• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele wagonów typu 120A

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
Mam nadzieję, że w kwestii wagonów zarówno oliwkowych jak i kremowo-zielonych z epoki V, Piko nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa.
 

psTORfan

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Mam wagon typu Y/B70 Tilliga(oliwka z Bydgoszczy).Czy łącząc go z wagonami 120A popełniam jakiś kardynalny błąd,czy były łączone ze sobą w rzeczywistości?(chodzi mi o typy wagonów,nie o przydziały)
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Moim skromnym zdaniem wagony 120A (Wrocław) PIKO, to chyba najładniejsze modele jakie do tej pory wyszły z tej serii... Przyznam szczerze, że z początku troszkę ich nie doceniłem... Ale na żywo prezentują się po prostu wyśmienicie. Brawo dla producenta (y)
... i oliwkowe z Nysy z oliwkowymi dachami - jak dla mnie jak narazie lider, choć wrocławskich na żywo jeszcze nie widziałem dopiero do mnie jadą :)
Koledzy, nie wiem jak sądzicie, ale wszystkie modele 120A od PIKO odzwierciedlaja oryginały z różnych epok i wydaje mi się, że tak naprawdę prezentują ten sam poziom wykonania. A sprawa malowania i epoki to już sprawa indywidualna, podobnie jak fakt, że ktoś zbiera epokę V, a ktoś inny tylko IVb i IVc (jak ja :) ) .... więc mówienie, że ten jest najładniejszy czy lider to trochę wprowadzanie zamieszania. No chyba, że ktoś kupuje modele nie kierując się ulubioną epoką tylko tym, że podoba się schemat malowania czy odcień użytej do tego farby :)
 

Spacerowicz

Znany użytkownik
Reakcje
3.160 98 2
Oczywiście, że tak- każdy z wagonów ma swój urok, styl. Miałem na myśli po prostu detale.
To nie żaden ranking, po prostu subiektywne odczucia :)
 

Sebastian B.

Aktywny użytkownik
Reakcje
60 9 2
A ja tak sie zastanawiam czy beda jakies wagony z poludniowymi przydzialami czy tylko to co teraz jest dostepne.Przydalyby sie naprzyklad wagony 120a do stonki 037 ze skarzyska na przyklad.Lub bardziej na poludnie,bo tego tam bylo duzo.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
Koledze po prostu zależy na wagonach do SP42-037 (Skarżysko-Kamienna), a do tej lokomotywy faktycznie na razie wagonów 120A nie ma.
Myślę, że wyprodukują modele z wielu zakątków Polski, więc nie ma co się martwić na zapas :)
 

Sebastian B.

Aktywny użytkownik
Reakcje
60 9 2
Dokladnie.Chodzilo mi o to,ze z rzeszowskiego i okolic tylko narazie sa pietrusy.A 120-tek tez bylo dosc sporo w tej czesci kraju.Poprostu jestem ciekawy czy cos bedzie z tej czesci polski dostepne.
 

OLF

Znany użytkownik
Reakcje
1.251 32 10
Ponieważ zbliża sią koniec edycji modeli opracowanych jeszcze przez SK Model/PMR, czy Piko Polska planuje z wyprzedzeniem zapowiadać kolejne edycje wagonów 120A, jak wcześniej robił to @Bynio (lista, wizualizacje)?
 

SP45-166

Aktywny użytkownik
Reakcje
906 38 3
No właśnie, czy jest szansa na kolejne edycje wagonów 120A np oliwkowych z lat 80 (ep. IVc), czy też kremowo-zielonych z lat 2001-2008 (PKP z trumienką przed przejściem do PR)?
 

Bardi78

Użytkownik
Reakcje
5 0 0
Proponuję zacząć od zielono-kremowego z "trumienką" - była to pierwsza bonanza w tym kolorze i dostawy były bardzo poobcinane, wiele osób nie dostało wcale, późniejsze wagony z różnymi logami są nadal w sklepach dostępne, ale właśnie logo PKP w trumience myślę że dobrze by się sprzedało bo wielu ludzi z tego co się orientowałem w ogóle tych wagonów nie dostało.
 

Podobne wątki