kratki pomostów wychodzą znakomicie, a „odlewane” tabliczki też wystarczająco dobrze. Przyjmuję sugestie zainteresowanych, które modele 1:45 przygotować i wydać w pierwszej kolejności.

Już jutro Modelik zaprezentuje nowy model oraz pierwsze "45-tki".
 

Viking_BB

Nowy użytkownik
club 0
Reakcje
4 0 0
#2
No i Odyn wysłuchał moich modlitw. Jedyny potentat kartonowej zerówki, który nie potrafił nigdy porządnie zrealizować zamówienia, o przyzwoitym prowadzeniu sklepu internetowego nie wspominając, doczekał się prężnej i "ogarniętej" konkurencji.
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#3
Wszystko fajnie tylko 1:45 to nie 1:43,5 , czy może pierwsza skala jest bardziej popularna .
Bo jak przeglądam fora w zerówce to jednak przeważa 1:43,5.
 
OP
OP
Tempest

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
#6
Już je mam, wagony w 1:45.

Uczucia mam mieszane - te półbłyszczące powierzchnie wydają mi się jakieś dziwne, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia do tradycyjnie drukowanych modeli.

Karton jakiś wiotki, a może to z powodu tego że format większy od A4 i stron niewiele to i zeszyt się bardziej wygina.

Co do formy graficznej to w moich egzemplarzach na zewnętrznej stronie okładki z góry, dołu i prawej krawędzi są białe niezadrukowane marginesy szerokości około 0,7 cm co wygląda dość dziwnie. Nowa szata graficzna jakoś mi się niezbyt podoba, szczególnie ten żółty trójkąt kończący obszar z wydrukowaną skalą modelu stykający się z literą "k" jakoś mnie razi, ja bym go odsunął na szerokość litery ale to kwestia raczej indywidualnych upodobań.

Trzeba by więc któryś z tych modeli spróbować skleić.
 

Podobne wątki