• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele z Kalisza

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
747 12 0
Model jest w skali 1/43, a te pudełko i zapałka to też model tylko duży żeby pasowały do tatry :)
A tak poważnie to rewelacja (y) bardzo przyjemnie się ogląda Twoje modele .
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Przeglądnąłem dzisiaj cały wątek i muszę przyznać, że kolega robi super modele i w dodatku w klimacie który najbardziej lubię (modelarsko oczywiście;)).
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
No to kolega Eugen rozgryzł temat a tak się maskowałem, że to H0 :) Dziękuję za wszelkie odpowiedzi i czas poświęcony na oglądanie modeli. Oczywiście to skala 1:87 :)
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Dla urozmaicenia kilka modeli w różnych wykonaniach Stara z zabudową jako Osinobusy. Modele pewnie znane z innego wątku ale wszystkich tam nie było. Obecnie prace samochodowe zastąpione zostały pracami kolejowymi z SP45-210 na czele ale nie wiem czy warto pokazywać.
 

Załączniki

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.813 40 1
Osinobusy zrobione wzorcowo, świetna waloryzacja i dodatki(y). Przy tym wykonaniu nie przeszkadza, a wręcz jest prawie nie widoczna niedoskonałość/ zdaniem wielu forumowiczów/ modelu bazowego. Osobiście uważam Stara od AM za świetną bazę do wszelakich przeróbek w klimacie PRL-u, no i obecnie jedynie dostępną. Gdyby jeszcze były do zdobycia kity to szczęście byłoby pełne:) lub przynajmniej używał mniej kleju do składania kabiny;)
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Tylko o ile szyby są firmowo wstawiane o tyle lusterka przykleja się samodzielnie. Ja odcinam te wpusty i kleję minimalną ilością w dedykowanym miejscu płaskimi płaszczyznami ramion od lustra..
Cóż gdyby były dostępne KITy to nawet było by łatwiej z malowaniem ale ja nie narzekam jest baz pod różnego rodzaju wariacie i "modelowanie".
Wkrótce kilka wspomnianych wariacji na modelach Stara z gotowych modeli.
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.866 386 20
Tylko o ile szyby są firmowo wstawiane o tyle lusterka przykleja się samodzielnie. Ja odcinam te wpusty i kleję minimalną ilością w dedykowanym miejscu płaskimi płaszczyznami ramion od lustra
Masz rację. Pomyliłem się :oops: i wpisałem o lusterkach, zamiast o wklejaniu dużą ilością kleju szyb do kabiny. :X3:;)
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Jak obiecałem tak jest. Trzy modele w firmowym wypuście AM ale wykonane po mojemu. Te firmowe są ok ale dla mnie jako baza do "dłubania". Modele co jasne malowane i z dodatkami, opisami itp..
 

Załączniki

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.866 386 20
Adamowy Star jaki jest, każdy widzi. Mam ich kilka... Ale Twoje przeróbki są kapitalne. Centrala Rybna wygląda świetnie, no a dowóz pieczywa ze Społem to po prostu istny realizm. Jestem pod wrażeniem. :cool: Pięknie przerobiłeś te Adamowe Stary. Jakby jeszcze udało się leciutko cofnąć przednią szybę to był by naprawdę kapitalny model. Ale i tak gratuluję weny twórczej i umiejętności w przeróbkach. (y) (y) (y)
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Dziękuję. Ja kiedyś próbowałem wymontować szyby ale jak widziałem, że kabina praktycznie z nimi się rozrywa uznałem, że zostaje maskowanie ich do malowania. Stary mają ten mały minusik z tymi szybami no trudno. Dla mnie te modele są oprócz w/w wady fajną i przystępną bazą i do malowania i do przeróbek.
Pieczywo Społem pamiętam aż za dobrze.........kiedyś codziennie o 5 rano taki Star rechotał mi pod oknami i trzaskali skrzyniami przy zawsze głośnych rozmowach (akurat w bloku był sklep spożywczy :) ).
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.866 386 20
a kiedyś próbowałem wymontować szyby ale jak widziałem, że kabina praktycznie z nimi się rozrywa uznałem, że zostaje maskowanie ich do malowania. Stary mają ten mały minusik z tymi szybami no trudno. Dla mnie te modele są oprócz w/w wady fajną i przystępną bazą i do malowania i do przeróbek.
Tu masz rację, bo te, adamowe Stary nadają się idealnie na przeróbki. Ja jak na razie to spróbowałem zrobić z takich Starów parę ciągników siodłowych. No ale cały czas mam ochotę zrobić coś więcej. Patrząc na Twoje prace, to dostaję niezłej inspiracji.
No a co do szyb..., to są, jakie są i tego nie przeskoczymy. Jak na razie lepszego modelu Stara nie ma na rynku. :)
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Dzięki. Faktycznie jak jestrabh zwrócił mi na to uwagę to felgi są do lekkiego brudzenia, będzie poprawka.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Pojazdy ciężarowe i autobusy 2
Pojazdy ciężarowe i autobusy 16
Pojazdy ciężarowe i autobusy 3

Podobne wątki