• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele z Kalisza

OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Przyczepa jest w planie :) jednak napięty plan działania oddala ją nieco w czasie. Na samej przyczepie planuję "blondynki" :).
Natomiast jutro będzie prezentacja Jelcza - pompa do betonu.
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Już wysyłam :) dzisiaj sporo obowiązków i dlatego pora późniejsza.
Model to kabina i podwozie SAW, błotniki tylne Viking, zabudowa Kibri (zestaw z MB 10200) i ja :) Model w pełni ruchomy dlatego są pewne kompromisy. Model Kibri był oczywiście przerabiany , skracany i dopasowywany do Jelcza. Zagłębiając się w temat zdziwiło mnie ile te Jelcze miały wersji tych pomp.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

daf xf105

Aktywny użytkownik
Reakcje
581 2 0
Witam
Już wysyłam :) dzisiaj sporo obowiązków i dlatego pora późniejsza.
Model to kabina i podwozie SAW, błotniki tylne Viking, zabudowa Kibri (zestaw z MB 10200) i ja :) Model w pełni ruchomy dlatego są pewne kompromisy. Model Kibri był oczywiście przerabiany , skracany i dopasowywany do Jelcza. Zagłębiając się w temat zdziwiło mnie ile te Jelcze miały wersji tych pomp.
Rewelacja jak byś chciał się pozbycjestem pierwszy
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Dzięki no coś tam wydziubałem :)
Model w sumie nie jest mój(tzn. nie ja jestem jego właścicielem a tylko go zrobiłem) , zasili wielką budowę z PRL-u na południu Polski. Ja sam po zbudowaniu tego modelu planuję taki pojazd dla siebie. Ta budowa to był prototyp a te są najbardziej pracochłonne następne myślę pójdą już przetartym szlakiem. Ja jak się trafi planuję Jelcza z firmy RK o ile pamiętam , zabudowa jak tutaj Kibri bo daje doskonałe możliwości ruchu modelu.
 

daf xf105

Aktywny użytkownik
Reakcje
581 2 0
Dzięki no coś tam wydziubałem :)
Model w sumie nie jest mój(tzn. nie ja jestem jego właścicielem a tylko go zrobiłem) , zasili wielką budowę z PRL-u na południu Polski. Ja sam po zbudowaniu tego modelu planuję taki pojazd dla siebie. Ta budowa to był prototyp a te są najbardziej pracochłonne następne myślę pójdą już przetartym szlakiem. Ja jak się trafi planuję Jelcza z firmy RK o ile pamiętam , zabudowa jak tutaj Kibri bo daje doskonałe możliwości ruchu modelu.
Ale jak coś to jestem chętny i będę się przypominal
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Z pod Twoich rąk wychodzą działa!
Tak czasami robiłem działa.
To tak w formie żartu bo wiem, że to tylko literówka. Dziękuję za miłą ocenę modelu. Co do skromności to taka już cecha dla jednych ujemna dla innych dodatnia. Najważniejsze..........bierzmy nasze modelowanie na wesoło ....smutasów jest dosyć :)
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
Mimo że na PRL jestem za młody i to generalnie nie moja epoka, ale Twój temat zawsze oglądam z zaciekawieniem i nie raz przeszło mi przez myśl, żeby wejść w posiadanie jakiegoś Jelonka albo Tatry. :) Super jest to że dbasz o każdy detal i zapewniasz modelom brudzenie na bardzo realistycznym poziomie. Fajne też są prezentacje na takim przejrzystym tle, na którym widać idealnie dopracowanie modelu. Jednak przez to brudzenie widziałbym do nich jakąś dioramkę :)
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Na wstępie dziękuję za oceny.
Mimo że na PRL jestem za młody i to generalnie nie moja epoka, ale Twój temat zawsze oglądam z zaciekawieniem i nie raz przeszło mi przez myśl, żeby wejść w posiadanie jakiegoś Jelonka albo Tatry. :) Super jest to że dbasz o każdy detal i zapewniasz modelom brudzenie na bardzo realistycznym poziomie. Fajne też są prezentacje na takim przejrzystym tle, na którym widać idealnie dopracowanie modelu. Jednak przez to brudzenie widziałbym do nich jakąś dioramkę :)
Ja robię/zbieram dla odmiany tylko starsze typy ale.......mam Volvo FH16 to z lat 90 bo jest........piękne. Tak, że i w kolekcji nowszych pojazdów polecam posiadanie Jelcza luć coś podobnego :) Co do dioramki masz rację to moja pięta Achillesa, planuję małą winietkę do zdjęć ale niestety czas. Jednak ona musi powstać bo mam serię pojazdów Pekaes i nie pokazuję ich do czasu kiedy nie będę miał tego tła.
Kolejny kapitalnie zrobiony model ciężarówki z czasów mojego dzieciństwa. Jestem pod wrażeniem. (y)
Ja dość często Macieju oprócz suchej budowy ze zdjęć i rysunków właśnie posiłkuję się trochę pamięcią lub dobrymi filmami akurat odnośnie budowy pewnie znana Ci seria "Ślad na ziemi" tam jest dopiero masa pojazdów :)
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Dzisiaj dla odmiany nie będzie zdjęć modeli ale zdjęcia pojazdów jakie miałem przyjemność oglądać dzisiaj na Retro auto w Poznaniu.
Może akurat też komuś przy budowie lub malowaniu modelu coś pomogą :)
Wstawiłem także motocykl, który widziałem pierwszy raz w życiu firmy.......CSEPEL, o ciężarówkach wiedziałem ale 2 koła?
 

Załączniki

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.547 386 20
No i co mam napisać... To Twój temat i wklejasz co chcesz, ale uważam, że jeśli te zdjęcia mają być inspiracją dla innych modelarzy, to może lepiej byłoby je wkleić w dziale "Skala 1:1". Zawsze łatwiej będzie znaleźć te zdjęcia, bo w Twoim temacie to zginą wśród modeli, poza tym nikt nie będzie szukał takich zdjęć do inspiracji w Twoim temacie.
No a co do zdjęć... to niestety większość nieostra... :( A szkoda, bo oryginały zacne...
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Hm w sumie racja forum ma tyle już działów, że nie pomyślałem o tym dziale 1:1. Zdjęcia w halach wystawowych i stąd taka jakość, próbowałem z lampą i też efekty były słabe. Cóż następnym razem poprawiam się wklejam zdjęcia w dziale 1:1 i postaramy się o inną jakość.
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Styczniowy powrót do przyjemniejszego działu na forum, "samochodziarzy" z modelem dźwigu.
Dźwig to Star 660 ŻSH-6S z ramieniem kratownicowym.
Model powstał na bazie wycinanki papierowej z firmy GPM skala 1:87. Model wycinany laserem więc tutaj wielki plus za taki pomysł. Dzięki takiemu rozwiązaniu np. kratownica jest porównywalna z detalami trawionymi a na pewno delikatniejsza niż w przypadku modeli plastikowych. Model jest nasączany i impregnowany przed malowaniem, po tym zabiegu karton zamienia się w sztywny materiał do obróbki. Jedyna zmiana w stosunku do oryginału to dodanie lusterek i wycieraczek trawionych. Także po stronie drzwi operatora dźwigu producent proponował drugi zbiornik, ja na zdjęciach widziałem podesty i tak też zrobiłem. Dorobiony wydech pod przednim zderzakiem, nie wiem dlaczego takie ADR-owskie rozwiązanie w nich bywało. Przed malowaniem modelu zrobiłem ryfle na kabinie, firmowo są narysowane co by znikało pod farbą.
Do budowy skusiło mnie to, że takiego modelu chyba nikt nie produkuje, ja takiego nie miałem i to, że jest przeznaczony dla dzieci od lat 7 ....czyli na moim poziomie intelektualnym :).
Na zdjęciach niestety widać działanie wiatru i rozchybotany ładunek. Po zmianach na forum niestety zdjęcia są bardzo okrojone wielkością.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
Super Ci to wyszło(y) Tym bardziej mnie to cieszy bo sam też taką wycinankę nabyłem i się tak zastanawiałem jak to finalnie będzie wyglądało. Teraz już jestem spokojny bo nawet jak mi się uda uzyskać 50% Twojego efektu to będę zadowolony;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Pojazdy ciężarowe i autobusy 2
Pojazdy ciężarowe i autobusy 16
Pojazdy ciężarowe i autobusy 3

Podobne wątki