• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Modele z Kalisza

OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Dzisiaj skład roboczy CSD z Bardotką i szutrówkami. Bardotka z Roco a szutrówki z firmy Albert Modell. Co ciekawe te z oznakowaniami CSD nie maja problemów z toczeniem itp. widocznie dla Czechów i Słowaków są bardziej dopracowane.
Lokomotywa miała być w stanie silnego zużycia eksploatacyjnego , przed remontem lub odstawieniem,
oddelegowana do pociągu roboczego. Model ma wykonane wnętrza kabin z malowaniem i dodatkami oraz na szybach czołowych ślad działania wycieraczek. Szuter na wagonach dodany, pierwotnie były puste.
HPIM8700.JPG
HPIM8701.JPG
HPIM8702.JPG
HPIM8703.JPG
HPIM8704.JPG
HPIM8706.JPG
HPIM8707.JPG
HPIM8708.JPG
HPIM8709.JPG
HPIM8710.JPG
HPIM8711.JPG
HPIM8712.JPG
HPIM8713.JPG
HPIM8714.JPG
HPIM8715.JPG
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Kilka ujęć konwersji modelu do przewozu karbidu. Model z założenia z silniejszą korozją jednak zdatny do użytku. Rama frezowana, budka dorobiona. Pojemniki są zdejmowane i wymienne w oryginale dlatego odmienność w ich wykonaniu. Dodane podesty na jednym pojemniku z siatki na dwóch z blachy antypoślizgowej.
HPIM8763.JPG
HPIM8764.JPG
HPIM8765.JPG
HPIM8766.JPG
HPIM8767.JPG
HPIM8780.JPG
HPIM8789.JPG
HPIM8788.JPG
HPIM8790.JPG
HPIM8791.JPG
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
I drugi temat dnia nieco starszy z gablotki. Lokomotywa S200 z Huty imienia Lenina z wagonem staro użytecznym z ładunkiem piasku jako wagon dystansowy. Kiedyś za nim ma się pojawić wagon kadziowy jednak jeszcze ich nie udało mi się kupić. Wagon ma na ładunku piasku dodaną roślinność jaka się pojawia na takim podłożu. Ten wagon i S200 mają wymienione sprzęgi na samoczynne używane w HIL.
HPIM8769.JPG
HPIM8771.JPG
HPIM8772.JPG
HPIM8774.JPG
HPIM8775.JPG
HPIM8777.JPG
HPIM8779.JPG
HPIM8785.JPG
 

Załączniki

OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Dla odmiany od modeli PKP kilka pojazdów zarządu FS. Modele dla mnie nowe, egzotyczne i ciekawe. Lokomotywa producenta OS.KAR pierwszy raz miałem styczność z tą firmą i pozytywne zaskoczenie detalami filigranowymi ale i mocnymi. Zaskoczeniem na minus były kabiny zamontowane tak jak gdyby nigdy miały już nie być otwierane, kabiny są uzupełnione wg. zdjęć. Oryginalnie w środku kabin nie było praktycznie niczego oprócz tablicy i nastawnika. Po montażu kabiny , która ma łączenie stykami do płyty na ramie oświetlenia co jest wyczynem cyrkowym przy montażu trzeba maskować szpary taśmą zapobiegająca przebijaniu światła. Jednak co do detali podwozia i zabudowy osprzętu jak i uzbrojenia belek czołowych to ja bym chciał aby modele PKP tak były robione/
Co ciekawe ze względu chyba na temperatury fotele są z plecionki na stelażu bez materiału, prawdopodobnie aby nie absorbować potu i nie generować ciepła.
Model wg. oznaczeń pochodzi z Depo Palermo czyli Sycylia i akurat wagony z Piko idealnie się wpisują szczególnie ten z opisem Messina czyli także sycylijskie miasto. Po analizie sporej ilości zdjęć jest na modelach kurz , pył, brud ale nie za bardzo rdza nie ten klimat.
HPIM8920.JPG
HPIM8921.JPG
HPIM8923.JPG
HPIM8924.JPG
HPIM8905.JPG
HPIM8906.JPG
HPIM8907.JPG
HPIM8910.JPG
HPIM8913.JPG
HPIM8914.JPG
HPIM8915.JPG
HPIM8916.JPG
HPIM8918.JPG
HPIM8903.JPG
HPIM8904.JPG
tre13.jpg
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
I na koniec EU07 "trudne sprawy" , ja już napsioczyłem się na odpadające detale dosyć.......nic się nie zmieniło nadal odpadają ale tym razem pochwalę wnętrza. Absolutnie nie za kolor ale za detalizację, która po rozebraniu doskonale nadaje się do zrobienia we własnym zakresie. Jak dla mnie firmowy zielony jest tandetny jak ubranie Borata(na jednym ze zdjęć tyłek w firmowym plastiku koloru Seata Ibizy). Zmieniłem kolor i od nowa pomalowałem wnętrze z detalami. I jak się już wszystko co odpadło przyklei, jak się już wszystko domaluje to model SM jest ładnym modelem :) Więc 5 z + za detale wnętrza dla autorów.
I tym akcentem, żegnam się z modelami kolejowymi pewnie jak jakiś czas a teraz pora na pojazdy kołowe :)
HPIM8941.JPG
HPIM8944.JPG
HPIM8946.JPG
HPIM8947.JPG
HPIM8948.JPG
HPIM8949.JPG
HPIM8951.JPG
HPIM8952.JPG
HPIM8958.JPG
HPIM8959.JPG
HPIM8961.JPG
HPIM8962.JPG
HPIM8938.JPG
HPIM8940.JPG
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Dawno tutaj niczego nie kaleczyłem a jest okazja, więc kilka zdjęć wagonu do wywozu żużla w hucie im. Lenina. Wagon to chyba bardzo stary Trix. Ja go nieco zmodernizowałem i dodałem ładunek. Bazowałem się na zdjęciach wagonów kadziowych z huty. Model powstał dzięki pomocy kolegi Roberto, który wyszukał go na allegro bo ja straciłem siły w poszukiwaniach :) podziękowania za pomoc.
Model ma zniwelowane sprzęgi oczkowe i wmontowane sprzęgi samoczynne najbardziej zbliżone do tego co być powinno.
Pewnie ktoś mi napisze.........., że takich u nas nie było, że nie takie wymiary, że nie takie koła, nie taki kształt/profil i promienie kadzi......ok wiem/przyjmuję wiedzę jak leci i jest mi to obojętne i doskonale się z tym czuję, ja się bawię w modele nie żyję nimi , podoba mi się taki jaki jest i jest brakującym detalem do S200 i wagonu ochronnego. Jeszcze tylko wagon torpeda i mam komplet. Dodaję zdjęcie wagonu bazowego jaki kupiłem (autorem jest sprzedający o nicku Gryfin) .

a2c8ddb944eabdfec4c272a969e9.jpg

HPIM9140.JPG
HPIM9141.JPG
HPIM9142.JPG
HPIM9143.JPG
HPIM9144.JPG
HPIM9145.JPG
HPIM9146.JPG
HPIM9147.JPG
HPIM9149.JPG
HPIM9148.JPG
HPIM9150.JPG
HPIM8779.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Roberto

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
Teraz tylko postawić składzik obok panoramicznego zdjęcia huty w oddali ( jak z Pragą ) i pełen realizm . Sam wagon dopieszczony i z ładunkiem . Najlepsze w tym wszystkim to ta odmienność i niepowtarzalność
 

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
634 3 1
Witam
Dzisiaj skład roboczy CSD z Bardotką i szutrówkami. Bardotka z Roco a szutrówki z firmy Albert Modell. Co ciekawe te z oznakowaniami CSD nie maja problemów z toczeniem itp. widocznie dla Czechów i Słowaków są bardziej dopracowane (...)
Nie zaglądam tu zbyt często, ale w końcu zajrzałem i dlatego mogę dziś potwierdzić:
tak, szutrówki typu 411Vb Albert Modell, były zdecydowanie bardziej dopracowane dla Czechów i Słowaków, a dla Polaków specjalnie wykonano wersję źle jeżdżącą :).
Zadano sobie w Chinach dodatkowo wiele trudu, żeby polska wersja tych modeli była gorsza od innych. Gratuluję takiego sposobu myślenia.
Problem w tym, że w dostawie kwietniowej polskich szutrówek 411Vb, problemu z oporami toczenia już nie było, podobnie jak w innych modelach tego typu wagonów firmy Albert Modell .

Zastanawiam się, kiedy wreszcie pozbędziemy się tego przeklętego "kompleksu Polaka", który zawsze uważa, że ma coś w gorszej jakości od innych i generalnie, jest gorszy, i bardziej pokrzywdzony od innych...?
Osobiście uważam, że jest dokładnie odwrotnie!
 
Ostatnio edytowane:

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
nie pozbędziemy się niestety,starsi i mądrzejszy na nie jednym uniwersytecie zagranicznym główkują aby było tak na zawsze.
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Nie myślałem, aż tak negatywnie o "super edycji" dla Polski jako o celowym zepsuciu produktu.
Bardziej miałem w zamyśle wypowiedzi , że mogą to być inne partie produkcyjne i czasami po pierwszej gdzie są kłopoty druga bywa poprawiona. To nie kompleks, czasami tak bywało z modelami, że po uwagach producent poprawiał kolejne edycje.
Akurat oprócz drobnych czasami niedociągnięć uważam, że modele na polski rynek są dobrej jakości więc nie ma to nic wspólnego z kompleksami.
 

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
634 3 1
Nie myślałem, aż tak negatywnie o "super edycji" dla Polski jako o celowym zepsuciu produktu.
Bardziej miałem w zamyśle wypowiedzi , że mogą to być inne partie produkcyjne i czasami po pierwszej gdzie są kłopoty druga bywa poprawiona. To nie kompleks, czasami tak bywało z modelami, że po uwagach producent poprawiał kolejne edycje.
Akurat oprócz drobnych czasami niedociągnięć uważam, że modele na polski rynek są dobrej jakości więc nie ma to nic wspólnego z kompleksami.
W takim razie cieszę się :). Wszystko jest w porządku!
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Dzisiaj kilka ujęć koziołków z MTB. Pierwszy model T448p przewoźnika CTL. Kabiny w modelach modernizowane. MTB akurat po względem wnętrza daje nam spore pole do działania. Zdjęcia jednych modeli są w zachmurzeniu innych w słońcu. Pogody się nie zmieni i dlatego są pewne różnice w naświetleniu.
HPIM9159.JPG
HPIM9160.JPG
HPIM9163.JPG
HPIM9165.JPG
HPIM9167.JPG
HPIM9168.JPG
HPIM9169.JPG
HPIM9170.JPG
HPIM9171.JPG
HPIM9172.JPG
HPIM9151.JPG
HPIM9152.JPG
HPIM9153.JPG
HPIM9154.JPG
HPIM9155.JPG
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Kolejny koziołek tym razem z PMT. W oknach kabiny widoczne zasłonki. Białe "przeciery" na kabinie powstały po obejrzeniu zdjęć tej maszyny. Kabina wyraźnie płowieje na ścianach bocznych dając efekty wypłowienia dość mocnego.
HPIM9183 (2).JPG
HPIM9183 (3).JPG
HPIM9184 (3).JPG
HPIM9186 (3).JPG
HPIM9187 (3).JPG
HPIM9188 (3).JPG
HPIM9189 (3).JPG
HPIM9197.JPG
HPIM9198.JPG
HPIM9199.JPG
HPIM9200.JPG
HPIM9201.JPG
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Na koniec ET22 z mojej ulubionej Łodzi. Zmiana smutnego wnętrza obowiązkowa, mój dodatek to plakaty, kierownice nastawnika, Haslery, Lampki SHP/czuwak, hamulec, drzwi do przedziałów maszynowych, kubek na kawę :) . Lokomotywa w moim założeniu miała być spracowana, przednie szyby czyste ale te na ścianach bocznych celowo z zaciekami nalotu przy uszczelkach. Dodany siłownik pantografu+przewód pneumatyczny+przewody "warkocze" od pantografu do instalacji na dachu. W wersji firmowej model nigdy by nie pojechał bo brakuje tam kilku detali połączenia elektrycznego :) Model ma dodane lusterka trawione.
HPIM9179.JPG
HPIM9181.JPG
HPIM9183.JPG
HPIM9184 (2).JPG
HPIM9185 (2).JPG
HPIM9185.JPG
HPIM9184.JPG
HPIM9186 (2).JPG
HPIM9187 (2).JPG
HPIM9187.JPG
HPIM9189 (2).JPG
HPIM9189.JPG
HPIM9191.JPG
HPIM9193.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 4
Tabor 7
Tabor 2
A
Tabor 38
A
Tabor 85

Podobne wątki