• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele z De Agostini

Rafał G.

Znany użytkownik
Reakcje
3 1 0
#1
Widziałem dziś w kiosku naprawdę ładny model autobusu Jelcz "ogórek" w czerwonym malowaniu MPK ale nie pamiętam z jakiego miasta. Naprawdę ładny. Nie zapytałem o cenę bo to nie moja skala ale polecam.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#2
Warszawski, linia 150, Trasa Mariensztat-Dickensa
;)
I na opakowaniu jest zmyłka - napisane 1:43 a model w okolicach 1:76 (zależy jak liczyć)
Na szczęście moja półka obejmuje obie skale, więc postawiłem obok czołgów ;)
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#3
W innym wątku podano, iż jest to skala 1:72. Na stronie wydawcy też tak podano.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#4
Wystarczy linijka i kalkulator żeby policzyć skalę.
Mi różnica w skali nie przeszkadza.
 

psz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Ogórek jest mistrzowski! :D To najmilszy model ze wszystkich, które ukazały się w serii "Kultowe Auta PRL"!
 
E

e-lektryk

Gość
#6
CoCu napisał(a):
W innym wątku podano, iż jest to skala 1:72. Na stronie wydawcy też tak podano.
Jak do nich pisałem że kicha będzie jeśli skala nie będzie 1-43(45), to odpisali że dyskutuja nad skala i raczej bedzie kontynuacja w 1-43(45)-widać cos nie wyszło im z tą skalą podobno jest 72 a to ani w pi... ani w oko , do czego to przyłożyć ????!!!!
ps. co to wogule za skala 1:72 ?? Rewel jakiś, Arfix czy cóś??
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#7
1:72 to bardzo popularna skala w modelarstwie lotniczym, a także często spotykana w samochodach. Ale fakt, że szkoda, iż skale nie są ujednolicone. Po co np. 1:87, 1:76 i 1:72? Mogłaby być jedna z nich, wspólna dla wszystkich rodzajów modeli. Ale na to już trochę za późno.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#8
1:72 to też skala czołgowa, pancerna itd.
1:76 to kolejny wymysł Angoli, którzy chcieli mieć po swojemu ;)
tak jak wielkość N to u nich 1:148 :|

Wg mnie, przeskalowanie Ogórka na 1:72 wynikało z jego rozmiarów, po prostu by się nie zmieścił w gazetce.
Ostatnio na jakiejś stacji orlenu widziałem model ciężarówki-ciągnika z naczepą/cysterną Orlenu. Napisane, że 1:43... mały nie był ;)

Dla porównania, kolekcja samolotów gazetkowych jest w skali 1:72 z wyjątkami dla skali 1:100

p.s. jutro w Legendarnych samochodach, perełka... kupuje ;)
Shelby Cobra 427 S/C
 
OP
OP
R

Rafał G.

Znany użytkownik
Reakcje
3 1 0
#9
Przy okazji tankowania na stacji Orlen zauważyłem, że mają w sprzedaży wiele aut w skali 1:43 w barwach polskich służb ratowniczych i Policji oraz Dużego Fiata w kolorze yellow bahama. Cena 19,99, modele wykonane z metalu, otwierane drzwi, świecą się "koguty" na dachu i modele jeżdżą.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#10
Ponieważ jest to temat dotyczący modeli wydawanych przez firmę De Agostini to napiszę o tej firmie to i owo. Odbierając model Żuka ze Złotej Kolekcji jednocześnie zakupiłem model Poloneza. W dniu dzisiejszym otwierając te modele wypadła mi z gazetki o Polonezie ankieta, pytania dotyczyły o formę zbierania modeli, preferencji skali oraz jakie modele bym zakupił. Były też jaszcze inne pytania, ale te ominę. Tak się zastanawiam, czy ktoś w tej firmie jest zoirientowany w kwesti modelarstwa, taką ankietę powinni dołączyć da modelu Jelcza lub Żuka, a nie Poloneza wykonanego tak sobie.. A póżniej piszą, że nie zebrali 5000 zamówień, aby wydać serię Polskie Ciężarówki. Ankietę wypełniłem i wyśłałem do Wydawnictwa. A jaka jest kolegów opinia o strategi tej firmy?.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:43 15
Skala 1:43 18
Skala 1:43 40
Skala 1:43 142
Skala 1:43 24

Podobne wątki