• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele z Kalisza

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.925 5 0
#81
Liaz elegancki :) Gratuluję wykonania!
Dla merytorycznego porządku dopisałbym jednak, że dźwigi na podwoziu Liaza, Kamaza, Romana, Dac-a produkowała Famaba Głogów. Bumar Koszalin z lżejszych dźwigów kojarzę, czyli jak koledzy napisali, bardziej podnośniki.

ps. Dac miał podwozie Romana, ale brzydką kabinę kanciatą, bo Romanowi wygasła licencja na kabinę Mana i Rumuni wymyślili swoją - opisał mi to kiedyś człowiek, który pracował w Famaba Głogów.
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#82
Dzięki wielkie, szczególnie cieszy słowo realizm bo na tym polega zabawa aby nie było to coś plastikowego z półki w sklepie.
Ja tak myślę powolutku nad winietką do modeli samochodów. Latami robiłem prawie tylko kolejowe modele to jakieś tory są ale typowo dla pojazdów trzeba by coś wydłubać :) Tylko jak pogodzić nazwijmy to TIRa z PKS i Ostrówek , dźwig, kombajn........przychodzi mi na myśl mała zatoka obok asfaltu ze sklepem PSS w sumie wszystko pod tym stawało. Cóż modeli kolejowych tutaj nie pokazuję więc coś pod samochody musi powstać.

Co do oznakowania zgoda, jednak spotykałem na zdjęciach dźwigi oznakowane na balaście CKD z napisami Bumar , nie wiem czy może w tych oddziałach może je remontowano albo jakieś przeglądy przechodziły.
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#83
Witam
Niestety post pod postem ale pojawił się kolejny model.
Dzisiaj Tatra strażacka wersja 6x6. Baza to model JMPK żywiczny , zabudowa strażacka zdjęta a MB plus nieco kombinacji, "koguty" tez ukradzione z MB plus dorobione podstawy. Tym razem model po akcji, zakurzony, brudny i zmęczony ale wyobraziłem sobie taki pojazd po akcji np. gaszenia lasu, łąk itp.
 

Załączniki

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.865 386 20
#85
Ten "Strażak" wygląda jak na żywo. Kapitalnie zrobiony model, a patyna po prostu rewelacyjna. Pełen realizm. Gratuluję umiejętności. (y)
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#88
Dzięki. Tatra strażak to wprawienie się do modelu Tatry z dźwigiem. Trochę poligon doświadczalny od podwozia aż po kabinę. Taką Tatrę w dużej zabudowie mam w swojej gablocie jest koszmarnie duża w porównaniu z pojazdami w tej skali. Tutaj trochę wielkość zabudowy wymusiło krótkie podwozie.
 

Roberto

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
#89
Kolejny bardzo realistyczny model , w szczególności te koła , mam wrażenie że są pompowane. A jak sama baza żywiczna ? czy jest to porównywalne z Igrą , choć faktycznie podwozie wydaje się całkowicie odmienne .
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#90
Piękne modele, Steyr - rewelacja. Dźwig pierwsza klasa, obejrzałem go dokładnie bo w moich Jelczach montuję właśnie trochę prostsze ale działające i wyposażone w siłowniki Hiaby z reedycji zestawów Roco dostępnych obecnie na Ebayu.
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#91
Witam
Dziękuję za obejrzenie modeli i opinie.
Co do odmienności modelu JMPK z Igrą to model, żywiczny to zupełnie odmienna konstrukcja. Model Igry jest jako produkt gotowy lepszy bo ma już geometrię zawieszenia a model JMPK ma to wszystko do "złapania". Model z żywicy jest bardziej płynny w miejscach gdzie powinny być krawędzie ostre (belki ramy) zamiast kąta prostego jest mały promień naroża. Plusem modelu z żywicy jest dobranie i umiejscowienie zbiorników dodatkowych. Igra ma zabudowę ze stopniami pod drzwiami a JMPK jako inna konstrukcja ma ten detal zmodernizowany do stopni na błotniku.
Odnośnie tej Tatry strażackiej w wersji dużej zamieszczam kilka zdjęć modelu, który nazywam "grzmotem" :). Mniejsza obok dla porównania. Duża Tatra to model bliżej nie znanej firmy, który kupiłem jako zupełny wrak.......po remoncie jakoś to się trzyma :)
Przy tej okazji ...

Najserdeczniejsze życzenia
na zbliżające się
święta Wielkiejnocy.
Dużo zdrowia, radości,
pogody ducha,
smacznej święconki
i mokrego poniedziałku! może nie tak jak by być polanym z Tatry :) ale ponoć im więcej wody tym więcej pomyślności :)
 

Załączniki

OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#94
Witam
Niestety znowu post pod postem ale akurat zakończyły się prace nad kolejnym modelem.
Dzisiaj nieco odmienna prezentacja. Powiedzmy, że od wyjęcia z pudełka. Jednak na pierwszych zdjęciach są to już odlewy po zniwelowaniu nadlewek tarczką na dremelu. Po tych zabiegach mamy kolejne etapy aż do modelu finalnego. Obok dźwigu okazjonalnie mój Jelcz i przyczepa. Model to konwersja modelu Tatry z JMPK, trawionki Eduarda na jak zwykle doskonałym poziomie. Tym razem model obraca ramię oraz ma opcję zmiany podniesienia. Dodatkowo ruchome podpory.
 

Załączniki

OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#95
c.d. Model oczywiście robiłem po swojemu czyli dodałem sporo rzeczy od siebie czyli znowu wytwór chorej wyobraźni :), firmowy zestaw był szablonowy. Na końcu mamy 2 zdjęcia bo czasami mam pytania jaka to skala :) Ostatnie zdjęcie pokazuje jak to się zaczęło, tutaj jest dokładnie to co w woreczku czyli odlewy z nadlewkami :)
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.865 386 20
#96
Kolejna rewelacyjna relacja. (y) Jestem pod wrażeniem Twoich prac. Pięknie zrobiłeś ten dźwig. Szacun. A budowlany Jelcz też wygląda bardzo dobrze. Zapytam - Jelcz jest od Tololoko?
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#97
Dziękuję. Ja go odkupiłem od kolegi w stanie demolki (więc pozwoliłem sobie na mocniejsze patynowanie) do złożenia ale z tego co mi mówił to Tololoko. Model nie ma żadnej sygnatury ale nie mam powodów nie wierzyć koledze :)
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Dzięki, ta relacja to nie mój pomysł ale pewne sugestia no i coś nowego niż sama prezentacja gotowego modelu.
Jeśli kolega Bartek ma na myśli w zderzaku białe akcenty to celowo nie malowałem ich pod linijkę. Postanowiłem pomalować je tak jak były by malowane "z pędzla" czyli typowo warsztatowe upiększenie o ile to samo rozmycie mamy na myśli :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Pojazdy ciężarowe i autobusy 2
Pojazdy ciężarowe i autobusy 16
Pojazdy ciężarowe i autobusy 3

Podobne wątki