• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele z Kalisza

OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Kurcze no niby kit ale chyba wolę te Adamowe szyby bo sa i nieco za grube i jest za dużo czasami kleju ale..........są "czyste" tzn. ja nie mam nic do zarzucenia ich przejrzystości a tutaj o ile dobrze widzę są takie małe minusy.
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
To fakt ja miałem modele czyste. Na kilkanaście sztuk nie miałem takiego z odciskami. Czasami miałem np. mocowanie kabiny z ramą ulane klejem jak spawem czasami leciutko punktowo ale z szybami takich problemów nie odnotowałem.
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Dzisiaj kilka starych Mercedesów 406 w oznakowaniu przedsiębiorstwa Pewex. Modele do redukcji ....gablota nie chce się rozciągać :)
 

Załączniki

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.844 386 20
Pięknie te staruszki. Waloryzacja na najwyższym poziomie. Najbardziej podoba mi się ten z izotermą. (y)
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Dziękuję. Ja jednak uważam, że nigdy nie ma perfekcji, co rusz nowe środki do tego celu na rynku no i nowe kombinacje z różnymi metodami jak coś tam sobie uzyskać. Jeszcze raz dziękuję za pozytywny odbiór :)
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
No a co do szyb..., to są, jakie są i tego nie przeskoczymy. Jak na razie lepszego modelu Stara nie ma na rynku. :)
Mnie te szyby też trochę irytują, myślałem o tym aby zrobić ładny model szyby i zlecić firmie gdzie zamawiam szyby do moich modeli tłoczone z folii, możnaby je wtedy podmienić, ale niestety dolna krawędź przedniej szyby adamowego stara też jest nieprawidłowo ukształtowana i powstałaby duża szczelina niedoukrycia. Sprawa więc upadła.
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Dzięki. Ja początkowo chciałem kupić stara Poldrob-u ale stwierdziłem, że zrobię coś innego i tak wyszedł tan rybny.
Dzisiaj trochę zapomniany pojazd z NRD, Robur w wersji dostawczej. Była to odbudowa modelu, nie wiem jaka firma go wykonała po rozebraniu na części sygnatury nie znalazłem.
 

Załączniki

OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Bardzo ładne , i budzą wspomnienia . W czasach Pewexu czy Baltony sam napis obojętnie na czym przyciągał wzrok .
To jeszcze Baltona wspomniana przez Roberto :) Mały Mercedes dla odmiany zrobiony jako pojazd nowy, katalogowy wygląd :)
 

Załączniki

OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Dzięki. Nie chcąc nabijać postów przy okazji modele, które powstały przypadkiem :)
Przypadkiem okazyjnie zakupiona Tatra 815 z Igry oczywiście malowana i po mojemu dopracowana. Zbędna przyczepa w spadku po Steyerze i przypadkowy walec drogowy.
Na dwóch ujęciach zatrzymanie przez patrol "lotniaków" (dzisiaj chyba nikt tego terminu nie używa) Milicji Obywatelskiej i tłumaczący się szofer :). Wszystkie modele po rozebraniu, malowaniu i uzupełnianiu w dodatki pokiereszowane.
 

Załączniki

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.844 386 20
Kolejna piękna prezentacja. Kapitalnie zrobione te miniaturki. Wyglądają jak realne samochody. (y) Gratuluję.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.844 386 20
Fajne te Tarpany. Czyżby to były modele zrobione ze starego, jeszcze z dawnych PRL-owskichlat, plastikowego kitu wg projektu Pana T. Dąbrowskiego?
Pełen szacun za wykonanie.
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
O Tarpany są z takich kitów z lat 80 jeszcze z PRL tu kolega trafił :) Kiedyś nawet ze 2 chciałem sprzedać ale jakoś tak zostało a są na wydaniu :) To dopiero były wymagające modele bo jednak formy no odbiegają sporo od znanych nam dzisiaj ale zawsze to jakiś polski pojazd.
Co do Tatry fakt zdjęcia na szybko myślałem, że nikt nie zauważy braku zaczepu heh ale Wy oglądacie wnikliwie.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Pojazdy ciężarowe i autobusy 2
Pojazdy ciężarowe i autobusy 16
Pojazdy ciężarowe i autobusy 3

Podobne wątki