• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele wagonów typu 120A

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.629 71 19
DSC_0025.JPG DSC_0026.JPG DSC_0217.JPG DSC_0218.JPG DSC_0221.JPG DSC_0216.JPG DSC_0215.2.JPG DSC_0219.2.JPG DSC_0222.2.JPG DSC_0212.2.JPG

To jest owa spóźniona "sesja" :niepewny: modeli PIKO 96642, 96643. Zdjęcia robiłem w pośpiechu, bo wagony na makiecie pojawiły się niespodziewanie i na krótko. Robiłem je jako zdjęcia prywatne. Kilka dni później dostałem telefon z pytaniem czy udostępniłbym zdjęcia do sesji na stronę dystrybutora. Zgodziłem się. Niestety nawał obowiązków :sick: spowodował, że zdjęcia wysłałem tydzień później :confused:. To z kolei w połączeniu z ogromem pracy w SK Model zaowocowało nie zamieszczeniem sesji :(. Wychodzi więc na to, że to moja wina (n), za co wszystkich chciałbym bardzo przeprosić :niepewny:.
Czyli zestaw idealnie pasuje do SM42-593 ?
To prawda, jedyna lokomotywą pasującą (przynajmniej w tej chwili) do tych wagonów 120A z Poznania, jest SM42-593. Czy w rzeczywistości jeździły z tą lokomotywą ?
Ale przynajmniej teoretycznie - jak najbardziej mogło się tak zdarzyć.
Oba wagony poznańskie mają daty napraw rewizyjnych z tego samego okresu, co lokomotywa SM42-593 (a więc z początku epoki VI) i to wcale nie "wbrew pozorom" :), a mianowicie:
- lokomotywa SM42-593 - REV. NS. 05.09.08
- wagon z cechą PKP w "trumience", jeszcze z oznaczeniem serii Bh - REV. 2000. 30.04.09
- wagon z napisem "PRZEWOZY REGIONALNE", już z oznaczeniem serii B11p - REV. 2000. 29.05.09 .
:gwizd: Wszystko się zgadza :) - i przydział, i daty napraw okresowych. Nadal otwartym pozostaje pytanie zadane przez Pana Krzysztofa, ale... każdy zrobi jak uważa ;), a ja zrobię tak :p.
Ładne, tylko szkoda że ten drugi nie ma logotypu Przewozów Regionalnych :(
Druga "Bonanza" nie mogła go mieć :gwizd:, bo jeszcze nie istniało ;). Nowe logo Przewozów Regionalnych (<==>) pojawiło się w drugiej połowie roku 2009 (kiedy dokładnie powstało i kto jest jego autorem?), czyli już po naprawach okresowych owych "Bonanz", a więc nie było szans aby zostało na nich umieszczone. Nie jestem pewien, ale może po raz pierwszy na wypożyczonym TRAXX'ie. Później stopniowo pojawiało się na pozostałym taborze spółki.

Pocięszę Cię jednak ;) - będziesz mógł się zaopatrzyć w "Bonanzy" z logo Przewozów Regionalnych (y). Nawet w 4 :gwizd:.
 
B

bobby74

Gość

dariuszz94

Znany użytkownik
Reakcje
113 4 0
Acha czyli norma na większość 1 dziesięciolecia XXI w. Jeśli wziąłeś ten z serią Bh, to się z tą normą zazębia i może spokojnie jeździć. Gorzej z drugim z nowym oznaczeniem serii, które weszło pod koniec 1 dziesięciolecia. Bo Poznań ci odpowiada?
Takie malowanie z trumienką, i oznaczeniem bez podziału na spólki - IC, PR, też powinno być, ale później.
Z normą niby tak, ale ten napis PKP PR i później numer spółki na końcu - 2251 - to do Ryflaków pasować nie będzie.
Sam Poznań może być, choć Ryflaki mam z Tczewa, ale przydział to zawsze może być kwestia delegacji ;)
Na razie chyba jednak się zaopatrzę w obecnie dostępną "trumienkę" i będę oczekiwać na takie oznaczenia serii, jak na podesłanym przeze mnie zdjęciu. Wagon z napisami PKP PR zawsze będzie można w ostateczności sprzedać.
 

slavko1111

Aktywny użytkownik
Reakcje
59 1 0
Dzisiaj dotarły i do mnie są piękne i wcale mnie nie dziwi że modele rozchodzą sie jak ciepłe bułeczki już w większości sklepów są wyprzedane.Dla spóźnialskich ostatnia szansa na zakup.
 

elektryk33

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Przyznaje wagon super. Wykonanie na wysokim poziomie i co dla mnie bardzo ważne w każdym modelu to układ urządzeń na podwoziu zgodny (tak mi się wydaje) z oryginałem.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.388 463 29
Skoro przydziałom to nie pasuje, to komu pasuje? Ale wydaje mi się, że nikomu, wagon z pociągu IC razem z wagonem PR chyba raczej rzadko jeździ.
 

Podobne wątki