• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele z Kalisza

OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Dzisiaj model samochodu Ził 131. Produkt firmy Trident produkowany jeszcze w Austrii a nie jak teraz wszystko wiadomo gdzie. Model w całości z metalu coś pomiędzy aluminium i ZnAl-em. Model posiadał nadlewki ale tym razem bardziej prace ślusarskie były potrzebne. Ciekawostka jako ze względu na inny sposób pracy i narzędzie niż przy plastiku. Model jest bardzo ciężki i nie posiada stopnia ugięcia opon, on ugina teren pod sobą :) Trafił mi się egzemplarz bez szybek i to trzeba było dorobić podobnie jak i kilka drobiazgów w kabinie. Model nie posiadał też lusterek.
Plandeka ma spora obłość ale jest zdejmowana i musi w sobie pomieścić podwyższenie skrzyni ładunkowej.
Opakowanie firmowe chyba mało znany producent.
s-l1600.jpg

HPIM1079.JPG

HPIM1083.JPG

HPIM1080.JPG

HPIM1081.JPG
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Dzisiaj pojawiła się opcja dokończenia sesji Kraza.
Kraz to model SMK troszkę nadlewek ale bardzo fajny, przyczepa to SDV jeszcze więcej nadlewek a jeszcze większa zabawa :)
Przyczepa posiada opuszczane najazdy. Zarówno samochód jak i przyczepa posiadają tablice rejestracyjne. Na Krazie dodatkowo zrobiłem napisy jakie kojarzę czyli opis szerokości na zderzaku i obowiązkowo lustra.
100_0014.JPG
100_0015.JPG
100_0017.JPG
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Dzięki. Obecnie stoi na przyczepie SCUD-A jednak to bardziej z racji oszczędności miejsca. Jak czas pozwoli będzie tam BWP-1. Takie zestawy z tym transporterem pamiętam z jednostki w Ostrowie Wlkp.
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Model Jelcza zrobiony w ostatnich czasach. Raz koparka a raz dźwig. Model z blaszkami. Raz rozładowuje wagonik a raz samochód i znowu wagonik :) . Wymyśliłem sobie taki układ gdzie łycha jest wymienna z zawiesiem dźwigowym. Do tego chciałem aby był w pełni obracany i miał skręcone kółka.
100_0651.JPG
100_0652.JPG
100_0653.JPG
100_0654.JPG
100_0656.JPG
100_0659.JPG
100_0666.JPG
100_0668.JPG
100_0670.JPG
100_0671.JPG
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.844 386 20
Rewelacja to mało powiedziane. Jestem pod wrażeniem ile potrafisz wyciągnąć z tych miniatur. Ciężko uwierzyć, że to skale 1:87. Gratuluję umiejętności. (y)(y)(y)
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Dzięki za miłe słowo. Na noc w Kaliszu przymrozek ale od rana odpalam kopciucha i jadę nim na giełdę samochodową :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Pojazdy ciężarowe i autobusy 2
Pojazdy ciężarowe i autobusy 16
Pojazdy ciężarowe i autobusy 3

Podobne wątki