• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele z Kalisza

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
Piękna robota, a kołówka to mistrzostwo ! jak wszystko z resztą. Ale powiem szczerze tak się starałem :(, a ty tak "styrałeś" ursusa :D:D:D:D
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Dziękuję za uwagi. Po Waszych spostrzeżeniach spojrzałem jeszcze raz na zdjęcia przyczepy, koła zostały zmienione na mniejsze. Z założenia miały być staro użyteczne od ciężarówki ale przy filigranowym C-330 jednak nieco raziły. To poprawiłem.
Kierowca też trafił na warsztat ale przeszczep głowy nie uda się, głowy od firmowych figur są za duże. Tutaj był zastosowany nie jako opcja niskich kosztów ale jego możliwości zamontowania.
Pojazdy Elbudu ja bym też chętnie robił ale są takie kalkomanie dostępne?
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
Kalkomanii nie ma bo nie ma zdjec (ZBSE Elbud). Troche sie naszukalem i znalazlem tylko trzy, ale bez oznaczen niestety. Mieli naprawde sporo sprzetu: ciagniki pancerne C-34, Stalince, mase samochodow ciezarowych. Niestety zdjec jak na lekarstwo...
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
Wszyscy robia Mostaostal. A nikt nie pamieta o ELBUDzie. Firmie, ktora zelektryfikowla Polske.
Kalkomanii nie ma bo nie ma zdjec (ZBSE Elbud). Troche sie naszukalem i znalazlem tylko trzy, ale bez oznaczen niestety. Mieli naprawde sporo sprzetu: ciagniki pancerne C-34, Stalince, mase samochodow ciezarowych. Niestety zdjec jak na lekarstwo...
No to się kolego nie dziw, że nikt nie robi modeli w barwach ELBUD-u. Zanim napiszesz jakąś kolejną radę to sprawdź proszę czy są możliwości zrobienia tego co proponujesz w domowym warsztacie... :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Dzisiaj tylko C-330 z poprawioną przyczepą. Koła mniejsze bardziej proporcjonalne ale......pytałem kilka osób i mówili mi, że do takich przyczep zakładali .........co się dało i co było także koła od ciężarówek.

Figurka za poradą/przekonaniem przez Mafo otrzymała nową głowę.

Odnośnie Elbudu i innych opisów to ja też bym sobie życzył wielu ciekawych opisów ale jest sfera realnego posiadania pewnych kalkomanii i ja tego nie przeskoczę a co więcej te, które mam od Pana Andrzeja są na wykończeniu. Tak, że moje co bym chciał a co jest to też dwa różne światy.

Tak odpisałem Wam hurtowo ale ja bardzo dużo czytam na forum i jednocześnie bardzo mało staram się pisać, absolutnie nie z braku szacunku dla Was oglądających i dokonujących wpisów.

HPIM9720.JPG
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Traktorek, przyczepka i blondyna na pace super, jak realne :eek:(y).
O tym że to model wiadomo tylko dzięki traktorzyście. Ludziki zawsze w H0 psują cały efekt:rolleyes:. Ja póki co, poddałem się i nigdy nie umieszczam figurek na zdjęciach. Chyba trzeba będzie kiedyś przyłożyć się i w końcu popracować nad tym tematem.
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Odnośnie figurek to to co nam oferują także i znane firmy jak Faller itp. to po pierwsze ich jakość mogła by być o wiele lepsza bo cenę już mają jak dla mnie wygórowaną. Akurat tutaj po przeszczepie na żywo nie jest źle ale......
Ostatnio kupiłem zestaw figurek maszyniści z w/w Fallera i zapłaciłem 50 zł, także jakiś czas temu kupiłem figurę widoczną na zdjęciu w skali 1:16 i zapłaciłem 100 zł. Figurki w H0 są z wtrysku i materiału na nie poszło tyle co na głowę dużej figury, która jest też z żywicy. Dla mnie to jest jawna naciąganie za postacie w skali H0 . Poniżej figura za 100 zł i figurki za 50 zł. Ja w tym logiki nie widzę w sensie materiałów, kosztów formy itp.
HPIM9738 (2).JPG
faller-151004-maszynisci-skala-h0.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
Dla mnie to jest jawna naciąganie za postacie w skali H0 .
Też tak uważam, ale koniunktura jest taka, jaka jest i pewnie cena się nie zmieni. Za dodatki do naszych modeli w skali H0 od wielkich producentów trzeba słono zapłacić. Dlatego ja często sięgam po inne, może nie do końca tak dobrze zrobione, ale tańsze zamienniki. Szczególnie, jak nie za bardzo będzie potem w modelu widać wszystkie szczegóły.
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam po długiej przerwie.
Troszkę się przenoszę na tą część forum.
Dzisiaj Wartburgi w stanie po zakończeniu eksploatacji. Modele mają miniaturowe podstawki aby tworzyły jakiś obraz, pomyślałem, że taki element można też wkleić na makietę i go wtopić w istniejące otoczenie. Brązowy jeszcze na "chodzie" :)
Niebieski model jest do gablotki a reszta pewnie poszuka sobie domu :) Trzy tygodnie dłubania i tylko złomu narobiłem :)
HPIM0006.JPG
HPIM0007.JPG
HPIM0009.JPG
HPIM0010.JPG
HPIM0011.JPG
HPIM0012.JPG
HPIM0013.JPG
HPIM0014.JPG
HPIM0016.JPG
HPIM0018.JPG
HPIM0019.JPG
HPIM0020.JPG
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Dzięki :) ale jednak dwa Wartburgi mają zbite przednie szyby. Dokładnie niebieski i zielony.
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Po małej przerwie powstała ciężarówka i dlatego niestety tutaj znowu się pojawiam :)
Pomysł zbudowania pewnej scenki z tym pojazdem pojawił się kilka lat temu od zdobycia takiej oliwiarki.
Oliwiarkę znalazłem w garażu znajomych gdzie stacjonuje mój motocykl. Posiadali traktor itp. więc pomyślałem, że to pewnie coś z PRL ale wygląd ma ładny więc przetarłem ją szmatą bo była oblepiona kilku mm warstwą kurzu i oleju co okazało się zbawienne.
HPIM0512.JPG

To był pierwszy napis jaki zobaczyłem co mnie zaciekawiło i zabrałem się za czyszczenie naftą.......na drugiej stronie pojawił się napis wykonany już przez użytkownika.
HPIM0513.JPG

Czyli ten artefakt pewnie należał do załogi pojazdu o takiej nazwie. Taki napis uważam za bardziej ciekawy od najlepszego wybitego seryjnie. To zrobił ktoś kto pewnie już nie żyje a sama oliwiarka........produkcja w USA, konwój morski Murmańsk albo Archangielsk? Droga bojowa pojazdu od ZSRR do Polski. Zrobiłem wywiad skąd to tak jest i okazało się, że na polu obok gospodarstwa w styczniu 1945 roku na jakiś czas zatrzymała się jednostka zmotoryzowana Armii Czerwonej w drodze na zachód. Jakimś to sposobem pojazdy pojechały dalej a oliwiarka została i służyła do smarowania Ursusów do roku 2016. I to był powód dlaczego uparłem się na zbudowanie pojazdu sprzedanego do ZSRR przez USA i dalej już jako demobil służący np. w Służbie Polski itp.
HPIM0511.JPG


Tutaj przy poszukiwaniu modelu CCKW z Roco i cegieł jako ładunku nieoceniona była pomoc kolegów.
@Mafo wskazał mi gdzie mogę zakupić doskonałej jakości cegły firmy Juweela i inne dodatki. Polecam sklep : https://bogos.pl/juweela-m-3.html
@newermind natomiast napisał mi, że ma takie modele gratis. No cóż w obecnych czasach takie coś było sporym zaskoczeniem.
Za pomoc i modele serdecznie dziękuję. Do sedna czyli sam model. Zdjęcia na denku wspomnianej oliwiarki.
HPIM0514.JPG


HPIM0515.JPG

HPIM0519.JPG


HPIM0520.JPG

HPIM0522.JPG

Model wbrew temu co widać ma prawidłowe podwozie tylko denko oliwiarki jest wypukłe.
Baza modelu to wspomniane Roco. Wszelakie dodatki to resztki z mojego śmietnika trawionek itp. Scenka ma przedstawiać ekipę ładującą pojazd w czasie przerwy i dlatego na skrzyni znajduje się pracownik z kubkiem na kawę zbożową oraz skrzynia w roli stołu z pokrojonym chlebem, nożem i kubkami, termosami itp. Wózek na cegły zrobiony z drutu i opakowania po tabletkach. Nic nie jest z druku 3D bo preferuję kawałek polistyrenu, pilnik produkcji CCCP i nożyk do rolet dodawany za darmo :)
Jako ciekawostkę napiszę, że oliwiarka co jasne jest w pełni sprawna ale już umyta i zabezpieczona jako zabytek. Jeszcze bardziej ciekawe jest to, że gumowa uszczelka nadal jest w pełni sprawna i po nagięciu zachowuje pamięć kształtu............po ok. 80 latach zalania najgorszymi przepalonymi olejami. Obecnie uszczelki w zaworkach w bateriach kranów wymieniam co około pół roku......działają w wodzie miejskiej. Daje do myślenia :)
Model pojawi się jeszcze jako część składowa scenki z wagonem.
Mam nadzieję, że nie zanudziłem moją przydługą wypowiedzią ale postanowiłem zrobić taką prezentację inną niż wszystkie.
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Pojazdy ciężarowe i autobusy 2
Pojazdy ciężarowe i autobusy 16
Pojazdy ciężarowe i autobusy 3

Podobne wątki