• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele wagonów typu 120A

OP
OP
Krzysztof Koj

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
635 3 1
#22
Czyżby zbliżał się sądny dzień dla pewnej manufaktury oferującej wagony 120A w cenie niemal trzykroć wyższej?
Nie sądzę. Każdy ma swoich klientów, a poza tym, wspomniana wyżej manufaktura oferuje wagony typu 120A z tzw. pierwszej serii produkcyjnej (tylko 105 pierwszych wagonów zbudowanych w latach 1972-1974), różniących się od wagonów budowanych w latach 1974-78, przede wszystkim kształtem dachu.
Wiem, że dla wielu osób takie "szczegóły" nie mają żadnego znaczenia, ale - na szczęście - dla niektórych mają.
Są także inne kryteria (niż np. niska cena), które dle pewnej grupy kolekcjonerów mają pierwszorzędne znaczenie, jak np. unikatowy charakter modelu...
Tak więc, nie martwiłbym się o wspomnianą manufakturę :)
 

Spacerowicz

Znany użytkownik
Reakcje
3.160 98 2
#23
Nie sądzę. Każdy ma swoich klientów, a poza tym, wspomniana wyżej manufaktura oferuje wagony typu 120A z tzw. pierwszej serii produkcyjnej (tylko 105 pierwszych wagonów zbudowanych w latach 1972-1974), różniących się od wagonów budowanych w latach 1974-78, przede wszystkim kształtem dachu.
Wiem, że dla wielu osób takie "szczegóły" nie mają żadnego znaczenia, ale - na szczęście - dla niektórych mają.
Są także inne kryteria (niż np. niska cena), które dle pewnej grupy kolekcjonerów mają pierwszorzędne znaczenie, jak np. unikatowy charakter modelu...
Tak więc, nie martwiłbym się o wspomnianą manufakturę :)
Jakość (lub zaniedbania kontroli jakości??) tychże wagonów (ale i nie tylko tych...) w bieżącym roku (pierwsze wypusty 120A) pozostawiały wg mnie jednak bardzo wiele do życzenia... Tym samym wspomniana "jakość" w moim odczuciu mimowolnie stała się kompletnie nieadekwatna do zaproponowanej przez manufakturę ceny. Polityka handlowa/jakość oferowanego towaru bardzo mnie zniechęciła do kolejnych zakupów. Nie wiem jak jest aktualnie, bo po kolejnych (po sobie) dwóch (różne rodzaje wagonów, m.in. set) nieudanych zakupach dałem sobie spokój z wagonami tejże firmy/manufaktury. Jestem w stanie zapłacić za wymarzony model wagonu (120A do takowych się właśnie zalicza) nawet i te 500 zł, ale nie będę wyrzucał pieniędzy w błoto za lichy badziew (bo tak niestety trzeba było to nazwać...). Mam nadzieje, że seria 120A firmy PIKO przyniesie wiele radości. Czekam na zdjęcia :)
 

Marcin

Użytkownik
KKMK
Reakcje
14 0 0
#25
Naprawdę nikt jeszcze nie zrobił zdjęcia tej bonanzy? Zlitujcie się, ciekawość mnie rozpiera :)


Może nie wolno robić fotek , gdyż to nie jest oficjalna prezentacja modelu i SK MODEL chce zaprezentować wagon najpierw na swojej stronie , jak robi to przed każdą zapowiedzią modelu zanim on trafi do sprzedaży.
 

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.175 11 0
#30
Dzięki uprzejmości Pana sprzedawcy, mam nadzieję że mu się nie oberwie że mogłem go zobaczyć po za gablotką,
prezentuje się bardzo ładnie;)
 

Załączniki

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#31
Nie no piękny model, dzięki Piotr za zdjęcia, jeszcze trochę i będziemy mieli na rynku modelarskim wszystko czego tylko kolejowo-modelarska dusza zapragnie :rolleyes:
 

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
#33
Konkurencja pomiędzy producentami wychodzi nam na dobre, jakość wykonania jak na Piko (przynajmniej z tego co widać na zdjęciach) lepsza niż oczekiwałem. Super.
 

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
#40
chociaż im dłużej sie przyglądam, tym bardziej nie jestem pewien,
za to na fotce jest informacja że jest poglądowa, więc może nie do końca przedstawiać dokładnie ten wagon i te malowanie.
[DOUBLEPOST=1438179084][/DOUBLEPOST]Karol mnie uprzedził
 

Podobne wątki