• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele zespołów wagonów piętrowych serii Bipa/Bhp/Bhp-x

wolfik

Znany użytkownik
Reakcje
989 1 0
#21
Co prawda mam małe doświadczenie ale akurat Valleyo używałem. Trochę słabe mechanicznie. Być może wina jest po mojej stronie a także nie wiem jak wypadają w porównaniu z innymi farbami.
 

Aurel

Aktywny użytkownik
Reakcje
153 10 0
#22
dobry podkład pod farbę i nie ma siły, moim zdaniem to jedne z lepszych akryli. Ale z farbami to już tak jest, że jeden woli emalie, inny akryle, inny celulozowe Gunze itd, itd. Udanej recepty nie ma. Natomiast Pactry z tego co wiem to w tym kolorze RAL niestety nie ma.
 

wolfik

Znany użytkownik
Reakcje
989 1 0
#24
dobry podkład pod farbę i nie ma siły, moim zdaniem to jedne z lepszych akryli. Ale z farbami to już tak jest, że jeden woli emalie, inny akryle, inny celulozowe Gunze itd, itd. Udanej recepty nie ma. Natomiast Pactry z tego co wiem to w tym kolorze RAL niestety nie ma.
Tak jak pisałem: nie mam porównania. Natomiast muszę dodać małe sprostowanie: to co napisałem dotyczy powłoki niezabezpieczonej lakierem, żeby było jasne. Jako podkład zastosowałem Mr. Surfacer 1200.
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#26
Cieszy mnie Twoja relacja Uriel, bo mnie czeka dokładnie to samo (y)
Kawał dobrej roboty jak i dobrego tematu no i gratuluję drugiego miejsca, a życzę najwyższego na podium (y)
 

Aurel

Aktywny użytkownik
Reakcje
153 10 0
#27
No dobra to jeszcze powiedzcie jaki podkład i jakiej marki lakier ochronny ??
Tak jak wolfik napisał jako podkład nieźle spisuje się Mr Hobby Surfacer 1200 - do rozcieńczenia jedynie rozcieńczalnikiem Gunze Mr Thinner, jest drobny i nieźle kryje.
Można zastosować również Model Master Acrylic Gray Primer 4680 tu rozcieńczysz zwykłą wodą destylowaną. Ten jest też niezły. Ale to rzecz gustu, co kto lubi
Co ważne powierzchnię malowaną przed położeniem podkładu trzeba dobrze odtłuścić np. benzyną ekstrakcyjną, wszystko robić w rękawiczkach chirurgicznych, aby nie zostawiać odcisków palców. Ważne aby wszelkie elementy, które się maskuje taśmą Tamiyi, przylepność tej taśmy osłabić np. przez kilkukrotne przyklejenie np. do blatu, maty, czy nawet czoła ;). Nie osłabi to akryli i nie powinny schodzić wraz z odklejaniem taśmy.
Całość po pomalowaniu zabezpieczyć np. lakierem ja też używam serii Air, półmatem np 71060, lub jeśli chcesz świeży połysk to 71058. Farby rozcieńczam wodą destylowaną i dodaję opóżniacza Vallejo 597, aby nie odkladały się resztki farby przy wylocie aerografu i nie powodowały pryskania kropkami po powierzchni modelu.
Przepraszam Uriela za zaśmiecanie Jego wątku - modele piętrusków robią wrażenie, chylę czoła i gratuluję pięknej pracy - jak to mówią "miód, malina..."
Czeka mnie to jeszcze, mam gdzieś w szafie starusiego Schichta...z czterech członów, a takie relacje rozbudzają apetyty...
 

michal-c74

Aktywny użytkownik
Reakcje
86 0 0
#28
IMG_1913.JPG
IMG_1914.JPG
IMG_1915.JPG
Jako, że dostałem zielone światło od autora tematu - Marcina, pochwalę się swoim " dziełem " tj. piętrusem.
Owa Bipa ma malowanie z ep. IVa, wersja trójczłonowa. Kolory dobierałem posiłkując się " rozkładówką " z czasopisma KMiD.
Farby oraz podkład to wspomniany wcześniej Gunze.
Zdjęcia zamieszczam dla Kolegów, dla inspiracji no i by dały mały impuls do pracy nad przerabianiem piętrusa, bo warto się jednak trochę pomęczyć.
Fotki zostały zrobione podczas ostatniego SH2012 .
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#36
wówczas połowa użytkowników miałaby bana za byle co... Nie zmienia to jednak faktu, że gra jest przednia i informacji na stronach PTT mnóstwo :)
To moderatorów sobie darujmy i wywieźmy ich za Ural.:p
Brak czasu by monitorować cały net z ważnych informacji, więc fajnie, jak ciekawe rzeczy tu się wrzuca.
 

Aurel

Aktywny użytkownik
Reakcje
153 10 0
#37
swojego czasu już niestety nie pamiętam od kogo, jakieś 6-7 lat temu kupiłem takie harmonie w kolorze brezentu, które świetnie zastępują te oryginalne "schichtowe"
 

Załączniki

Podobne wątki