• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele z Kalisza

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
Co do samego modelu jest bardzo fajny, choć mi w oczy się rzuca fakt, że szyby są za niskie w stosunku do całej kabiny. Powinny być ciutkę wyższe a co za tym idzie kabina byłaby bardziej proporcjonalna do całej bryły.
Ale i tak podziwiam i zazdroszczę.
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Dziękuję za opinie ale jeszcze bardziej cieszy, że może będzie to motywacja do budowy Waszych modeli :) Co ciekawe pomimo, że to kartonówka podłoga pod żurawiem i stopnie kabiny są wykonane z faktura blachy ze specyficzną fakturą przeciwpoślizgową o ile dobrze kojarzę, czyli technika taka sama jak przy blaszkach. Maska chłodnicy także jest wykonana ze szczelinami co nadaje jej przestrzenności. Koła są na tyle dobrze wykonane, że po zmontowaniu mamy bieżnik terenowy. Jedyne co ja dodałem to malowanie imitujące felgę na obrzeżach wewnętrznych kół tylnych.
Ja model malowałem ale jest opcja zbudowania bez malowania ponieważ jest wykonany z arkuszy kartonu barwionego. Kilka opcji drzwi z opisami kilku przedsiębiorstw Transbudu.
Model jest kupiony u producenta, co ciekawe przy zamówieniu kilku są upusty, promocje itp.
https://sklep.gpm.pl/modele-kartonowe/kolejki/1/87
Ogólnie w tej skali jest bardzo dużo ciekawych modeli nie tylko pojazdów ale i budynków.
Co do zdjęć faktycznie nie zauważyłem opcji ale biorąc pod uwagę moje "utalentowanie" informatyczne to normalne.
HPIM8481.JPG
HPIM8482.JPG
HPIM8488.JPG
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Dziękuję za opinie i zajrzenie na tych kilka zdjęć.
Dzisiaj ten sam dźwig ale w innym malowaniu też bardzo znanym oraz w położeniu transportowym.
HPIM8512.JPG
HPIM8513.JPG
HPIM8506.JPG
HPIM8507.JPG
HPIM8508.JPG
HPIM8509.JPG
HPIM8510.JPG
HPIM8511.JPG
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Dziękuję.
Karton to tylko tworzywo pierwotne a po nasyceniu staje się twardy porównywalnie z polistyrenem, po moim nasycaniu można go frezować, nawiercać itp.. Zupełnie niepotrzebnie część modelarzy jest uprzedzona do tego materiału w końcu kadłub szybowca lub jachtu też jest najpierw rulonem "materiału", ściany buduje się z karton-gipsu. Plus też taki , że jest dokładny np. w narożnikach kabiny mamy kąt 90st. co ułatwia montaż szyb w żywicach często trzeba tam się mocno narobić zanim uzyskamy pożądaną lukę. Obecne modele nie mają tej wady kiedy faktura papieru ma wystające "włoski" czyli włókna co było powszechne np. w starych MM.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
Kolejny piękny model Stara. Pokazujesz, że w kartonie można naprawdę dużo dziś zrobić. Jestem pod wrażeniem. (y)
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Podziękowania za miłe słowa. Ja bym jednak chciał aby te zdjęcia kogoś zachęciły do budowy i pokazania swoich modeli Stara. Najważniejsze jest tworzenie i radość z modelu zrobionego samemu. Mamy takie nisze w modelach polskich, jest jakaś szansa troszkę to nadrobić i tutaj liczę na innych, róbcie, pokazujcie, jak ktoś ma ochotę nawet na tym wątku nie ma problemu ale działajmy. Ja z takiej gamy modeli mam w planie ale nieco dalszym dźwig Lech i koparkę linową KM602 Waryński, jednak na te modele przyjdzie i mi i Wam nieco poczekać.
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Kolejna kartonówka firmy GPM. Tym razem koparka mechaniczna KM 602 produkcji zakładów Waryński. Model w stanie mocnego zużycia ale kompletny mechanicznie. Ciekawy sam w sobie jak i jako dodatek do makiety. Oznakowanie GS w Hajnówce. Model ma ruchome ramie z łyżką oraz klapę do upuszczania ładunku.
HPIM8543.JPG
HPIM8544.JPG
HPIM8545.JPG
HPIM8546.JPG
HPIM8547.JPG
HPIM8548.JPG
 

daf xf105

Aktywny użytkownik
Reakcje
581 2 0
Witam
Kolejna kartonówka firmy GPM. Tym razem koparka mechaniczna KM 602 produkcji zakładów Waryński. Model w stanie mocnego zużycia ale kompletny mechanicznie. Ciekawy sam w sobie jak i jako dodatek do makiety. Oznakowanie GS w Hajnówce. Model ma ruchome ramie z łyżką oraz klapę do upuszczania ładunku. Zobacz załącznik 554729 Zobacz załącznik 554731 Zobacz załącznik 554733 Zobacz załącznik 554734 Zobacz załącznik 554736 Zobacz załącznik 554737
 

daf xf105

Aktywny użytkownik
Reakcje
581 2 0
Jakby co to się pisze jakbyś chciał pozbyć się Star ma już swoje honorowe miejsce pozdrawiam i jeszcze raz dzieki za model
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
Kolejny pięknie zrobiony model. Patrząc na niego to w życiu nie powiedziałbym, że to karton. (y) Jestem pod wrażeniem.
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Serdeczne dzięki za miłe słowa. Ta koparka nie jest do oddania :) następna pewnie tak.
Korzystając z dobrej pogody zrobiłem jeszcze kilka ujęć dwóch modeli na bazie Jelcza. Zdjęcia modelu z pompą w stanie złożonym i kolejne zakresy możliwości pracy.
HPIM8559.JPG
HPIM8558.JPG
HPIM8557.JPG
HPIM8560.JPG
HPIM8561.JPG
HPIM8543 (2).JPG
HPIM8544 (2).JPG
HPIM8545 (2).JPG
HPIM8547 (2).JPG
HPIM8548 (2).JPG
HPIM8549 (2).JPG
HPIM8550 (2).JPG
HPIM8542.JPG
HPIM8530.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Pojazdy ciężarowe i autobusy 2
Pojazdy ciężarowe i autobusy 16
Pojazdy ciężarowe i autobusy 3

Podobne wątki