• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Wyrwizęba

SantaFe

Aktywny użytkownik
Reakcje
611 30 7
Niedawno używałem białych farb olejnych jednak zostawiały one dość spore zacieki w porównaniu do innych kolorów. Miałeś też z tym problem?
 
OP
OP
Wyrwiząb

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
(y)(y)(y)
I za to cenię takie osoby, wśród nich właśnie Leszka Lewińskiego z PMM-H0, który co prawda nie tu, ale na kanale YT 'PMMH0' dzieli się tym co wie. Może i ma bardzo "specyficzne" i konserwatywne podejście, ale nie można mu zarzucić jednego, tego by nie chciał się dzielić wiedzą.... co wie, to pokazuje (choć nie każdy się z nim zgadza, np. w kwestiach użycia śliny :) )....
Bardzo dobrze, że takich LLudzi tu nie ma!!!! Już jedno forum załatwili...

Niedawno używałem białych farb olejnych jednak zostawiały one dość spore zacieki w porównaniu do innych kolorów. Miałeś też z tym problem?
Biały i czarny to bardzo wredne kolory, ale ze względu na właśnie ich zdecydowaną barwę. Moim zdaniem nie powinno ich się stosować solo, tylko zawsze jako ewentualny dodatek. Co do zacieków, to raczej bym obstawiał nieumiejętne rozrabianie. Też spędziłem z tym problemem wiele godzin wymyślając przy okazji nowe przekleństwa. Terpentyna może być Teoim sprzymierzeńcem i jednocześnie Twoim największym wrogiem
 

SantaFe

Aktywny użytkownik
Reakcje
611 30 7
Biały i czarny to bardzo wredne kolory, ale ze względu na właśnie ich zdecydowaną barwę. Moim zdaniem nie powinno ich się stosować solo, tylko zawsze jako ewentualny dodatek. Co do zacieków, to raczej bym obstawiał nieumiejętne rozrabianie. Też spędziłem z tym problemem wiele godzin wymyślając przy okazji nowe przekleństwa. Terpentyna może być Teoim sprzymierzeńcem i jednocześnie Twoim największym wrogiem
A white spirit? Też dostępny w malarskim
 
OP
OP
Wyrwiząb

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
Odpuście sobie terpentynę, zjadłem na niej zęby, do malowania obrazów a raczej tzw temperowanie struktur jest ok, ale nie do modeli. Potrafi zjeść farbę, lakier itd. ... a szczególnie te tanie materiały z np. castoramy.
White spirit dla mnie za szybko schnie. Co w takim razie polecasz? Podaj co i jakiej firmy, chętnie przetestuje. Ja używam tzw terpentyny bezzapachowej z plastycznego i nic z żadnym materiałem nigdy mi sie nie stało
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
White spirit dla mnie za szybko schnie. Co w takim razie polecasz? Podaj co i jakiej firmy, chętnie przetestuje. Ja używam tzw terpentyny bezzapachowej z plastycznego i nic z żadnym materiałem nigdy mi sie nie stało
Bo idziesz we właściwym kierunku i masz dobrą terpentynę, nie agresywną :) , za to te wszystkie wynalazki rodem ze sklepów chemicznych w większości nie nadają się do modelarstwa.

Dlatego pytałem o white spirit,

Jak najbardziej polecam white.
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Obejrzałem Twoją ET22 i model jest piękny. Dokładnie takie lokomotywy ja pamiętam. Świetna praca tym bardziej, że jest także kabina zrobiona. Na szczęście coraz więcej osób robi kabiny bez tego model nieco traci.
Ja trochę zachęciłem się dzięki Tobie do olejów, muszę spróbować tych metod.
Odnośnie warsztatów. W dziale samochodowym zrobiłem taki, w dziale kolejowym strach coś napisać. Jednak kiedy ktokolwiek mnie zapytał na PW o jakieś metody zawsze chętnie odpowiadam i nie mam tajemnic. Mnie cieszy jak powstają kolejne modele i jak ludzie działają z nimi :)
 
Ostatnio edytowane:

śledź

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.692 58 9
Dzięki bardzo Wojtek za wszelkie porady, za pomoc w doborze kolorów oraz opis techniki wykonania waloryzacji. Kawał dobrej roboty. Oby więcej takich ludzi. Dzięki raz jeszcze.
Jakby co to będę Cię jeszcze nękał.
 
OP
OP
Wyrwiząb

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
Dzięki bardzo Wojtek za wszelkie porady, za pomoc w doborze kolorów oraz opis techniki wykonania waloryzacji. Kawał dobrej roboty. Oby więcej takich ludzi. Dzięki raz jeszcze.
Jakby co to będę Cię jeszcze nękał.
Spoko, cieszę się. Jak coś to pytaj tutaj, więcej osób skorzysta. Cały czas podkreślam, że nadal eksperymentuję z różnymi technikami i materiałami
 
OP
OP
Wyrwiząb

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
Witajcie
Zmontowałem film na którym przedstawiony jest mój skład z patynowanymi przeze mnie modelami. Od chyba pół roku czeka su46, możliwe, że w styczniu wreszcie się za ten model wezmę. Powklejam tutaj fotki z każdego etapu pracy wraz z opisami
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 4
Tabor 7
Tabor 2
A
Tabor 38
A
Tabor 85

Podobne wątki