• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele z Kalisza

Roberto

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
Dla mnie bomba. Przydało by się zdjęcie z Jelczem Skoczowskiej produkcji dla rodzinnego porównania . Co do patynowania to wyrazy uznania , kunszt , perfekcja . Brawo .
 

fazer0001

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
152 7 2
Witam
Dzięki. Nie chcąc nabijać postów przy okazji modele, które powstały przypadkiem :)
Przypadkiem okazyjnie zakupiona Tatra 815 z Igry oczywiście malowana i po mojemu dopracowana. Zbędna przyczepa w spadku po Steyerze i przypadkowy walec drogowy.
Na dwóch ujęciach zatrzymanie przez patrol "lotniaków" (dzisiaj chyba nikt tego terminu nie używa) Milicji Obywatelskiej i tłumaczący się szofer :). Wszystkie modele po rozebraniu, malowaniu i uzupełnianiu w dodatki pokiereszowane.
Rewelacyjny walec !
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Opisuję z odpowiedziami jednocześnie z kolejnym modelem.
Koła niby miałem na wymianę ale właśnie wolałem je wykorzystać przy tym ciągniku balastowym. Modeli Jelcza może powstać tyle ile tylko......będzie dostępnych w sklepie :) więc opcja posiadania takiego lub podobnego modelu nie stanowi problemu :)
Teraz o dzisiejszym modelu. Powstał na bazie ciągnika siodłowego Roco tego w malowaniu Frikus Graz z poprzednich zdjęć jakie wklejałem. Model miał uciętą ramę za tylną osią i przeszczepioną oś z ramą i błotnikami z podwozia Herpy. Po zmontowaniu " ózka" kolejne cięcie ramy tym razem z przodu aby skrócić ramę do odpowiedniego rozstawu i gotowe. Góra to przycięta skrzynia od Stara Adam Modelbau i jedną klapę i na to przycięta plandeka od Tatry balastowej. Tylna belka z oświetleniem od uciętej Herpy-skrócona. Układ modelu i nieco kolorystykę zaczerpnąłem z książki o JZS Pana Połomskiego. Do uzupełnienia sprzęt saperski Haulera czyli kilof i saperka plus mocowania. I już jest Steyer ciągnik balastowy :).
 

Załączniki

OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Dziękuję za miłe opinie i oceny zarówno tego jak i poprzedniego modelu.
Zapomniałem dodać ciekawostkę. Bardzo podobne pojazdy były produkowane w Jelczańskich Zakładach Samochodowych jako Jelcz-Steyr. Odbywało się to w czasie ożywionej współpracy pomiędzy firmami. Co ciekawe na kabinie jak ta umieszczony był także napis Jelcz a niżej Steyr. Kolorystykę podwozia i plandeki dokładnie skopiowałem ze zdjęć Jelczo-Steyera.
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
To zdjęcie między innymi było faktycznie inspiracją :).
Dziarka dzięki ale takie modele można mieć niskim kosztem i swoim wkładem. Tymi dziełami trochę zawstydzasz.........bo ja tylko je składam i maluję i coś tam sobie kombinuję. Ja niczego wielkiego nie robię tylko modele :)
 

dziarka

Aktywny użytkownik
Reakcje
238 2 0
Witam
To zdjęcie między innymi było faktycznie insporacją :).
Dziarka dzięki ale takie modele można mieć niskim kosztem i swoim wkładem. Tymi dziełami trochę zawstydzasz.........bo ja tylko je składam i maluję i coś tam sobie kombinuję. Ja niczego wielkiego nie robię tylko modele :)
...i do tego jeszcze taki skromny:) Mów i pisz co chcesz a ja przy swojej opinii pozostanę:rolleyes:
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Tym bardziej dziękuję za miłą ocenę.
Dzisiaj no cóż to już było ale........nie umiem zrobić 2 takich samych więc jak zwykle nieco inna wizja Ostrówka :)
 

Załączniki

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.556 386 20
Nie wiem, czy to wina oświetlenia, czy aparat nie daje sobie rady, ale te różowe felgi zupełnie mi tu nie pasują. Poza tym to naprawdę ostrówek wygląda świetnie.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.556 386 20
Witajcie
Cóż felgi są kremowe ale po dodaniu pudrów i aparatu są jak by różowe. Model ma je w kolorze piaskowo kremowym.
No i tak myślałem, że aparat w tym oświetleniu nie daje sobie rady. Pozwoliłem sobie na lekkie poruszanie suwaczkami na jednym z Twoich zdjęć i wyszło mi takie coś:

Ostrówek próby 2.jpg

Jak będziesz chciał mój wpis wykasować to daj znać. :)
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Niczego nie kasujemy :) moje zdjęcia były przy takim a nie innym świetle. Model jest do sprzedania o czym napisałem w dziale handel.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Pojazdy ciężarowe i autobusy 2
Pojazdy ciężarowe i autobusy 16
Pojazdy ciężarowe i autobusy 3

Podobne wątki