• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja MODELE WSI 1/50

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.668 4 0
#28
Masz piękne modele w 1:50... Po Twojej prezentacji F89 PLO klamka zapadła i zamówiłem sobie swojego (pierwszego w tej skali). Jak by co, powiedziałem żonie , że jest to Twoja wina... :ROFL:
 
OP
OP
Driver

Driver

Aktywny użytkownik
Reakcje
260 1 0
#30
Masz piękne modele w 1:50... Po Twojej prezentacji F89 PLO klamka zapadła i zamówiłem sobie swojego (pierwszego w tej skali). Jak by co, powiedziałem żonie , że jest to Twoja wina... :ROFL:
Mam nadzieje że żona mnie nie będzie za to ścigała :D. Szkoda że tak mało jest modeli tych starszych ciężarówek i firm z byłego bloku wschodniego, oraz tych które wykonywały trasy na Bliski Wschód :).
 

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.668 4 0
#31
Niestety będzie... :ROFL::ROFL::ROFL: Jestem wielkim fanem transportu kontenerowego (co trochę widać w moim temacie H0), do tego MEGA interesuje mnie historia naszych firm transportowych.. Jedzie do mnie F89 PLO... :cool:
 
OP
OP
Driver

Driver

Aktywny użytkownik
Reakcje
260 1 0
#33
PEKAES WARSZAWA VOLVO F12 plus klasyczna chłodnia zestaw powstał z modeli serii premium wsi .
Modele zostały rozebrane i przemalowane w naczepi wykonano agregat którego ta naczepa nie posiada .
P7081246.JPG
P7081247.JPG
P7081248.JPG
P7081245.JPG
P7081249.JPG
P7081251.JPG
P7081250.JPG
P7081252.JPG
P7081256.JPG
P7081257.JPG
P7081259.JPG
P7081254.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#34
Fajnie, że przerabiasz modele. Pełen szacun. (y)
Nie wiem tylko, czy model ma przedstawiać miniaturę oryginału, czy fikcję modelarską, bo wydaje mi się, że Twój model ma parę nieścisłości w stosunku do oryginału. Nie pasuje mi lusterko nad drzwiami pasażera, bo w tamtych czasach tych lusterek jeszcze nie było. Poza tym jakoś ten agregat mi nie pasuje. Mam parę fotek, ale tego typu trzyosiowej chłodni z takim agregatem nie mam. A moja pamięć zawodzi, niestety... No i chyba z chłodniami to jeździły dwuosiowe Volva ale bez spojlera.
No ale praca modelarska bardzo fajna. Czyściutkie malowanie, kalki też nałożone świetnie. Podziwiam i jednocześnie gratuluję. (y)
 
OP
OP
Driver

Driver

Aktywny użytkownik
Reakcje
260 1 0
#35
Fajnie, że przerabiasz modele. Pełen szacun. (y)
Nie wiem tylko, czy model ma przedstawiać miniaturę oryginału, czy fikcję modelarską, bo wydaje mi się, że Twój model ma parę nieścisłości w stosunku do oryginału. Nie pasuje mi lusterko nad drzwiami pasażera, bo w tamtych czasach tych lusterek jeszcze nie było. Poza tym jakoś ten agregat mi nie pasuje. Mam parę fotek, ale tego typu trzyosiowej chłodni z takim agregatem nie mam. A moja pamięć zawodzi, niestety... No i chyba z chłodniami to jeździły dwuosiowe Volva ale bez spojlera.
No ale praca modelarska bardzo fajna. Czyściutkie malowanie, kalki też nałożone świetnie. Podziwiam i jednocześnie gratuluję. (y)
W[TAM
Model nie jest kopią konkretnego zestawu PEKAESU ale też nie jest możliwe że takiego zestawu nie było .
Lusterka rampowe lub inaczej zwane krawężnikowymi były już montowane w F12 pod koniec produkcji z płaskim dachem ,polecam zobaczyć filmik
programu SONDA VOLVO F12 Pekaes in TV z 1982 r na youtube tam widać je .Co do agregatu jest to stary agregat thermo king nie pamiętam w którym roku były produkowane ale gdzieś miałem te dane.
Chłodnie były ciągane przez różne ciągniki też ze spojlerami:).Na tej chłodni z pierwszego zdjęcia trochę się wzorowałem.
Zdjęcia pochodzą z internetu

Pozdrawiam:) Le réel les photos du progres suivront_.jpg images.jpg 1980442_765430956846830_6040544433488117580_o.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#36
W[TAM
Model nie jest kopią konkretnego zestawu PEKAESU ale też nie jest możliwe że takiego zestawu nie było .
Lusterka rampowe lub inaczej zwane krawężnikowymi były już montowane w F12 pod koniec produkcji z płaskim dachem ,polecam zobaczyć filmik
programu SONDA VOLVO F12 Pekaes in TV z 1982 r na youtube tam widać je .Co do agregatu jest to stary agregat thermo king nie pamiętam w którym roku były produkowane ale gdzieś miałem te dane.
Chłodnie były ciągane przez różne ciągniki też ze spojlerami:).Na tej chłodni z pierwszego zdjęcia trochę się wzorowałem.
Zdjęcia pochodzą z internetu

Pozdrawiam:) Zobacz załącznik 584649 Zobacz załącznik 584650 Zobacz załącznik 584651
Agregat na pierwszym zdhęciu jest zamocowany wyżej niż u Ciebie, stąd moje pytanie. Odnośnie ciągania naczep przez ciągniki ze spojlerem to oczywiście, ale z tego co pamiętam to były trzyosiowe, a naczepy były dwuosiowe. Wtedy nie było jeszcze montowanych lusterek rampowych. Popatrz na zdjęcie, na którym się wzorowałeś, tu też nie ma lusterka rampowego i nie ma spojlera. Tablica rejestracyjna na Twoim modelu sugeruje, że jest jeszcze sprzed podziału na 49 województw czyli sprzed roku 1975. Wtedy na pewno nie było lusterek rampowych. ;):)
 

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.668 4 0
#37
WOW!!! :eek::eek::eek: "Ale Ty mnie zaimponowałeś w tej chwili..." Bardzo mi się podoba. :love: Nie chcesz go sprzedać? Pytam całkiem poważnie.
 
OP
OP
Driver

Driver

Aktywny użytkownik
Reakcje
260 1 0
#38
Agregat na pierwszym zdhęciu jest zamocowany wyżej niż u Ciebie, stąd moje pytanie. Odnośnie ciągania naczep przez ciągniki ze spojlerem to oczywiście, ale z tego co pamiętam to były trzyosiowe, a naczepy były dwuosiowe. Wtedy nie było jeszcze montowanych lusterek rampowych. Popatrz na zdjęcie, na którym się wzorowałeś, tu też nie ma lusterka rampowego i nie ma spojlera. Tablica rejestracyjna na Twoim modelu sugeruje, że jest jeszcze sprzed podziału na 49 województw czyli sprzed roku 1975. Wtedy na pewno nie było lusterek rampowych. ;):)
Ok za rejestracje daje punkt zrobiłem błąd ;)to się poprawi ,ale jak pisałem nie jest to jakiś konkretny model zestawu .Co do tych lusterek o których piszesz to mamy różne zdanie na tym zdjęciu co trochę się wzorowałem jest F12 z niskim dachem przed zmianami i masz racje ta nie ma lusterka .
Moja F12 to model po modernizacji w 1983r z podniesionym dachem .Patrząc na rejestracje lustro faktycznie nie pasuje ,ale jeśli brać rok produkcji to wszystko się zgadza nawet w pierwszej f 12 z płaskim dachem . Przykładem są zdjęcia jedno z programu sonda widać lustro przez szybę :D
Zdjęcia internet. Przy następnym modelu postaram się bardziej:). Volvo-f12-20-1.jpg download.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:50 13
Skala 1:50 12
Skala 1:50 15
Skala 1:50 22
Skala 1:50 38

Podobne wątki