• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele z Kalisza

OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Dzisiaj dwa tematy jeden znany Ostrówek już ostatni w moim wykonaniu. Zamieszczam bo jest w innej pozie roboczej niż poprzednie.
 

Załączniki

OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Drugi temat to mała relacja z budowy Stara z żywicy. Model pokazany od momentu wyjęcia z woreczka aż po mam nadzieję finalny efekt. Star jest zaprojektowany do zabudowy skrzyniowej ale ja na nim chce wykonać zabudowę do przewozu zwierząt żywych czyli "blondynek" :) Same odlewy bardzo dobrej jakości. Kabina pomyślana inaczej niż w Starach Adama bo część z szybami jest osobnym przezroczystym elementem. Bardzo fajny dodatek w postaci kloszy reflektorów przednich oraz odlanych transparentnych lamp tylnych. Uchwyty na kabinie zrobiłem z drutu podobnie jak detale podwozia.
Sam model z żywicy bardzo dobrej do obróbki zarówno dremelem jak i pilniczkami. Detale pasujące do siebie bez problemu.
Ja wzmocniłem tylko błotniki blaszką od spodu dzięki czemu łatwo nadałem im kształt.
W modelu pojawiły się błędy, które będę poprawiał (tylna belka i skrzynia) oraz przewody filtra powietrza. No cóż podobno uczymy się całe życie :)
Mam nadzieję, że relacja dobiegnie końca zanim nas stąd (forum) nie wywalą.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Ostrówek bardzo ładny a Star zapowiada się ciekawie.
Zdradzisz kto jest producentem? Po próbie rozebrania modelu od Adama szukam jakiejś alternatywy do przeróbek dla tej marki.
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Dzięki ale posiadanie Ostrówka to problem tylko z ..........modelem bo bywa w ŚM ale trzeba szybko łapać :) i sama budowa czyli zabawa z detalami ale przyznam, że model sam w sobie jest dobrze wykonany nie ma problemu z bąbelkami itp. Jednak co Ostrówek to jednak inaczej z pasowaniem detali raz trzeba podfrezować tu a w innym modelu gdzie indziej. Jednak zasada 20 razy przymierzam raz kleję i można zrobić :) .

Ja mam 3 Stary Adama a tego kupiłem dla odmiany i zobaczenia jak to inaczej da się zrobić na giełdzie modelarskiej, nie znam autora jednak wykonał kawał dobrej roboty.
 

MAnTonI

Aktywny użytkownik
Reakcje
172 1 0
Ostrówek bardzo ładny a Star zapowiada się ciekawie.
Zdradzisz kto jest producentem? Po próbie rozebrania modelu od Adama szukam jakiejś alternatywy do przeróbek dla tej marki.
Witam
.........
Ja mam 3 Stary Adama a tego kupiłem dla odmiany i zobaczenia jak to inaczej da się zrobić na giełdzie modelarskiej, nie znam autora jednak wykonał kawał dobrej roboty.
A czy nie jest to produkt APM-u? Tu sznurek: http://www.polimedia.pl/apm/Projekt_star28_29.htm

Nie wiem tylko czy ta firma jeszcze istnieje, aktualizacja strony z 2012 r.
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Tym razem z prośbą o informacje lub zdjęcie. Czy posiada ktoś z Was zdjęcie/rysunek zabudowy do przewozu zwierząt szczególnie z tyłu oraz jak są to i zdjęcia boków mile widziane. Szukam już kilka dni w internetach ale jakoś mało efektownie to mi wychodzi.
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Ciąg dalszy postępów i efekt finalny. Chciałem aby ten model był "zmęczonym" pojazdem lokalnego GS, przeładowanym, brudnym i ubłoconym. Padło na GS Jarocin dlatego też rejestracje PZW. Podwozie i kabina to wyżej wspomniane żywica , zabudowa to jak widać moja samoróbka. Kolorystyka pojazdu taka jaką pamiętam szczególnie zabudowy plus zacieki i specyficzny brud.
Przednie lampy pod kloszami mają nawiercone otwory dlatego są nieco bardziej głębsze, tył to wspomniane kolorowe dodatki. Dodatkowo oglądając zdjęcia pokusiłem się o osłonę na przód kabiny. Dodałem jeszcze chlapacze pod kabiną. Wnętrze wyposażone dodatkowo w papiery, teczkę i termos, kierowca spożywający śniadanie :) Na tylnym podeście pod drzwiami wkleiłem kilka "słomek" czyli wyściółki dla zwierząt.
Model ma poprawiony detal skrzyni biegów, początkowo sugerowałem się modelem AM tutaj jest ona już długa, także zamontowałem przewody do filtra powietrza typu peszel na co zwrócił mi uwagę w obydwu przepadkach kolega forumowy.
Zdjęcia warsztatowe są dość słabe ale nie zawsze są warunki. Zdjęcia gotowego modelu też w jesiennym słońcu co trochę za bardzo podkreśla brązy.

Na koniec prośba do kolegów mających większy zasób wiedzy i materiałów. Poszukuję zdjęć, rysunków Jelcza serii 300 w opcji pompa do betonu.
 

Załączniki

OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
:) Dziękuję no przyznam się, że te zdjęcia za mocno te zacieki uwypuklają postaram się o bardziej stonowane po nadchodzącym niżu. Właśnie jednym z zarzutów jakie słyszałem jest brak "zapachu" :) no trudno ale wyobraźnia swoje podpowiada. Też postanowiłem zrobić go w błocie częściowo mokrym dlatego niektóre zacieki się świecą ale to celowe. Inne modele mam tylko zakurzone więc ten jest po taplaniu się ze skupu do ubojni.
Co do kunsztu o, którym wspomniał kolega dziarka to ja go chyba nie mam ja tylko czasami jakiś model zrobię.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.547 386 20
:) Dziękuję no przyznam się, że te zdjęcia za mocno te zacieki uwypuklają postaram się o bardziej stonowane po nadchodzącym niżu. (...) Też postanowiłem zrobić go w błocie częściowo mokrym dlatego niektóre zacieki się świecą ale to celowe.
Dobrze, że napisałeś o brudzeniu błotem, bo jak patrzę na Twoje zdjęcia to felgi wyglądają jak pordzewiałe. Albo to taki kolor błota, albo przekłamanie aparatu fotograficznego. Może jakby stał na dioramie z błotną drogą w tym kolorze to nie miałbym takich skojarzeń.
Wracając do modelu, to wykonałeś kawał dobrej roboty. Wygląda naprawdę na mocno spracowanego.
 

RaFuS

Znany użytkownik
Reakcje
140 3 0
Też mam kit tego stara, faktycznie robi dobre wrażenie gdy się patrzy na części ale jeszcze nie zdecydowałem się go składać. Nabyłem go po zniechęceniu do 'zaklejonego' wypustu AM. Twoje prace oddają klimat epoki pojazdów, fajnie się patrzy na takie prezentacje z budowy i finalny efekt.
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Dziękuję i zamieszczam kilka zdjęć w zimnym świetle bez słońca. Na koniec zdjęcia w starszych odcieniach i barwach :) trochę jak ze starej Trybuny Ludu.
Co do modeli AM to właśnie czytając opinie byłem zdziwiony tymi "zaklejeniami" i zabrudzonymi szybami. Większość modeli Starów kupowałem w ŚM w Rybniku i były wszystkie czyste. Być może sprzedający czyli Pan Ryszard po prostu pilnował co przychodzi na stan sklepu . Jednak jak masz ten kit to brać się do pracy i pokazywać :) Najważniejsze to bawić się w budowę i cieszyć własnym modelem.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Pojazdy ciężarowe i autobusy 2
Pojazdy ciężarowe i autobusy 16
Pojazdy ciężarowe i autobusy 3

Podobne wątki