• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele z Kalisza

OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
i na koniec trzeba to wszystko czymś zatankować :) Pozornie takiego Jelcza już pokazywałem ale ten różni się detalami jak np. inne błotniki tylnej osi, wydech i naczepą.
HPIM8550.JPG
HPIM8551.JPG
HPIM8552.JPG
HPIM8553.JPG
HPIM8554.JPG
HPIM8555.JPG
HPIM8556.JPG
HPIM8520.JPG HPIM8521.JPG
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
Piękne obydwa(y) Można by rzec, że są niczym koń w galopie lub żaglowiec pod pełnymi żaglami, ale najbardziej mnie cieszy to, że finalnie zaparkują na moim parkingu;)
Adamie jesteś skromny, ale zdolna z Ciebie modelarska BESTIA!
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Najważniejsze, że podobają się właścicielowi :)
Czy ja wiem czy zdolna......je trzeba było poskładać , nic wielkiego chyba nie zrobiłem. Podobno rzeźbiarze mówią, że rzeźba jest uwięziona w klocku drewna wystarczy ją odkryć. Podobnie jest z modelami ona są uwięzione albo w kartonie albo w plastiku lub żywicy wystarczy je odkryć i już :) i zupełnie przy tej okazji wskrzesić pamięć o technice, która już nam znika bezpowrotnie.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.550 386 20
Jelcz na tych zdjęciach wygląda po prostu rewelacyjnie. Zarówno pompa do betonu jak i cysterna powala na kolana. Podziwiam umiejętności. (y)
 

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.261 2 0
Cysterna super, tylko drabinka z tyłu bardzo grubaśna i trochę dominuje nad całością w tym ujęciu - jakby dać nieco bardziej filigranową, całość by dużo zyskała. Poza tym miodzio(y):)
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Drabinka akurat taka była dostępna z innej cysterny.
Na koniec soboty drugi model KM602 nieco inne wykonanie, nieco inne brudzenie i otarcia farby. Dach i łyżka jeszcze bardziej ma wyciągniętą korozję no i tutaj mamy plakacik X zjazdu PZPR. Więcej Was nie będę nimi męczył :) Dziękuję za wszystkie opinie i oceny poprzednich modeli. Przyjemnego weekendu :)
HPIM8562.JPG
HPIM8563.JPG
HPIM8564.JPG
HPIM8565.JPG
HPIM8566.JPG
HPIM8568.JPG
HPIM8569.JPG
HPIM8570.JPG
HPIM8572.JPG
HPIM8573.JPG
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Prawie jak co sobotę dzisiaj kolejny model. Może już był ale każdy ma jakieś inne niuanse wykonania. Wiecheć na pace za kabiną to nie kurz to jest miotła do oczyszczania skrzyni :)
HPIM8582.JPG
HPIM8584.JPG
HPIM8585.JPG
HPIM8586.JPG
HPIM8587.JPG
HPIM8588.JPG
HPIM8589.JPG
HPIM8590.JPG
HPIM8581.JPG
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
Wygląda naprawde rewelacyjnie jak dla mnie. Jestem pod wrażeniem. Podoba mi si bardzo twoja waloryzacja. Te przewody w HDS-ie dodają realizmu.
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Dzięki.
Przyczepa była w zestawie ale została odbudowana po rozłożeniu i burty zrobiłem w opcji otwartej.
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Jak co tydzień pojawia się kolejny model.
Żuraw samojezdny Lech. Model na opuszczone ramie co wygląda dziwnie ale jest on częścią ładunku wagonu Res, dlatego pojawia się w dziale samochodowym pociąg. Na wagonie znajdują się podpory boczne, dodatkowe odcinki do przedłużania ramienia i koziołek podpora pod ramię. Ładunek na drewnianych belkach mocowany klinami, kliny także pod kołami dźwigu. Model mieści się w skrajni kolejowej.

Przy okazji mam pytania , może ktoś wie miał styczność z tymi dźwigami, zna je i wie.
W jakim celu na przednich kołach montowano ten specyficzny blaszany kołpak?
Dlaczego kabina ma podwójne drzwi? Czy było to miejsce dla pomocnika?
Bardzo podobne dźwigi Polan miały już kabinę pojedynczą.
HPIM8601.JPG
HPIM8602.JPG
HPIM8603.JPG
HPIM8604.JPG
HPIM8606.JPG
HPIM8620.JPG
HPIM8621.JPG
HPIM8624.JPG
HPIM8626.JPG
HPIM8627.JPG
HPIM8628.JPG
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Ja właśnie dyskutowałem z bratem o tym dlaczego one miały takie "kosmate" kołpaki i myśleliśmy, że chodzi o formę odboju przed przebiciem ale skoro były pełne tym bardziej nie wiem skąd taka forma osłony opony.
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Dzisiaj też coś innego niż zazwyczaj i znowu transport pojazdów na wagonach. Ty razem został mi zadany pomysł na transport Ikarusów z Węgier na platformach Res zarządu MAV. Ikarusy zgodnie z tym co widziałem na zdjęciach są pozbawione kół z mostami, pająków do harmonii i harmonii oraz detali tzw. "koła" lub "karuzeli" różnie to nazywano. Wagon z osiami i harmoniami tez się znajdzie obecnie zaginął w transporcie do Katowic :) Pomysł na taki zestaw nie jest mój .......moje tylko wykonanie. Wagony to firma B-Models , Ikarusy to znane modele z zestawów do złożenia. Wewnątrz poręcze i leżące na fotelach w przyczepach poręcze "koła". Fotele kolor rdzawy skaj , od linii pod szybami do podłogi wnętrze malowane imitacją płyt drewnopodobnych. Przednie drzwi mają wyfrezowane miejsca dla 4 szybek oraz ich imitację. Detale trawione Ostbahn.
I tak kolorowo składam najlepsze życzenia wielkanocne dla wszystkich forumowiczów
HPIM8629.JPG
HPIM8630.JPG
HPIM8631.JPG
HPIM8632.JPG
HPIM8633.JPG
HPIM8634.JPG
HPIM8635.JPG
HPIM8636.JPG
HPIM8637.JPG
HPIM8638.JPG
.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Pojazdy ciężarowe i autobusy 2
Pojazdy ciężarowe i autobusy 16
Pojazdy ciężarowe i autobusy 3

Podobne wątki