• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele z Kalisza

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.527 68 0
Kawał pięknej historii zobrazowanej pięknym modelem(y)
Co do uszczelek, bo akurat robię w branży PU oraz gumowej, dzisiaj chodzi o to aby często wszystko wymieniać i płacić za to.
Dopóki coś ma nie lecieć w kosmos, nie musi dużo wytrzymywać, a katastrofa promu Columbia pokazuje że i tu masówka wkroczyła.
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.828 235 3
Model wyszedł kapitalnie, bardzo się cieszę, że produkty Juweeli odpowiadają Tobie (sam też z nich korzystam). Link do sklepu, jak i cały sklep nie działa od dłuższego czasu (zakupy tylko przez alle..).
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
FANTASTYCZNA robota, a i oliwiarka ciekawa. W kwestii gumy - być może właśnie dzięki obecności smarów zachowuje swoje parametry? A może faktycznie dziś produkuje się na chwilę. Niejeden producent bezawaryjnego sprzętu zbankrutował nasyciwszy rynek... producenci tandety mają się dobrze.
 

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.497 45 1
No i właśnie to jest modelarstwo!
Bardzo się cieszę, że mogłem Ci pomóc w przygotowaniu tej prezentacji, a dowód wdzięczności poczeka na osobiste spotkanie ! ;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.845 386 20
Rewelacyjnie przerobiłeś ten Rocowski model. Jestem pod wrażeniem i gratuluję. Takie modelarstwo przypomina mi moje początki klejenia, kiedy praktycznie nie było dostępnych żadnych gotowych elementów ani materiałów modelarskich. Wtedy wykorzystywało się wszystko, co było pod ręką.
Miło mi, że mogłem w czymś pomóc. :)
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Odpisuję dopiero dzisiaj.........bo jestem takim "rekinem" internetu, że dopiero teraz zorientowałem się, że kolejna strona się zaczęła.
Dokładnie model jest tworzony a to z kawałków blaszek od Ostbahna, a to pozostałości po JMPK - lusterka a to drucik, polistyren, folia z opakowania po długopisie na szybę. Nie zawsze trzeba wydawać krocie na przerobienie modelu tylko chęci troszkę.
Dziękuję za czas poświęcony na czytanie i oglądanie :) i jeszcze raz za pomoc dla dwóch w/w kolegów.
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Dzisiaj model bez artefaktu ale troszkę wzorowany na obrazie filmowym "Baza ludzi umarłych". Oczywiście film na bazie literackiej.
Miałem od Piotra jeszcze jeden CCKW i szkoda było go nie wykorzystać. Jestem miłośnikiem nieco starszego kina i przypomniały mi się takie pojazdy w roli samochodów do transportu drewna.
Nie jest to idealnie odwzorowany pojazd bo chciałem go zbudować uzbrojonego w większą ilość detali a sama baza czyli model Roco miał ładnie zrobioną skrzynkę i miejsce na koło zapasowe. Ja tez zrobiłem wydech z przodu pojazdu.
Stylizacja podkreślona czaszką na błotniku i figurą z dodanym zarostem tak aby przypominała jednego z bohaterów czyli "9".
Zdjęcie poglądowe.
Untitled-ass.jpg

I model. Ponieważ model był postawiony na okładce książki nieco wypukłej koła lewitują ale na płaskim podłożu wszystko jest jak być powinno :)
HPIM0564.JPG

HPIM0569.JPG

HPIM0571.JPG

Detale w postaci skrzynki drewnianej na narzędzia i kilka drobiazgów.
HPIM0563.JPG

Na wlewie zbiornika z deficytową benzyną zrobione zabezpieczenie i kłódka:)
HPIM0575.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.845 386 20
Kapitalnie Ci ten "drewniak" wyszedł. Świetne szczegóły porobiłeś na miniaturce. No a fotki z "9" rewelacyjne. (y)
 

Jacek T4

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 1 0
Świetny warsztat i waloryzacja wszystkich modeli(y).
Oczywiście temat filmowy najbardziej przypadł mi do gustu;).
Ciekawie dopracowany model ze szczegółami (czaszka rozwaliła mnie na maxa:love:).
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Dziękuję za pozytywne opinie :)
Model co prawda nie jest idealnym odzwierciedleniem ale filmowy bohater był inspiracją. Nie chciałem robić takiego golasa więc model ma nieco więcej wyposażenia niż ten w filmie. Co do czaszki. Głowiłem się jak ten detal odwzorować i skończyło się na kilku godzinach dłubania frezem, rylcem i skalpelem :) w kawałku plastiku a dokładnie kawałku ramki z wypraski od czołgu 1:35.
Co do filmu też lubię. Może troszkę wstyd się przyznać widziałem około 20 razy :) w sumie zawsze z innej perspektywy. Film jest obrazem historii tamtych ciężkich powojennych lat, jest spektrum psychologi człowieka, jest obrazem doskonałego warsztatu aktorskiego, jest obrazem buntu kina do realiów.............pewnie sporo by można jeszcze wymienić. Dla mnie ten film jest samochodowym obrazem równoważnym z filmem "Człowiek na torze" Munka gdzie też mamy sporo rozliczeń.
Dzisiaj kino niby takie doskonałe, niby taka komputeryzacja i efekty ................ i co z tego? Dzisiaj nikt by takich filmów nie nakręcił za miliard dolarów bo już ludzi(aktorów) takich nie ma i tamtego świata .
Zawsze jak oglądam te stare obrazy to mam takie marzenie. Kiedyś dotrzeć już na groby tych moich aktorów. Szczególnie mam na myśli Pana Kazimierza Opalińskiego czyli mechanika Orzechowskiego. Może kiedyś się to uda czas pokaże.....
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Juz kiedys pisalem... "Droga na zachod" (1961 rok). Warto...
Znam i to bardzo kilka razy oglądałem i to nie tylko dla doskonałej gry aktorskiej ale też odrobinkę to się wiąże z moimi dziadkami od strony mamy. Moi dziadkowie wyjechali z Kalisza do wioski Bełcze gmina Bojadła i tam urodziła się moja mama. Ten film traktuję bardzo sentymentalnie wspominając bardzo zbieżne opowieści przekazywane z tamtych lat. Oj tych starych dobrych filmów tyle było, że nocy było by mało na wymienianie :)
Ja też jestem zakochany od lat w piosence z filmu "Prawo i pięść" i znowu ziemie odzyskane i fantastyczny głos Edmunda Fettinga. Kto to dzisiaj ogląda i rozumie z młodych? Pytanie retoryczne :)
 

MAnTonI

Aktywny użytkownik
Reakcje
182 1 0
Ja też jestem zakochany od lat w piosence z filmu "Prawo i pięść" i znowu ziemie odzyskane i fantastyczny głos Edmunda Fettinga. Kto to dzisiaj ogląda i rozumie z młodych? Pytanie retoryczne :)
Też wspominam często ten film, tzw. polski western - jeden dobry czysty bohater po przeżyciach i... cała zgraja tych złych. I całość osadzona na Ziemiach Odzyskanych, tuż po wojnie. Fetting świetnie tam zaśpiewał, ale się na wspomnienia zebrało.

Oczywiście,, Kolejarskie słowo" i ,, Baza ludzi umarłych" również głębokie filmy na wielu płaszczyznach.
,,Droga na zachód" - tego muszę poszukać. Prace jak zwykle przepiękne. Pozdrawiam.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
,,Droga na zachód" - tego muszę poszukać.
Dziękuję. Prace no na miarę możliwości a film w 100% polecam. Widzę, że troszkę jesteśmy sąsiadami :), część życia a dokładnie czasy szkoły średniej spędziłem na Wolności w Ostrowie, w ZNTK i w lokomotywowni :) Pozdrawiam.
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam po małej przerwie w tym dziale.

Dzisiaj model wyrzutni potocznie nazywanej od kodu NATO- SCUD A. Model powstał po tym jak kiedyś obejrzałem taki film:
gdzie w czasie 8:44 widać takie pojazdy w służbie Ludowego Wojska Polskiego. Film z resztą warty obejrzenia w całości w celach poglądowych jak kiedyś wyglądało wojsko. Model troszkę zmodyfikowany, pomalowany, dodane szyby i oznakowanie.
Opcja transport..........raczej chyba mało realna bo nie wiem czy ta przyczepa miała taką nośność. Jednak na regale daje to oszczędność miejsca.
HPIM1071.JPG

Tutaj już po zjechaniu z przyczepy.
HPIM1072.JPG

HPIM1073.JPG

Przygotowanie wyrzutni z pociskiem.
HPIM1075.JPG

Najlepszy moment gdzie sam bym chciał mieć do niej guzik i zmienić miejsce "zamieszkania" kilku osób :)
HPIM1076.JPG

Niestety przy chęci wykonania zdjęć Kraza mój aparat zdradziecko odmówił posłuszeństwa i też raczej zmieni miejsce "zamieszkania" :).
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Pojazdy ciężarowe i autobusy 2
Pojazdy ciężarowe i autobusy 16
Pojazdy ciężarowe i autobusy 3

Podobne wątki