• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele z Kalisza

OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#21
Dziękuję za pozytywny odbiór :). Co do mistrzowskiej roboty to nie jestem mistrzem ale coś tam się dziubie na warsztacie :)
Staram się trochę ocalić od zapomnienia te starsze pojazdy przynajmniej w postaci modeli, także warte pamiętania bo były polską myślą techniczną (mam na myśli obecnie Jelcza 080).
Złom powstał jako eksperyment bo trochę popatrzyłem na militarne wraki w 1:35 i stwierdziłem a dlaczego nie pojazd cywilny w 1:87 ? I tak powstał wrak Jelcza.
Odnośnie wietrzenia to mi został tylko model z pierwszych zdjęć w mojej kolekcji, pozostałe stacjonują już w bazach na północy i południu kraju.
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#26
:) staram się nie drażnić ale akurat te zdjęcia mi się nawinęły jako kontynuacja autobusowych prezentacji.
Dzisiaj jednak powrót do akcji gaśniczych czyli Steyer ale w wykonaniu jak po lub w czasie akcji dlatego jest kurz, ślady błota , brudne opony itd.. Model po wyłupaniu bocznych żaluzji pokazał, że na coś we wnękach dlatego są w postaci otwartej ukazując osprzęt, tylna klapa z motopompą jest ruchoma. Model ma odchylaną kabinę i widoczny silnik. Pomimo malowania całości zachowany napis firmy wykonującej nadwozia Rosenbauer oraz Steyer.
 

Załączniki

Roberto

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
#27
Brawo. Model na pewno wyjątkowy , szkoda że nie ma zdjęcia plastikowego oryginału. Na prawdę widać trud , zmęczenie i niesamowitą dbałość o detale . Intrygujące są opisy i dobrze by było też je pokazać , bo to nie zawodowcy a pewnie jak pierwsza SKODA straże zakładowe . Brawo po raz kolejny.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
#28
Pięknie wygląda po Twoich przeróbkach. Przyjemnie się ogląda tak zrobione miniaturki. Rewelacja. (y)
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#29
Witam i dzięki za obejrzenie i oceny.
Ten wóz to też zakładowa straż.
Model powstał na bazie miniaturki firmy Roco, która tak prezentuje się w oryginale jak na dołączonym zdjęciu. Ja traktuję zakup lub posiadanie modelu tzw. firmowego jako początek prac nad nim, nigdy model z pudełka nie trafia na półkę.........mały wyjątek dla Jelcza z naczepą Orlican z SAW Model.......czasami model powinien pozostać czysty :)
Szykuje się już drugi wóz tej firmy jednak tym razem na jednej z wielkich budów PRL :) będący hybrydą Roco i Kibri.
 

Załączniki

OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#30
W czasie przerwy z modelami na warsztacie kilka zdjęć modeli wykonanych wcześniej.
Dwa solidne Krazy z czasie prac na załadunkiem min. wagonu węglarki-platformy, która chyba obecnie trafiła na rynek ja te wagony budowałem około 3 lat temu w malowaniu ep. IV.
Modele mają ramiona zrobione w położeniach roboczych plus węże hydrauliczne jako mój dodatek. Trafiły do mnie w postaci podstaw plus luźne detale do wymodelowania po swojemu położenia części ruchomych koparki. Niebieski pozostał na mojej budowie czerwony zasilił kombinat z południa kraju........na końcu wizyta kierownika prac :)
 

Załączniki

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#31
Super kopary(y)Mam taką ale ta w pozycji roboczej jest jednak zdecydowane ciekawsza.Nysa z zachlapanymi błotnikami też świetna.W ogóle to ze swoimi modelami wpasowujesz się w mój ulubiony klimat PRL-u. Pokazuj jak najwięcej bo takie prezentacje lubię.:)
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#33
O to chyba mamy podobny okres ulubionej techniki :) Ja sobie kolekcjonuję i robię modele i kolejowe i pojazdów właśnie z okresu PRL. Te nowe no mimo chęci konstruktorów..........nie robią na mnie wrażenia najmniejszego ale jak widzę Stara, Kamaza, Jelcza, Liaza lub osobówkę z tego okresu oglądam się i zatrzymuję :) Tworzenie pojazdów z tego okresu to też jest przyjemność, taki "nowy", "modny" pewnie bym zrobił ale tu nie ma już tego zacięcia jak w modelach ze starych dobrych czasów (nie mylić polityki w to nie wchodzę i nie o to chodzi). Dla mnie ciężarówki kończą się na Scania 113M, Volvo FH12/16, Renault Magnum to już chyba górna granica. Większością z nich podróżowałem jako pasażer a racji zawodu mojego brata ale nic nie daje tego samego co kilkanaście tys.km. w Liazie kilkaset tys. w 113M albo starym F12.
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#34
Zobacz moje wątki na tym forum, prawie wszędzie przewiją się klimaty PRL- u. Dla jasności dodam, że jedynie klimat motoryzacyjny tego okresu mile wspominam, bo o reszcie to lepiej nie gadać.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
#35
Pięknie zrobione te Krazy. W pozycji roboczej dużo ciekawiej wyglądają. Mam też takiego, ale ze złożonym ramieniem do transportu. Pięknie prezentacje. (y) PRL to mój klimat i lejesz miód na moje serce takimi pokazami. :)
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#36
Znam Twoje wątki jak i modele, sporo czasu spędziłem na oglądaniu Waszych kolekcji, modeli :) Ja oprócz tego, że coś dłubię sporo oglądam zawsze można się nauczyć różnych tricków i na tym forum ale też zerkam na kolegów z Czech i Słowacji. Nad resztą po za naszymi tematami zainteresowań też wolę nie wspominać. Liczy się stara dobra technika i tyle :)
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#38
Witam
Dzisiaj obiecana konwersja modelu Steyr z Roco i zestawu Kibri. Był głos aby pokazywać model przed i po więc tak się dzieje.
Przebudowa miała stworzyć 3 osiowego Steyera plus przyczepę oraz ładunki zbiorników przemysłowych i widlaka. Model powstał ba bazie zdjęć z okresu PRL podobnie jak i dobieranie barw. Rama posiada osprzęt Steyr z jego specyficznym zbiornikiem i armaturą ale dodałem też kolejny zbiornik co także czyniono (zabudowa Steyr została po odpowiednim odmierzeniu ramy tego pojazdu i odcięciu ramy MB aby jego zabudowa nie kolidowała z oryginałem, powstał wpust ramy Steyr w ramę po MB). Model w oznakowaniu Mostostalu Zabrze. Zmodyfikowane otwarcie burt oraz wycięcie z nich słupka który był mocowaniem burt. Kliny pod kołem ciężarówki to moja opcja dość logiczna w czasie prac HDS jak mi się wydaje. Podpory wysunięte. Zbiorniki są tak brudne i z zaciekami jak to widzę w pracy gdzie występują takie same pojemniki.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
#39
Kolejna kapitalna przeróbka. Świetny jest ten Steyr. Typowy z czasów PRL-u. Podoba mi się. Gratuluję wykonania.(y)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Pojazdy ciężarowe i autobusy 2
Pojazdy ciężarowe i autobusy 16
Pojazdy ciężarowe i autobusy 3

Podobne wątki