• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Modele z Kalisza

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
Mi osobiście bardzo się ten wątek podoba. Tak samo jak ten w dziale samochodowym pod tym samym tytułem. Kolega xxx a dokładniej jego modele są "inspiracją" dla wielu innych modelarzy. Tak, więc panowie mniej "ortodoksyjnego" postrzegania modelarstwa a więcej "luzu" i będzie znacznie fajniej, i przyjemniej na forum kolejkowym.:(
A to jest akurat chyba łatwe do wytłumaczenia: na kolejach polskich znają się wszyscy (a przynajmniej wszystkim się tak wydaje ;)), na kolejach innych krajów zna się mało kto. O podejściu emocjonalnym do "naszych" modeli już nie wspomnę. Ale dlaczego w dziale samochodowym jest inaczej to już nie wiem...
Faktycznie też nie mogę zrozumieć tego "fenomenu" na dziale kolejkowym czyli tak łatwego "zapłonu" i wybuchu kłótni, który tutaj jest niemal "normą". Dlaczego? W sumie nie wiem... Może zamiast ze sobą rywalizować powinniście się tak doceniać jak to ma miejsce w dziale samochodowym?
Tam niemal każdy szanuje i docenia użytkownika choćby za to, że chce mu się robić zdjęcia swoim modelom i je pokazywać innym. Czy też to, że w ogóle coś robi aby forum funkcjonowało a nie było "nudną encyklopedią" dla "ortodoksów". Jesteśmy w sumie już i tak bardzo "odizolowani" od "normalnych" ludzi przez swoje hobby, bo dla innych to my jesteśmy "inni" zbierając zabawki czy to samochodziki czy też kolejki. Jest nas tak mała garstka a my mimo to kłócimy się "wtórnie" się izolując nawzajem i tak w już "odizolowanym gronie"... Smutne...
 
Ostatnio edytowane:

Mawak

Aktywny użytkownik
Reakcje
16 0 0
Grono fanów jest większe niż myślisz, więc "trzymam kciuki" by temat żył i zawsze był na samej górze! Od siebie tylko dodam ,że gdy zabieram się za model parowozu to zawsze w pierwszej kolejności,podglądam właśnie ten wątek. Jest dla mnie wskazówką, inspiracją i wzorem do naśladowania!
Więc Para - buch! Koła - w ruch!;)
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Nie ja się ani nie oburzyłem ani nie denerwuję. Wyczytałem tylko ostatnio, że moderator ma problem z takim tematem jak mój. Tak więc ja uważam, że jeśli jest problem to należy go rozwiązać i napisałem, że najlepiej poprzez usunięcie. Nie lubię być problemem :) Miło, że ktoś tam sobie coś podpatrzył albo modele się podobały, dzięki :)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Wyczytałem tylko ostatnio, że moderator ma problem z takim tematem jak mój.
Może źle szukałem, ale nie dostrzegłem żadnego wpisu, w którym byłoby coś na ten temat. Myślę, że żaden moderator nie ma z tym problemu i proponuję już przejść nad tym do porządku i o zapomnieć o tej sprawie.
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Za namową kilku forumowiczów postanowiłem nie być konsekwentny, niestety bo sam łamię swoje zasady (pewnie nie ja pierwszy i ostatni :) ) i dzisiaj kilka modeli powiedzmy z ostatniego czasu. Modele to węglarki Roco i jedna Albert Modell. Modele są po drobnej konwersji , czyste mamy w sklepie. Zdjęcia zależne od warunków na balkonie :) niestety nie mam nic lepszego.
HPIM9465.JPG
HPIM9468.JPG
HPIM9469.JPG
HPIM9470.JPG
HPIM9471.JPG
HPIM9472.JPG
HPIM9473.JPG
HPIM9474.JPG
HPIM9475.JPG
HPIM9476.JPG
HPIM9477.JPG
HPIM9478.JPG
HPIM9479.JPG
HPIM9480.JPG
HPIM9481.JPG
HPIM9483.JPG
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
i ciąg dalszy z powodu ograniczenia ilości zdjęć, tym razem z "nurkiem" CSD firmy Roco w dość ciekawym malowaniu .............w sensie do czasu kiedy jej nie upyprałem.
HPIM9485.JPG
HPIM9486.JPG
HPIM9487.JPG
HPIM9488.JPG
HPIM9489.JPG
HPIM9452.JPG
HPIM9453.JPG
HPIM9454.JPG
HPIM9457.JPG
HPIM9459.JPG
HPIM9460.JPG
HPIM9461.JPG
HPIM9462.JPG
HPIM9464.JPG
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Tak się złożyło, że w ten weekend wyszło kilka modeli więc dzisiaj brązowe Eaos-y ale już PKP Cargo oraz poprawione niebieskie. Te niebieskie wagony nie posiadały białych obwódek stopni oraz poręczy ja myślałem, że to celowy zabieg bo w malowaniach Cargo zupełnie nie siedzę (dla mnie nowoczesne malowania to spora egzotyka i orientuję się w nich jak w kolei Chin)a tu okazało się......... że nie zrobili i już :) . Tutaj Tomek zwrócił na to uwagę i modele uratowane. To Roco to już chyba nie to samo Roco sprzed kilku dobrych lat.
Więc modele poprawione PKP Cargo niebieskie z białymi poręczami oraz brązowe w różnym stopniu zużycia/eksploatacji. Brązowe węglarki oprócz odbicia wgnieceń mają celowo uszkodzoną miejscami obwodzinę przez chociażby chwytak lub łyżkę urządzeń za/wyładunkowych.
HPIM9495.JPG
HPIM9496.JPG
HPIM9497.JPG
HPIM9500.JPG
HPIM9501.JPG
HPIM9502.JPG
HPIM9504.JPG
HPIM9505.JPG
HPIM9506.JPG
HPIM9507.JPG
HPIM9508.JPG
HPIM9509.JPG
HPIM9510.JPG
HPIM9511.JPG
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Mam nadzieję, że znośna.
Dzisiaj kilka modeli z historycznego składu, który kiedyś sprzedałem z braku miejsca. Coś militarnego. Cały skład po skompletowaniu był malowany i oznakowany od nowa. Leopold Limy wymagał sporo dodatków ale jako baza dobry model. Do obsługi Leopolda i innych dział podobnego przeznaczenia(Gustaw,Dora) stosowano ciekawe i jak dla mnie ładne lokomotywy spalinowe D311 znane później jako V188 na kolejach DB.

I więcej Was w tym tygodniu nie męczę :)

92.jpg
93.jpg
94.jpg
95.jpg
96.jpg
97.jpg
98.jpg
99.jpg
100.jpg
101.jpg
102.jpg
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Dobry wieczór
Dzisiaj dobiegły prace nad zgermanizowanym czechosłowackim "trzmielem" czyli S200 w barwach DB. Model po kilku zmianach, główne to kabina oraz imitacje węży pneumatycznych i demontaż jednego sprzęgu kinematyki. Węże były montowana po zniwelowaniu odlewanych imitacji zaworów w miejscu wcześniej wywierconym, czyli na tradycyjny wpust.
Kabina wyposażona w malowaną figurę, Haslery, troszkę imitacji ścian i "chińczyk" w styropianowym opakowaniu. Scenka troszkę urozmaicająca bo samo wklejenie smutnego ludka mnie nie satysfakcjonuje. Bywając w czasie praktyka na różnych elektrowozach pamiętam , że każda kabina miała jakiś dodatek : kalendarz, radio, czajnik......wtedy bardzo śmiałe plakaty erotyczne itp.

Zdjęcia raz robione bez słońca raz w jego świetle dlatego są pewne różnice.

HPIM9520.JPG
HPIM9521.JPG
HPIM9522.JPG
HPIM9526.JPG
HPIM9535.JPG
HPIM9536.JPG
HPIM9537.JPG
HPIM9539.JPG
HPIM9527.JPG
HPIM9528.JPG
HPIM9529.JPG
HPIM9530.JPG
HPIM9531.JPG
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Tak jest wypadło mi z głowy. Model miał na ścianach czołowych pudła gwiazdy. W wersji CSD są ładną ozdobą ale tutaj nie pasowały i zostały zniwelowane.
 

Roberto

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
Warto było poczekać na kolejną prezentacje taboru w wersji realistycznej a nie sklepowej . Lokomotywy super ,a w szczególności okularnik który zagościł w mej witrynie. Natomiast kabiny to działa same w sobie i z doświadczenia wiem że to wszystko da się potem naprawdę dostrzec w lokomotywie ( no może czasem w okularach :) )
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Dla odpoczynku od kabin :) kilka modeli bez nich. Zis co prawda ma ją zrobioną ale na szczęście niczego nie widać.
Cysterny i platforma z Ziłem cysterną ale budowanym z zestawu tych gotowych nie uznaję (nie ze względu na jakieś uwagi ale nie lubię modeli gotowych pojazdów).

111.jpg
113.jpg
116.jpg
117.jpg
118.jpg
119.jpg
121.jpg
122.jpg
124.jpg
125.jpg
127.jpg
130.jpg
291.jpg
292.jpg
293.jpg
294.jpg
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Dzisiaj dwa modele Roco Rs-x i Gbs w stylizacji wagonów odstawionych na bocznicy. W modelu Gbs-a wycięta firmowa podłoga/próg i dorobiona drewniana. Na modelach odrobina nalotu oraz roślinność w kilku miejscach. Gbs nie miał też poręczy przestrzennych oraz jakieś dziwne stopni połówkowe stopnie, to zostało także zmienione.

HPIM9585.JPG
HPIM9586.JPG
HPIM9587.JPG
HPIM9589.JPG
HPIM9590.JPG
HPIM9592.JPG
HPIM9593.JPG
HPIM9594.JPG
HPIM9595.JPG
HPIM9596.JPG
HPIM9597.JPG
HPIM9598.JPG
HPIM9599.JPG
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 4
Tabor 7
Tabor 2
A
Tabor 38
A
Tabor 85

Podobne wątki