• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Modele z Kalisza

OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Dziękuję, ja mam nadzieję, że ta bocznica będzie jak najbardziej realistyczna :)

I już odpowiadam odnośnie śladów zielonych.
jak zrobiłeś te zielone ślady na drzwiach ?
Ja tam najpierw wpuszczałem trzy kolory farby zielonej w zakamarki pędzelkiem tak aby były odcienie. Później po przygotowaniu powierzchni drzwi lekkim nalotem matowego koloru brązowego naniosłem aerografem kolor. Po wyschnięciu było to ścierane patyczkiem i jeszcze raz była zrobiona płukanka lekko brązowa.
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
PRZECIEŻ WIDAĆ, 4 fotka od góry wszystko mówi, trochę wysiłku kolego Zdrada plizzz
Szczerze mówiąc to nie bardzo widzę co masz na myśli i dlaczego akurat ta fotka. Wskazuje poprzez pokazanie wnętrza, że raczej nie jest to lutownica... Dostałem na PW podpowiedź więc już wiem ale nie do końca rozumiem ten "brak wysiłku". A węglarka jest super zrobiona.
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Dobry wieczór.
Dziękuję za wszystkie opinie.
Model faktycznie nie jest taki jak poprzednie bo też zależy mi na tym aby każdy model był inny jak inne są wagony w rzeczywistości. Dlatego i są tutaj podmalowania i czasami więcej połysku na nich.
Jaka techniką wykonane są wypukłości/nierówności na niektórych blachach poszycia ?
Wypukłości to nałożone blaszki na model, przyklejone i pomalowane. Nie jest to żadna tajemnica, kolega zapytał i jest odpowiedź.
 

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
995 62 25
Dobry wieczór.
Dziękuję za wszystkie opinie.
Model faktycznie nie jest taki jak poprzednie bo też zależy mi na tym aby każdy model był inny jak inne są wagony w rzeczywistości. Dlatego i są tutaj podmalowania i czasami więcej połysku na nich.


Wypukłości to nałożone blaszki na model, przyklejone i pomalowane. Nie jest to żadna tajemnica, kolega zapytał i jest odpowiedź.
I to rozumiem... Pytanie i odpowiedź... A nie jakieś PW dla "wtajemniczonych". Dzięki takim odpowiedzią laik spokojnie może znalesc poradnik co z czym i jak. Brawo!
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Dzisiaj kilka modeli wagonów krytych. Modele po przeróbkach większych lub mniejszych, poręcze zmienione na przestrzenne w Gbs-ie, stopnie podobnie. Dykciak posiadał już ładunek kwestia urealnienia wyglądu. Gbs miał modernizowaną dziwaczną firmową podłogę i dodany ładunek pojemników i opakowań.

HPIM9723.JPG
HPIM9725.JPG
HPIM9726.JPG
HPIM9728.JPG
HPIM9729.JPG
HPIM9730.JPG
HPIM9731.JPG
HPIM9732.JPG
HPIM9733.JPG
HPIM9734.JPG
HPIM9735.JPG
HPIM9736.JPG
97239743.JPG
97369742.JPG
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
Panie xxx ,szacunek za wkład pracy i efekty, mi się podoba.
ale nie mogę już znieść tych przykurzonych zdjęć o przeskalowanej żółci,
proszę coś zrobić , trochę je obrobić i wypoziomować koniecznie
spróbowałem coś zrobić na szybko
pozdrawiam
 

Załączniki

Rozczochrany

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
208 7 3
Przepraszam, że zaśmiecam wątek, ale nie wytrzymałem.
Panowie, chętnie rzucę okiem na wasze prace. Nie dość, że wykonane w powalający wręcz realizmem sposób, to jeszcze sfotografowane po mistrzowsku. W gadaniu jesteście mistrzami, bo nie przypominam sobie byście coś prezentowali, choć jeśli się mylę to posypię sobie głowę popiołem i publicznie to odszczekam.
Adamie, rób swoje i pokazuj to nam. Wierz mi, masz tu wielu fanów.
 

ed250

Aktywny użytkownik
Reakcje
444 89 5
Panowie, chętnie rzucę okiem na wasze prace. Nie dość, że wykonane w powalający wręcz realizmem sposób, to jeszcze sfotografowane po mistrzowsku. W gadaniu jesteście mistrzami, bo nie przypominam sobie byście coś prezentowali, choć jeśli się mylę to posypię sobie głowę popiołem i publicznie to odszczekam.
Nie mów, że nie widziałeś prac FENIXA:eek:
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 4
Tabor 7
Tabor 2
A
Tabor 38
A
Tabor 85

Podobne wątki