• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele z Kalisza

OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Nie zauważyłem, że już jest następna strona :), dziękuję za opinie i już odpowiadam.
Wszystkie moje opisy są produkcji Ś.P. Pana Andrzeja Brylskiego a kupowałem je na stronie kalkomanie.com. Obecnie w związku ze śmiercią Twórcy sklep jest zawieszony taka informacja jest na stronie. Nie wiem czy nadal ktoś to będzie prowadził. Więc moje napisy to kalkomanie.
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Po długim czasie budowy model samochodu za który mam nadzieję moderator się nie obrazi ale to tylko jeden taki występek. Trochę nie nasz skala bo 1:24 no i klimaty bardziej odległe. Model powstał dla posiadacza takiego pojazdu i na bazie jego zdjęć. To jest chyba nieco starsze Fujimi. Podstawka to mój pomysł aby plastycznie model uwypuklić , autko na półce jednak wygląda jak kupione gotowe. Gablotka szklana dla zabezpieczenia przed kurzem. Więcej osobówek tutaj nie będzie to tylko jeden taki wybryk.
 

Załączniki

OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Dziękuję. Ja tez uznałem podstawkę za coś co być powinno, jednak to zawsze inne spojrzenie. Model robiło się dobrze ale........jednak skala H0 pewnie poprzez przyzwyczajenie robi się lepiej :) Po takim romansie ze skalą "dużą" już wróciłem na normalne tory tym razem rolnicze i niedługo powinny być jakieś zdjęcia.
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Dzisiaj udało ukończyć się model rolniczy jak zapowiadałem. Tym razem Zetor Super 35 ale z kabiną. Model firmy SDV ale już z większymi modyfikacjami niż poprzedni. Przyczepa samoróbka, powstała z odpadów, starych kół i kartonu no i dziewczyny poprawione z firmy Noch :)
Ciągnik ma dodane przewody do zbiornika powietrza oraz do przedniego zawieszenia, zmienione drągi kierownicze z plastikowych kształtek na okrągłe, wycieraczka, stopnie na błotnikach, lusterka i ławeczka w kabinie. Tył kabiny zabudowany tak jak widziałem na zdjęciach , prawdopodobnie to inwencja mechaników jako osłona przed warunkami atmosferycznymi, plus brezent.

94329449.JPG
94339450.JPG
94349451.JPG
94359452.JPG
HPIM9436.JPG
HPIM9438.JPG
HPIM9439.JPG
HPIM9440.JPG
HPIM9441.JPG
HPIM9442.JPG
HPIM9443.JPG
HPIM9445.JPG
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Dzięki :) figurki świnek to wyrób firmy Noch. Pojawił się ostatnio taki powiększony zestaw tego producenta gdzie jako ciekawostka moim zdaniem jest podłoże z obornika :) Numer zestawu to 15712. Na tej z łatami poprawiłem te ciemne łatki bo były zbyt proste jak na mój gust.
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Dziękuję ale ja nie robię niczego więcej niż można by się spodziewać.
Każdy model jest już gotowy nawet w najgorszych odlewach, wystarczy usnąć to co jest zbędne i nawet z najgorszego zestawu wychodzi to co przynajmniej ja chciał bym stworzyć. :) Ja jestem mało wymagający może być skromnie ale znośnie i takie modele robię.
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Po przerwie pojawiły się znowu modele drogowe. Pierwszy model to Zetor 50 Super w wersji z pługiem i szczotkami do odśnieżania na mikro winietce. To tak w związku z nadchodzącą zimą. Podstawka z dna puszki po piwie.

HPIM9542.JPG
HPIM9543.JPG
HPIM9544.JPG
HPIM9545.JPG
HPIM9546.JPG
HPIM9547.JPG
HPIM9550.JPG
95429551.JPG
95449552.JPG
95489553.JPG
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Oraz model Zetora 35 Super z przyczepą samoróbką z transportem żywca wieprzowego. Tym razem przyczepa ma koła osi wpuszczone w zabudowę odmiennie od poprzedniej. Ten model będzie szukał właściciela, był zbudowany dla odmiany ale miejsce w gablotce zajmuje 50 Super.

HPIM9553.JPG
HPIM9554.JPG
HPIM9555.JPG
HPIM9556.JPG
HPIM9559.JPG
HPIM9561.JPG
HPIM9564.JPG
HPIM9566.JPG
95539568.JPG
95569569.JPG
95599567.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Pojazdy ciężarowe i autobusy 2
Pojazdy ciężarowe i autobusy 16
Pojazdy ciężarowe i autobusy 3

Podobne wątki