• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele z Kalisza

xxx

Aktywny użytkownik
Witam
Nigdy nie zakładałem nowego tematu ale w końcu postanowiłem pokazać kilka modeli.
Pierwszy z prezentowanych modeli to Skoda 706 firmy MM Brno. Model to żywica plus trawionki i nieco własnej inwencji w zestawie.
Pojazd w malowaniu zakładowej straży pożarnej.
Co pewien czas pewnie trafi tu kolejny model bo mam kilka zdjęć pojazdów z okresu PRL.

Załączniki

xxx

Aktywny użytkownik
Witam
Dziękuję za miłe oceny. Przyznam , że model był wymagający może nie tyle co do samego złożenia ale aby uzyskać odpowiednie położenie i wysokość kabiny na ramie trzeba było inwencji nie wymienianej w instrukcji :)
Dzisiaj kolejny model. Ty razem Skoda Liaz w wersji hakowej. Model to modyfikacja Igry,Herpy plus bardzo ciekawe trawionki Hauler (grill, spojler pod zderzakiem, pałąk z sygnalizacją świetlną, owiewki na zderzak, wycieraczki, uchwyty nad podszybiu, chlapacze z logo Liaz, stopnie pod drzwiami kabiny, logo Skody i napis Liaz, lustra z pałakami) dedykowane dla tego pojazdu. Po odpowiednich przeszczepach i modyfikacjach powstał model, którego chyba nie kupi się w sklepie :). Oczywiście jest mechanizacja za/rozładunku tego co na haku. Z racji wielkiego sentymentu dla Liaza starałem się szczególnie przyłożyć do tej pracy. Model patynowany bardzo delikatnie w sumie na zdjęciach prawie tego nie widać ale strażacy bardzo dbają o swoje pojazdy więc i w modelu musi być w miarę czysto. Robiąc modele straży trzeba w sumie trochę oduczyć się mocnej waloryzacji na rzecz bardzo delikatnej.

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Jak nie przepadam za strażackimi i się na nich nie wyznaję, to ten model zrobił na mnie ogromne wrażenie. Pięknie wykonany. Gratuluję. (y) Poprzednia Skoda też ciekawa, ale ten Liaz przyćmił ją całkowicie.

xxx

Aktywny użytkownik
Wielkie dzięki. Ja też do niedawna nie specjalnie zerkałem na wozy strażackie wydawały mi się zbyt jednolite do czasu.........zagłębienia się w temacie. Druga sprawa te firmowe maja kolor czerwonego plastiku a wystarczy trochę podziałać i jest zupełnie inna wizja pojazdu.
Na koniec tych niedzielnych dywagacji pokażę model mający już kilka miesięcy ale przypomniałem o nim sobie oglądająz temat wycinki drzew w PRL i oto kilka ujęć poczciwej Pragi :) z SDV z wieloma modyfikacjami i prawdziwym drewnem na pace :) Model powstał głównie na bazie zdjęć i filmów z wycinki, jest brudny, ubłocony ma ślady korozji ale uważałem, że tak opcja dla leśnika jest najlepsza :) Ładunek spięty łańcuchami ze srebra odpowiednio pomalowanymi na kolor brązowo-rdzawy. Podłoga platformy na Pradze wykonana w postaci obicia ją imitacja blachy stalowej ( podpatrzone na filmach z YT).

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Jędrek K

Znany użytkownik
Model bardzo mi się podoba!
Myślę, że gdybyś zaciął końcówki drewna z 2 stron i pozostawił zadziory na łączeniu cięć drewno też byłoby super!

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Kapitalnie zrobiłeś tą Pragę. Rewelacja. Brudzing bardzo realistyczny. Teraz trzeba zrobić dobre drewno i będzie jak w realu. Możesz spojrzeć w mój temat Porady i techniki modelarskie, tam pokazałem jak ja zrobiłem ładunek drewna na dłużycę. Może Ci się coś z tego przyda. :)

kozaa

Aktywny użytkownik
Piękne modele samochodów strażackich. Szczególnie Skoda wpada w oko. Tylko numery operacyjne dałeś nie teges - wskazują na OSP z okolic Sycowa w woj. Kaliskim.
Dla ZZSP WSK Świdnik powinieneś dać 22-05-3x

xxx

Aktywny użytkownik
Tylko jedna sprawa to dostępność numeracji druga sprawa straże zakładowe. Z tego co słyszałem często bywało, że straże zakładowe miały pojazdy po straży "zwykłej". Ta numeracja wozów jest dość skomplikowana jeśli nie jest się strażakiem :). Jednak to co słyszałem od starszego pracownika dużego zakładu lotniczego w Kaliszu mówił mi, że mieli wozy po państwówce gdzie nanoszono nazwę straży danej firmy a reszta malatury bywała bez zmian. Jednak jest to tylko jakaś tam rozmowa.

xxx

Aktywny użytkownik
Dziękuję za obejrzenie i oceny. Dzisiaj prawie jak co tydzień kolejny gość z bratniej Czechosłowacji :) . Liaz 2 osiowy z zabudową Sieglera. Za jakiś czas będzie reprezentant z Austrii.
Tym razem model straży zakładowej nie taki czysty jak poprzednie. Pod odchylaną klapą zabudowa pompy. Model to przebudowa Liaza Igry, MB Herpy i jak zwykle tylko nieco inne dodatki Haulera, tym razem inny grill , inne lustra, 3 wycieraczki, inne uchwyty na podszybiu.

Załączniki

Roberto

Nowy użytkownik
Witam , ja też nie przepadałem za Strażakami , ale te modele zmieniają obraz strażaków . Przede wszystkim wykonanie, patynka i taki realizm wykonania . A może Kolega pokaże cos cywilnego ? poza Pragą .

xxx

Aktywny użytkownik
Witam
Już coś wklejamy.
Więc dla chwilowej zmiany pojazdów strażackich na cywilne........kilka modeli autobusów. Jelcz 080- autobus socjalny. Pierwsze zdjęcia w malowaniu pierwszych serii, kolejne w malowaniu typowym oraz ostatnie gdzie Jelcz jest już po służbie gdzieś zapomniany na uboczu. Modele są zbudowane z zestawów żywicznych plus moje dodatki.

Załączniki