• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Wyrwizęba

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#62
Żony lepiej nie, bo super kobieta ;)
może i super, nie znam, a lokomotywę widziałem i jeśli faktycznie i żona super, mógłbym mieć wątpliwości, co bardziej warto zatrzymać, jeśli nie można obu.
moja żona też zgrzyta na moje "zabawki" ale na pytanie, co lepsze dla faceta z kryzysem wieku średniego: hobby, choćby najbardziej wykręcone, motocykl sportowy, czy kochanka, czym prędzej zmienia temat...
 
OP
OP
Wyrwiząb

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
#63
Cześć
Kolejna kolejka w kolejności. Tym razem nie używałem suchych pasteli na koniec. Całość malowana pędzlami, aerografem z wykorzystaniem farb olejnych i akrylowych.
Oczywiście przed przystąpieniem do malowania model został rozebrany na kawałki. Zacząłem od wash'ów, AK robi fajne, polecam. Potem olejami
wan goga z wykorzystaniem white spirit jakieś zacieki i inne brudy i na koniec z aero całość. Kabiny też pomalowane, dorobiłem kotarki, a w środku są maszyniści inwalidzi. Bez nóg.
Fotki robiłem telefonem i jakość jest fatalna, jutro może ogarnę sesję z wykorzystaniem aparatu, to wstawię foto
 

Załączniki

OP
OP
Wyrwiząb

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
#67
nooo... to wiele wyjaśnia... a co to piasecznica i czuwak? :D
Yyy wkręcasz mnie? Np w byku są dwa ****** "homoseksualizm", jak masz zajęte ręce a uruchomi się czuwaj aktywny (poczytaj co to shp), to możesz go zbić stopą, ten na pulpicie to czerwony grzybek po lewej od nastawnika. Robiłem to tysiące razy i teraz w tej chwili nie pamiętam którą, chyba lewą Podobnie z piaskiem. Jak usłyszysz, że któryś zestaw zaczyna miauczeć, na amperomierzach masz lekki spadek i rozbiega to sobie możesz podeptac po pedale żeby piasku posypać, jednocześnie lekko dohamowac samego loka i że dwie pozycje ująć (Ale jaja, użyłem słowa "ped.da.ły" i je wykropkowało, spróbuje tam wstawić homoseksualizm )
Popieprzo.ne czasy, że słowo oznaczające np części rowerowe z automatu jest kojarzone z mniejszością seksualną. Masakra
 
Ostatnio edytowane:

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#68
Yyy wkręcasz mnie? Np w byku są dwa ******, jak masz zajęte ręce a uruchomi się czuwaj aktywny (poczytaj co to shp), to możesz go zbić stopą, ten na pulpicie to czerwony grzybek po lewej od nastawnika. Robiłem to tysiące razy i teraz w tej chwili nie pamiętam którą, chyba lewą Podobnie z piaskiem. Jak usłyszysz, że któryś zestaw zaczyna miauczeć, na amperomierzach masz lekki spadek i rozbiega to sobie możesz podeptac po pedale żeby piasku posypać, jednocześnie lekko dohamowac samego loka i że dwie pozycje ująć
aha... no teraz to już na pewno wszystko wiem i rozumiem.

A teraz... Pogadamy trochę o decyzjach o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji mogących potencjalnie oddziaływać na środowisko? Często trzeba je wykonywać dla inwestycji np. hotelarskich gdzie powierzchnia zabudowy całego kompleksu przekracza pół hektara... a może o analizach racjonalnego wykorzystania energii w budynkach objętych projektami zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie...

no nie wkręcam, pojęcia nie mam o czym piszesz, jestem architektem. Myślałem, raczej że ci biedni maszyniści bez nóg po prostu nie wcisną pedału gazu (jest taki w lokomotywie?) i że trzeba im zapewnić dojazd na wózkach inwalidzkich zgodnie z przepisami... większość peronów jest niedostosowana... wiesz... rampy, podnośniki, instalacje przyzywowe...

a tak w temacie... fajny brudas. Sam nie mogę się zabrać za mój tabor jakoś...
 
OP
OP
Wyrwiząb

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
#69
no nie wkręcam, pojęcia nie mam o czym piszesz, jestem architektem. Myślałem, raczej że ci biedni maszyniści bez nóg po prostu nie wcisną pedału gazu (jest taki w lokomotywie?) i że trzeba im zapewnić dojazd na wózkach inwalidzkich zgodnie z przepisami... większość peronów jest niedostosowana... wiesz... rampy, podnośniki, instalacje przyzywowe...

a tak w temacie... fajny brudas. Sam nie mogę się zabrać za mój tabor jakoś...
Luzik, po prostu błędnie założyłem, że skoro jesteś na forum modelarskim i udzielasz się w dziale kolejowym to orientujesz się w elementarnych kwestiach. Ja też nie jestem związany zawodowo z koleją, pracuje w służbie zdrowia.
W lokomotywach nie ma pedału gazu, jest nastawnik jazdy jak kierownica, lub dżojstik. Tak jak pisałem wcześniej, poczytaj o czuwaku aktywnym, shp, piasecznicach, możesz też kuknąć na filmy jak maszyniści prowadzą pociągi. Ja swoich filmów z oczywistych względów nigdzie nie publikuje
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#70
Luzik, po prostu błędnie założyłem, że skoro jesteś na forum modelarskim i udzielasz się w dziale kolejowym to orientujesz się w elementarnych kwestiach. Ja też nie jestem związany zawodowo z koleją, pracuje w służbie zdrowia.
W lokomotywach nie ma pedału gazu, jest nastawnik jazdy jak kierownica, lub dżojstik. Tak jak pisałem wcześniej, poczytaj o czuwaku aktywnym, shp, piasecznicach, możesz też kuknąć na filmy jak maszyniści prowadzą pociągi. Ja swoich filmów z oczywistych względów nigdzie nie publikuje
ano widzisz, człowiek uczy się całe życie, a że mam dopiero 41 lat, naukę prowadzenia lokomotywy zostawiłem sobie na okres przypadający na 90-100 lat, więc wszystko przede mną ;) jakoś dam radę. Póki co chętnie poczytam i pooglądam, bo jest to rodzaj czarnej magii dla mnie, a to zawsze pociąga mroczne dusze...
co do udzielania się w dziale kolejowym - tak na usprawiedliwienie - nie trzeba zaraz być specjalistą w prowadzeniu loków, tak jak nie trzeba się znać na podstawach geotechniki, by zrobić nasyp kolejowy (akurat się znam, choć nie robiłem) lub być inżynierem by wybudować dworzec w h0 (też robiłem w realu) :D.

Nieraz patrzę, że ludziska budują różne budowle i popełniają kardynalne błędy, co tam umiem, poradzę, by było realniej i tyle, ale nie nachalnie, by nie uchodzić za mądralińskiego. Z kolei zawsze mnie intrygowało jak ktoś np. związany ze służbą zdrowia (a nie ze sztuką ogólnie pojętą) jest w stanie zaobserwować i przenieść w skali np. rdzę, zacieki itp. Nie trzeba być wykształconym artystą, jak widać. Dlatego wielki szacun za Twoją robotę, bo to nie byle co.
 
OP
OP
Wyrwiząb

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
#71
Obiecane foto. Nie wiem co robię żle, ale nie wszystkie zdjęcia zmniejszyłem, a dwa model w rzeczywistości jest zdecydowanie lepszy, coś mój monitor albo aparat kuleje.
 

Załączniki

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
#76
Pogadamy trochę o decyzjach o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji mogących potencjalnie oddziaływać na środowisko? Często trzeba je wykonywać dla inwestycji np. hotelarskich gdzie powierzchnia zabudowy całego kompleksu przekracza pół hektara

Co tam hotele, cała zabawa zaczyna się jak trzeba zbudować maszt sieci telefonii komórkowej. Zaczynają się wtedy dziać cuda....
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 4
Tabor 7
Tabor 2
A
Tabor 38
A
Tabor 85

Podobne wątki