• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Modele z Kalisza

Diesant

Aktywny użytkownik
Reakcje
265 20 2
Bo to jest tak - albo wydasz pieniądze na materiały do tworzenia tych świetnych dzieł albo ... na dobrą lampę/y, parasolki, tła itp. ... Twoje dzieła są, fantastyczne - zdjęcia już takie nie musza być :p. To podobno nawet dobrze jak "produkt końcowy" jest lepszy niż na foto :)
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Tylko ja prawie nie wydaję pieniędzy na materiały typu armatura ale robię to sam :) .
Dzisiaj zgodnie z sugestiami zrobiłem kilka zdjęć, aparat niestety nie ma balansu itp. ale miał funkcję, którą dało się przestawić.
Ja też mam telewizor/monitor może jego ustawienia mnie też oszukują ale kilka zdjęć cysterny i jeśli można powiedzcie czy zdjęcia są powiedzmy znośne. Metoda wykonania zdjęć podobna do Bhp. Tło białe.
Modele posiadłem dzięki koledze Rozczochrany :) ale to już inna historia, bardzo pozytywnie o nim świadcząca.
HPIM9972.JPG
HPIM9971.JPG
HPIM9974.JPG
HPIM9975.JPG
HPIM9954.JPG
HPIM9957.JPG
 

Diesant

Aktywny użytkownik
Reakcje
265 20 2
Jeżeli zdjęcia są zrobione przy tym samym świetle co wcześniejsze, to zwróć uwagę, że samo zastosowanie białego tła rozjaśniło zdjęcia i "kontrast" jest lepiej łapany przez obiektyw. Dla mnie super. Pierwsze ujęcie rewelacyjne.
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Dziękuję. Tło czyli porada kolegi Cocu tez uważam, że wypaliło. Być może przestawienie tej jednej funkcji w aparacie miało też znaczenie. On firmowo jest ustawiony w trybie jasności i wyrazistości jako średnia, podniosłem na wyższą i mam nadzieję, że teraz te zdjęcie będą znośne. Trzeba też to sprawdzić na jakimś "czarnym smoku" jak to zachowa się przy tak ciemnym obiekcie.
Przy obiektach z jasnymi detalami uważam, że jest znośnie tylko zależało mi właśnie na Waszych opiniach.
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Dzisiaj nabytek ostatnich miesięcy wagon chłodnia piwiarka Browar Okocim.
Na szczęście istnieje zdjęcie tego wagonu więc można było sobie podziubać z dachem, w modelu był gładki na zdjęciach widzę co innego-pewnie wynik napraw. Cały dach był nakładany od nowa w postaci arkuszy. Wyrzuciłem poręcze, stopnie firmowe sfrezowane i dorobiłem po swojemu, wbrew ostatniej modzie stopnie skierowałem właściwie. Model wg. tego co widzę na zdjęciach ma też ślady napraw pudła poprzez łatanie uszkodzeń łatami z blachy ze śrubą łączącą. Dokleiłem zdjęcie gdzie widać stopień i cień jaki rzuca.
Model na chwilę obecną pożegnalny.
HPIM0022.JPG
HPIM0023.JPG
HPIM0024.JPG
HPIM0025.JPG
HPIM0027.JPG
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Cuda robisz :love: ogarnę się w końcu to zacznę do Ciebie pod rzucać zabawki :D
Oj to ja nie wiem czy Ty tym modelom dobrze zrobisz w takiej opcji. Cuda to to nie są mi się zawsze marzył wagon właśnie taki jak ta piwiarka. Jednek gdyby nie było zdjęcia to chyba bym nie kupił. Tutaj fajna była inicjatywa sklepu Loko-Model bo to na ich zlecenie z tego co wiem model powstał.

Pawle jak zwykle nie specjalnie fortunnie streściłem myśl. Przenoszę się obecnie bardziej na stronę samochodową forum ale nie opuszczam :)

A dorzuć proszę fotkę oryginału o której piszesz
Już wstawiam. Ta fotka pochodzi z forum i była pokazywana właśnie w rozmowach o piwiarce. Na bazie tego zdjęcia zrobiłem dach z blachami asymetrycznymi i pasem na górze i blaszki naprawcze na jednym z boków.
76559-oryginal-500x500.JPG
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Troszkę się plany z modelami zmieniły i znowu model kolejowy.
Model Roco odkupiony z zestawu 4 wagonowego. Modele PKP, oryginał produkowany w Vagonka Poprad. Chyba wszyscy wiemy o jaki zestaw chodzi.
Model po porównaniach na zdjęciach i na żywo odrobinkę przerobiony.
Zmienione podwozie o 180 stopni, zmienione położenie koła hamulcowego i zmiana koła na pięcioramienne fabryczne.
Zniwelowane imitacje poręczy, stopni na burtach czołowych i stopni manewrowego. Zniwelowane plastikowe poręcze.
Podwozie widoczne na jednym ze zdjęć prezentuje się bardzo ubogo, postanowiłem to zmienić bo lubię jak coś mi pod wagonem wisi :)Wystarczy iść na stację, bocznicę i się schylić......pod wagonami nie ma pustki. Dodana dźwignia i pręt o ile się nie mylę odluźniacza.
Model do mojej gablotki więc taki jak lubię trochę zjedzony zębem czasu. Drugi będzie bardziej świeży.

Teraz takie pytanie.
Ostatnio czytam, że nie ma na forum warsztatu itp. Ja mam co widać drugi taki wagon i jeśli ktokolwiek jest zainteresowany to możemy zrobić taki warsztat krok po kroku jak ja to robiłem.......może nie jest to super robota ale może komuś się to przyda. Jeśli tak to jak będzie jedna osoba chętna na taki opis to zrobię. Jeśli jednak nikt nie będzie zainteresowany to darujemy to sobie.

I tutaj aby nie było jak ostatnim razem kiedy przy cysternach poradziłem tylko aby coś sobie zrobić nagle wybuchł skandal, że ja Was zmuszam to modelowania. Nie. Można mieć te wagony i mieć dobre samopoczucie lub zmienić je tak aby urealnić chociażby położenie podwozia na bardziej właściwe.

Nikogo do niczego nigdy nie zmuszałem i nie uważam, że Ci co coś robią są elitą itp. pierdoły jakie ostatnio wyczytałem o sobie.......nawet nie odpisywałem bo szkoda klepania w klawisze. Wszyscy są równi dla mnie przynajmniej. Jeśli już to zachęcałem.

Do sedna kilka ujęć. Zdjęcie środka wagonu rozjaśniałem aby było widać podłogę i to co na niej jest.

HPIM0041.JPG
HPIM0042.JPG
HPIM0037.JPG
HPIM0038.JPG
HPIM0039.JPG
HPIM0048.JPG
HPIM0043.JPG
HPIM0044.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Teraz takie pytanie.
Ostatnio czytam, że nie ma na forum warsztatu itp. Ja mam co widać drugi taki wagon i jeśli ktokolwiek jest zainteresowany to możemy zrobić taki warsztat krok po kroku jak ja to robiłem.......może nie jest to super robota ale może komuś się to przyda. Jeśli tak to jak będzie jedna osoba chętna na taki opis to zrobię. Jeśli jednak nikt nie będzie zainteresowany to darujemy to sobie.
Adam jak już wcześniej napisał Paweł - masz dobry warsztat i robisz fajne rzeczy (y)
Nawiązując do Twojego cytatu wyżej zapewne masz na myśli może i ten temat z forum gdzie sam zabrałem głos w dyskusji.
Napiszę tak - Ty się nikogo nie pytaj. Tylko robiąc konwersję ( jak na przykładzie powyższej węglarki ) rób na bieżąco zdjęcia z prac i publikuj w swoim temacie. Nikt nie zarzuci przynajmniej Tobie ,"że wiesz ale nie powiesz/pokażesz " itp. Takie relacje ożywią to forum - bo tak ma być i to jest istota jego istnienia. Ludzie ,którzy będą chcieli z tego skorzystać to to zrobią - ja tak robiłem i robię nadal bo cały czas się tego "rzemiosła" uczę.
Więc pokazuj nie pytaj - a będzie cacy:)
I tutaj aby nie było jak ostatnim razem kiedy przy cysternach poradziłem tylko aby coś sobie zrobić nagle wybuchł skandal, że ja Was zmuszam to modelowania. Nie. Można mieć te wagony i mieć dobre samopoczucie lub zmienić je tak aby urealnić chociażby położenie podwozia na bardziej właściwe.
To co napisałeś ( w cyt. powyżej ) też ma odniesienie do tego co nie raz ja tutaj pisałem.
Adam -zastanów się kto napisze takie rzeczy - tylko ten co sam nic nie zrobił choćby przy jednym modelu.
Ktoś kto stara się modelować co najwyżej zwróci uwagę/ lub zapyta o rzecz istotną. Jeżeli ma to być forum modelarskie podnieśmy je sami do rangi modelarstwa a nie klepanie bezsensownie w klawiaturę kompa - pozostając często przy tym anonimowymi. ( bo tak bezpieczniej :LOL:)

Rób swoje.
Pozdrawiam serdecznie
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Czyli działamy :) Jak tylko będzie się dało będzie relacja co się dzieje z modelem i np. jakimi narzędziami ja to robię, jakich innych można użyć bez wydawania pieniążków aby podobny efekt uzyskać.

Co do tego:
Ktoś kto stara się modelować co najwyżej zwróci uwagę.
To pierwszy model to prototyp i ja już widzę, że stopnie na ścianie czołowej muszą być z siatki z grubszą obwodziną. Zauważyłem to w czasie oglądania tych wagonów na żywo. Opcjonalnie będzie wersja łatwiejsza tych stopni i trudniejsza do wyboru.
Pozdrawiam :)
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.405 68 0
Mam węglarkę od FRED-a, całą z blaszek, powgniatane burty, ażurowe stopnie, poręcze w skali z drutu, i nie widzę różnicy między nią a
Twoim modelem, może jedna, moja nie jest spatynowana.
Szacunek i podziw (y)
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
Od dawna kibicuję Twoim prezentacjom. Bardzo dobrze, że myślisz o "niekomercyjnym" poradniku, niby jest tego trochę w sieci i jak ktoś chce to znajdzie, ale idąc takim tokiem myślenia to po co by było forum.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 4
Tabor 7
Tabor 2
A
Tabor 38
A
Tabor 85

Podobne wątki