• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele z Kalisza

OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Dziękuję za informację już myślałem, że mam jakąś blokadę.
Więc prawie jak co tydzień mamy kolejny model.
Tym razem Tatra T815-2 Facelift 4x4 S3 (T815-231R45/3700) , model żywiczny firmy JMPK plus jak to u nich doskonałe blaszki Eduarda.
Nie sądziłem, że ten "szkrab" zajmie tyle czasu. Model podoba mi się jako typ pojazdu bo nigdy nie robiłem nowszych Tatr od starej 815 i było to coś nowego. Na marginesie dzisiaj zwiedzałem stoisko Tatry i Avii w Ostravie i jakoś umieli się obronić przed zniszczeniem zakładów ale to taki wtręt tylko.
Tym razem model w założeniu jako pojazd ze składu złomu i tak tez jest załadowany, jednak tym razem ładunek zabezpieczony już przepisową siatką założoną "pod policję" czyli jak widuję coś tam narzucili :) Linka celowo nie jest bardzo cienka bo zauważyłem, że siatka jest mocowana czymś o grubości linki holowniczej (plastikowa plecionka).
Kabina w połysku , skrzynia półmat i reszta lekka patyna. Tym razem model powiedzmy użytkowany przez kierowcę dbającego o pojazd.
HPIM9330.JPG
HPIM9331.JPG
HPIM9332.JPG
HPIM9333.JPG
HPIM9334.JPG
HPIM9335.JPG
HPIM9337.JPG
HPIM9338.JPG
HPIM9339.JPG
HPIM9340.JPG
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.813 40 1
Model super (y), No bo jak mogłoby być inaczej u Ciebie ?:) Siatka też superacka.
Zastanawia mnie tylko celowość jej zakładania na złomie, Żeby wiatr nie poderwał....czy cuś?;)
 

daf xf105

Aktywny użytkownik
Reakcje
581 2 0
Witam
Dziękuję za informację już myślałem, że mam jakąś blokadę.
Więc prawie jak co tydzień mamy kolejny model.
Tym razem Tatra T815-2 Facelift 4x4 S3 (T815-231R45/3700) , model żywiczny firmy JMPK plus jak to u nich doskonałe blaszki Eduarda.
Nie sądziłem, że ten "szkrab" zajmie tyle czasu. Model podoba mi się jako typ pojazdu bo nigdy nie robiłem nowszych Tatr od starej 815 i było to coś nowego. Na marginesie dzisiaj zwiedzałem stoisko Tatry i Avii w Ostravie i jakoś umieli się obronić przed zniszczeniem zakładów ale to taki wtręt tylko.
Tym razem model w założeniu jako pojazd ze składu złomu i tak tez jest załadowany, jednak tym razem ładunek zabezpieczony już przepisową siatką założoną "pod policję" czyli jak widuję coś tam narzucili :) Linka celowo nie jest bardzo cienka bo zauważyłem, że siatka jest mocowana czymś o grubości linki holowniczej (plastikowa plecionka).
Kabina w połysku , skrzynia półmat i reszta lekka patyna. Tym razem model powiedzmy użytkowany przez kierowcę dbającego o pojazd.
Zobacz załącznik 597393 Zobacz załącznik 597394 Zobacz załącznik 597395 Zobacz załącznik 597396 Zobacz załącznik 597397 Zobacz załącznik 597398 Zobacz załącznik 597399 Zobacz załącznik 597400 Zobacz załącznik 597401 Zobacz załącznik 597402
Rewelacja jak zawsze super
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Dzięki za wszystkie opinie i co do siatki racja. Są mocowane do uchwytów ale na pojemnikach dostosowanych do tego celu, zazwyczaj te wysokie pod hakowce. Ta Tatra to zwykła wywrotka powiedzmy używana do przewozu tego ładunku i dlatego nie ma mocowań.
Co do przykrywania siatką to kiedyś myślałem, że to przesada do czasu jak widziałem jak od napierającego w czasie jazdy powietrza uniosło się i spadło coś w stylu maski silnika od samochodu osobowego. Teraz też to wprowadzono z resztą na kolei.
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
Witam
Dzięki za wszystkie opinie i co do siatki racja. Są mocowane do uchwytów ale na pojemnikach dostosowanych do tego celu, zazwyczaj te wysokie pod hakowce. Ta Tatra to zwykła wywrotka powiedzmy używana do przewozu tego ładunku i dlatego nie ma mocowań.
Takie mocowania (haczyki/uchwyty) nie są tylko pod "hakowce" ale też w zwykłych wywrotach;)
https://thumbs.img-sprzedajemy.pl/1...sel-samochody-ciezarowe-rusocin-477661822.jpg
http://www.trans-han.pl/images/sprzet/merc_b.jpg
https://photo.via-mobilis.com/32/3/1078095-truck-tatra.jpg
https://a.allegroimg.com/original/0caac0/381253434d009da30e4156e1df4a

Choć nie we wszystkich ale przyznasz, że lepiej wygladałoby, i bardziej naturalnie, gdyby ta siatka na tym modelu była zamocowana do takich /uchwytów/haczyków" niż oplata liną, która według mnie jest do tego stanowczo za gruba.
Nie piszę tego aby krytykować i wytykać błędów ale po to aby moze poprawić ten element tak by każdy kto na niego spojrzy nie miał wrażenia, ze coś jest nie tak, i aby wyglądało dla każdego na 100% realnie bez potrzeby tłumaczenia sobie w jakich okolicznościach mógł taki "przewóz" złomu być zrealizowany w realu;)
Także "PEACE" i "kwiatek do lufy" ;)
 

daf xf105

Aktywny użytkownik
Reakcje
581 2 0
Model bardzo fajny jak zwykle (y) Tylko mocowanie tej "siatki" wyglada troszkę "do bani" bo zazwyczaj ta siatka mocowana jest do burt za takie małe dospawane haczyki.
Takie mocowania (haczyki/uchwyty) nie są tylko pod "hakowce" ale też w zwykłych wywrotach;)
https://thumbs.img-sprzedajemy.pl/1...sel-samochody-ciezarowe-rusocin-477661822.jpg
http://www.trans-han.pl/images/sprzet/merc_b.jpg
https://photo.via-mobilis.com/32/3/1078095-truck-tatra.jpg
https://a.allegroimg.com/original/0caac0/381253434d009da30e4156e1df4a

Choć nie we wszystkich ale przyznasz, że lepiej wygladałoby, i bardziej naturalnie, gdyby ta siatka na tym modelu była zamocowana do takich /uchwytów/haczyków" niż oplata liną, która według mnie jest do tego stanowczo za gruba.
Nie piszę tego aby krytykować i wytykać błędów ale po to aby moze poprawić ten element tak by każdy kto na niego spojrzy nie miał wrażenia, ze coś jest nie tak, i aby wyglądało dla każdego na 100% realnie bez potrzeby tłumaczenia sobie w jakich okolicznościach mógł taki "przewóz" złomu być zrealizowany w realu;)
Także "PEACE" i "kwiatek do lufy" ;)
Dla mnie rewelacja i nic bym nie zmieniał typowy prywaciarz który oszczędza i nie ma kasy na pasy ani łańcuch do spinania ładunku pełen Real
Tak to miej więcej wygląda:
https://5.allegroimg.com/s512/067f4a/931ca3a34f808b037564c4e02a65
https://b.allegroimg.com/s512/06af1d/451ce1904f958b27f47c6b018f8b
Mi się podoba
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Kolego Maverick........nie ma mowy o żadnych kwiatkach w lufie :)
Także "PEACE" i "kwiatek do lufy" ;)
Bo nigdy nie było żadnej lufy ani innej broni :) Ja się nie obrażam, nie kłócę ale czytam ze zrozumieniem i............kiedy powstanie kolejna Tatra z plandeką będzie miała haczyki. Druga sprawa no właśnie po to jest forum abyś i Ty i ja mógł się wypowiedzieć a Twoja wypowiedź jest i rzeczowa i podpierasz ją zdjęciami i to jest forum. Taka rozmowa i wymiana zdań, wiadomości mi się podoba. Ty wiedziałeś, ja się dowiedziałem czyli tylko na plus.
Ja też jestem już na takim etapie życia, że nie generuję ani nie wkraczam w konflikty :)

Dzisiaj jak co jakiś czas jakieś tam modele. Tym razem modele DT-54 Caterpillar firmy ZZ Exclusive Modell z Czech. Pierwszy raz miałem modele tej firmy no i nie jest to JMPK, są bardziej zbliżone do SDV. Całą drobnicę na modelach dorabiałem. Trzy zdjęcia są w kolorach przypominających fotografie z lat 80. Zdjęcie na telefonie CAT jest trochę dla żartu, trochę dla pokazania wielkości modeli. Telefon jak najbardziej na serio mój :) Jeden ciągnik ma z tyłu zabudowę podnośnika do holowania ściętych kłód drewna, drugi pług do wyorywania rowów chyba oddzielających sektory lasu przed przemieszczaniem się pożaru, nie jestem pewien ale coś takiego widuję w lesie.
Tak z czystej ciekawości dopytam może ktoś wie.
Dlaczego te Dety mają w nazwie Caterpillar? Czy to jest modernizacja po powiedzmy roku 1989 czy takie domyślam się silniki montowano już wcześniej co było by dziwne. Nie mam pojęcia , internet nie pomógł dlatego padło to pytanie.

HPIM9358.JPG
HPIM9359.JPG
HPIM9360.JPG
HPIM9361.JPG
HPIM9362.JPG
HPIM9363.JPG
HPIM9365.JPG
HPIM9366.JPG
HPIM9367.JPG
HPIM9364.JPG
93609372.JPG
93689371.JPG
93699370.JPG
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Dziękuję za poświęcony czas na oglądanie i wpisy. Dźwigu ZREMB nie posiadam obecnie do sprzedania , jest on do wykonania ale w dość dalekiej przyszłości.
Dzisiaj model, który planowałem pokazać tradycyjnie w weekend ale była przerwa.
Model Tatry T815-2 "Facelift" 8x8 2-S (T815-231S84/260) firmy JMPK.
Tym razem model na malutkiej winiecie mającej pokazać możliwość pracy zawieszenia (widać to po różnych wysokościach kół w stosunku do np. ramy) jak i opcję wywrotu bocznego z uchylonymi klapami. Model w kolorystyce odmiennej od sugerowanej przez producenta. Taką Tatrę w takich barwach oglądałem 2 tygodnie temu w CR w mieście Ostrava na wystawie stoiska tej firmy i taką postanowiłem wykonać bo podobała mi się bardziej niż jednolicie żółta. Kolory pewnie za dopłatą na zamówienie klienta. Swoją drogą to co wyprawiają Tatrami na torze przeszkód terenowych i możliwości podwozia są nie do uwierzenia jeśli się nie widziało...... Ta Tatra w opcji 8x8 mi akurat bardzo się podoba i nie mam na myśli modelu ja akurat nie mam prawa go oceniać ale sam samochód i jego stylistyka. Jedyne co mogło by ją przebić to Tatra 10x10 ale to chyba jeszcze wojsko trzyma dla siebie :)
HPIM9372.JPG
HPIM9373.JPG
HPIM9374.JPG
HPIM9375.JPG
HPIM9376.JPG
HPIM9378.JPG
HPIM9379.JPG
HPIM9380.JPG
HPIM9381.JPG
HPIM9382.JPG
HPIM9384.JPG
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Witam
Tradycyjnie dziękuję za obejrzenie i wpisy. Co do Lecha no troszkę musi czasu upłynąć zanim będę miał czas na ten model.
Dzisiaj prawie jak co tydzień model. Liaz sprzed około dwóch lat, model zrobiony na bazie Igry. Malowanie z tego co pamiętam znalazłem w internecie. To już z pewnością nie są kolory fabryczne a raczej pojazd odmalowany z kilkoma dodatkami na kabinie. Oznakowanie czerwonym krzyżem widziałem na pojazdach przewożących medykamenty/pomoc.

93879393.JPG
93929394.JPG
HPIM9385.JPG
HPIM9386.JPG
HPIM9387.JPG
HPIM9388.JPG
HPIM9389.JPG
HPIM9390.JPG
HPIM9391.JPG
HPIM9392.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Pojazdy ciężarowe i autobusy 2
Pojazdy ciężarowe i autobusy 16
Pojazdy ciężarowe i autobusy 3

Podobne wątki