• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele z Kalisza. Różne skale i tematyka.

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#1
Witam
Dla odmiany aby nie zwariować w modelach kolejowych powstają czasami inne twory.
Na pierwszy ogień niemczyzna niestety ale akurat model mi się spodobał ze względu na odmienność od wszechobecnych czołgów i zwierzęta. Malowanie koni i szukanie zdjęć jak to tam u nich z umaszczeniem jest zajęło najwięcej czasu Jednak było warto a same zwierzęta mają nawet uzębienie :)
20.jpg
23.jpg
24.jpg
25.jpg
26.jpg
27.jpg
 

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
#2
Piękna i czysto wykonana praca, prezentuje się wyśmienicie ! Po mimo że to niemiec ;).
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#3
Większość modeli to nasze polskie wojsko ale to może stopniowo :)
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#4
Witam
To może pod dzisiejsze święto modelik z doskonałej firmy RPM. Po modyfikacjach jak zwykle. Gąsienice składane z pojedynczych ogniwek o ile pamiętam chyba 4 lub 5 części było na ogniwo. Bardzo fajna sprawa na nerwy :) Sam dowódca czołgu odrobinkę przypomina mi forumowego kolegę ale boję się napisać, którego co by się nie obraził :)
HPIM6974.JPG
HPIM6977.JPG
HPIM6979.JPG
HPIM6980.JPG
HPIM6982.JPG
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.551 386 20
#6
Patrzę na te Twoje militarne miniaturki i nie mogę się napatrzeć. Masz naprawdę talent do modelarstwa. Czołg wykonany rewelacyjnie, zaprzęg z kuchnią także. Nie wiem, czy ciągano kuchnię, która była w trakcie gotowania i z otwartą pokrywą ale wygląda to niesamowicie. Dym z komina jak żywy... (y)
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#7
Dzięki.
Dzisiaj 9 maja z okazji rocznicy Dnia Zwycięstwa model polskiego czołgu Józef Stalin-IS2m w polskich barwach o ile pamiętam 4 Pułku Czołgów Ciężkich. Czołg robiony dokładnie wg. zdjęcia tej maszyny o tym numerze. Baza to Zvezda 1:35, zrobiłem ruchome zawieszenie co współgra z metalowymi ogniwkowymi gąsienicami Friulmodel. Figurki i scenka to mój pomysł.
HPIM7204.JPG
HPIM7205.JPG
HPIM7206.JPG
HPIM7212.JPG
HPIM7220.JPG
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#11
Witaj Maćku. Polecam jako odskocznię i od małej skali i od tematyki kolejowej i samochodowej. Nie rozpisywałem się o modelu bo w sumie.........wrzuciłem bo kolega z pracy był ciekawy efektu mojego zbierania liści i co z nich powestanie :) i nie sądziłem, że kogoś to zainteresuje a nie mam smartfona co ułatwiło by pokazanie zdjęć.
Z modelami militarnymi też plus jest taki, że więcej osób chce pomóc niż obrzydzić co widuję w różnych poradnikach, warsztatach filmach na YT. Gdzieś ten dział modelarstwa nie ma w sobie jadu. Ja ten model robiłem kilka lat z przerwami, pytaniami do tych co coś wiedzą z najtańszego zestawu Zvezdy i nikt mnie nie wykpił, że nie ma blach, że słaby......... tylko kilka osób w kilku wypadkach znających te pojazdy na żywo z IFOR doradziło (kilka uwag dostałem od byłego Specnazowca będącego w Bieszczadach i po rozmowie przy ognisku poopowiadał ciekawe rzeczy). Ogólnie winietka pokazuje żołnierzy Specnazu w czasie czyszczenia czeczeńskiego bałaganu co na szczęście się udało :)
Pozdrawiam serdecznie :)
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#12
Tak po czasie przypomniało mi się co mówił ten kolega ze Specnazu. Nigdy nie pytaj, tylko rozmawiaj. Swoją drogą to co on pokazał jako zdolności ludzkiego organizmu, w tym mojej osoby to są cuda. Ot takie rozmowy przy ognisku :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.551 386 20
#13
i nie sądziłem, że kogoś to zainteresuje
Ja interesuję się modelarstwem od wielu już lat i nie tylko skala H0 jest dla mnie jedyna. Obecnie może większość modeli mam w tej skali, ale są i inne obecne w mojej kolekcji. A patrząc historycznie to właściwie był przekrój przez różnorodne skale, bo sklejałem modele plastikowych samolotów pasażerskich (głównie radzieckich, bo takie były dostępne) i to była chyba skala 1:144, samolotów wojskowych 1:72, samolotów, budynków, statków z kartonu z "Małego Modelarza" (tu były różne skale), latawców, samolotów ze sklejki, typu Jaskółka albo z balsy z napędem gumkowym itp. Także mnie interesuje modelarstwo w każdej skali, szczególnie jak jest czym oko nacieszyć. :)
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#14
Witam
Wydaje mi się, że jestem nieco młodszy od Ciebie Maćku ale drogę modelarstwa mieliśmy podobną. Ja też zaczynałem od modeli KP z CSH, później modelarnia i "Jaskółka", "Zefir" oraz modele na uwięzi z silnikiem. Modele sterowane radiowo już nie były dla mnie nie było mnie jako nastolatka stać na takie coś. Później znowu powrót do modeli plastikowych z NRD z farbą w pudle pewnie pamiętasz :) i w końcu jak już coś umiałem kartonówki. Zanim zbudowałem model, którego bym się nie wstydził uczyłem się sam ze 3 lata.......nie było internetu. Wtedy wszystko się zdobywało, pytało i miesiącami uczyło i dopiero ktoś nazywał człowieka modelarzem .......... dzisiaj pieniążki ..........kupujemy model gotowca i ....................już mamy modelarza :).
Miałem i ja swoją przygodę z
"Małego Modelarza" (tu były różne skale)
. Dzisiaj tak wspominając sobie odkopałem ze stosu dyplomów takie coś :) ależ to były fantastyczne czasy zupełnie inna atmosfera a Oleśnica była moim ulubionym miejscem. Wbrew sobie dzisiaj się bezczelnie pochwalę jednym z iluś tam dyplomów nic nie znaczących ale w 97 roku przez rok byłem najlepszy :) to tak z uśmiechem oczywiście.
Co do modeli dzisiaj model , który robiłem 2 razy. 28 lat temu 7TP ze spółdzielni MIŚ i obecnie skończony z Mirage........to chyba nadal ten sam model :)
HPIM0371.JPG
HPIM0366.JPG
HPIM0367.JPG
HPIM0378.JPG

Drugi model nieco odmienny. Figura likwidatora żywych organizmów Czarnobyl 86. Smak płynu Lugola pamiętam do dzisiaj :) Podstawa z pochłaniacza maski p-gaz takiej samej jaką ma figura.
HPIM0381.JPG

HPIM0380.JPG

HPIM0382.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.551 386 20
#15
Kolejne świetne modele pokazujesz. (y)
Dyplom i puchar to kiedyś było coś!!! Człowiek rósł w oczach i aż się palił do budowy następnych modeli. Gratuluję. (y)
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#16
Po delikatnej przerwie model pojazdu bazującego na ciężarówce więc dział samochodowy chyba jest dobry :)
Model pojazdu Kubuś z powstania 1944. Baza to model Mirage w skali 1:35 z wieloma przeróbkami i dodanymi detalami. Winietka to luźna interpretacja scenki gdzieś na bocznej uliczce . Model też robiony bez wydziwiania bo i tak nigdzie oprócz półki nie pojedzie. Obok Kubusia bardzo stary model BMW R75 ale z moimi udziwnieniami, Tamiya raczej tutaj się nie zmieniła od wielu wielu lat.
Model nie jest ubybrany rdzą i milionem zacieków jak to ostatnio jest w modzie bo zbudowano go w około 2 tygodnie i za wiele się nie nawalczył więc nie wiem kiedy miał by tak zardzewieć :)
HPIM0699.JPG
HPIM0700.JPG
HPIM0701.JPG
HPIM0703.JPG
HPIM0706.JPG
HPIM0708.JPG
HPIM0710.JPG
HPIM0712.JPG

Dwie przeróbki kolorystyczne dla porównania czy wygląda to w miarę naturalnie.
06990714.JPG


07090715.JPG

I w formie zagadki zapowiedź kolejnego modelu. Ktoś rozpoznaje co to może być ? :)
HPIM0700.JPG
 
OP
OP
xxx

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#18
Witam i dziękuję. Myślałem, że nikt tutaj nie bywa :) Model figury z Czarnobyla tez mi się podobał już jako figura w częściach, jest to coś innego.

Tak się złożyło, że akurat dzisiaj ostatecznie skończyłem obecny model. Troszkę się naczekał ale jak już doczekał gorszych czasów to ruszył na warsztat :)
Model przeciwlotniczego kompleksu artyleryjsko-rakietowego Pancyr S-1. Model to doskonały produkt Zvezdy w skali 1:35. Nowe modele Zvezdy są idealne. Tego Pancyra po analizie produktów innych firm uznałem za najlepszy zestaw do budowy.
Model z pudełka zawiera 677 części ale.....dorabiałem układ pneumatyczny, elektryczny i osprzęt silnika i klimatyzatora. Minus też za pełną końcówkę wydechu i pełne końcówki przy radarze (takie tutki). Oczywiście to sobie przerobiłem. Producent zaleca wklejenie kabiny na stałe........tracimy silnik, dlatego ja zrobiłem kabinę zdejmowaną (mocowana do poduszek i uchwytów Kamaza). Radar zrobiłem jako obracany, węzły uzbrojenia artyleryjskiego jak i rakietowego ruchome. Do tego dorobiony kierowca plus trzech specnazowców oraz zimowa podstawa dzięki czemu mam chłodniej w pokoju :) Kamaz posiada też w zestawie nakładki przeciwlotnicze na przednie reflektory ale wolałem zostawić klasycznie bo widać piękną linie starej dobrej radzieckiej konstrukcji. Paradne nakładki z gwiazda wpisaną we wstęgę są zdejmowane w modelu.
Pierwowzór wybrany do wykonania dla ciekawego zimowego malowania:
oraz film jak to działa:
Kilka zdjęć ogólnych.
HPIM0715.JPG

HPIM0716.JPG

HPIM0717.JPG

HPIM0719.JPG


Kilka ujęć z drobniejszymi detalami.
HPIM0718.JPG


HPIM0720.JPG


Silnik.
HPIM0721.JPG


HPIM0722.JPG


Podwozie

HPIM0723.JPG


HPIM0724.JPG


Kabina i jej detale. Zdjęcie z lampą tylko tak widać deskę.

HPIM0735.JPG

Kilka detali.
HPIM0733.JPG


HPIM0734.JPG


Dla wszystkich, którym się nie chce pomalować belki w H0 :)

HPIM0747.JPG


I zuchy ze Specnazu.
HPIM0727.JPG

HPIM0740.JPG
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.551 386 20
#20
Świetny model, a i wykonanie rewelacyjne. (y) Ilość zrobionych detali powala na kolana. Jestem pod wrażeniem. o_O:eek: Gratuluję wykonania. (y) To jest Modelarstwo przez wielkie M.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Inne skale 5
Inne skale 126
Inne skale 14
Inne skale 71
Inne skale 7

Podobne wątki