• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele wagonów typu 120A

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
Mamy 25 listopada i wciąż nie ma nawet sesji zdjęciowej. Mam przeczucie,że bonanzy dostaniemy najprędzej pod choinkę. :gwizd:
Jak życie nie raz pokazuje :gwizd:, nie wszystko jest takie proste i oczywiste ;). Niestety wbrew wcześniejszym zapowiedziom:
Zadziałał jednak gorszy scenariusz ;) i modele trafią do sprzedaży 25 listopada :gwizd:.
Tak się nie stało :(. Nie znam przyczyn, ale z rozmowy wynika na to, że mają dużo pracy i nie wszystko udało dopiąć się na czas :niepewny:. To normalne, zwłaszcza w niedużej firmie :kawa:.
Remaj12 mógłby zaprezentować chociażby same oznaczenia wagonów dla zaspokojenia ciekawości :)
Hmmm... o_O, no nie wiem :niepewny:. Dzwoniłem do SK Model i otrzymałem informację, że dziś sesja jeszcze nie pojawi się na stronie. Powiedziano mi także, że modele najprawdopodobniej jutro trafią do sprzedaży, co potwierdzałoby przypuszczenia @karol_mar:
Jutro może będę miał już na stanie te wagony, ...
Ja też bym chciał wiedzieć, co zamówiłem :)
Ja też zamówiłem model u siebie w sklepie, ale za chwilę się okaże, że kupię kota w worku.
Co zaś się tyczy "kupowania kota w worku"... były przecież rysunki wagonów (y). Moim zdaniem było na nich jednoznacznie widać jaką postać będzie miało oznaczenie przewoźnika i numeru wagonu :gwizd:. Rozumiem jednak, że komuś mogło to nie wystarczyć ;). Były też posty o oznakowaniu wagonów, w których najpierw Pan @Krzysztof Koj, a później także ja, opisywaliśmy w jaki sposób będą oznakowane zapowiedziane modele. Była też propozycja "z czym to jeść" ;). Sądzę, że zostało wysłanych na tyle dużo informacji i sygnałów z jakiego okresu mają być modele - a więc w jaki sposób mają być oznakowane - że ciężko mówić o "kupowaniu kota w worku", no chyba, że do zamawiającego, owe sygnały i informacje nie dotarły.
Szczerze mówiąc początkowo spodziewałem się (po grafice z zapowiedzi na stronie SK Model), że będzie to wagon z trumienką PKP, numerem taborowym i pod tym serią. Jednak przyglądając się ostatnio baczniej tej grafice zaczynam się zastanawiać, czy w linijce, gdzie powinien być numer, nie znajdzie się przed nim napis PL- PR :niepewny:
Wg wizualizacji, ma być taki, jak na pierwszym zdjęciu.
Właśnie, że nie. Na wizualizacji widać coś innego. Przed numerem wagonu będzie identyfikator przewoźnika, czyli: PL-PKPPR, zaś za nim nr identyfikacyjny przewoźnika: 1151, w sumie więc oznaczenie przewoźnika i nr wagonu na obu modelach będzie miało taką postać:
PL-PKPPR 50 51 21-18 XXX-X 1151.

Mam nadzieję, że rozwiało to wszelkie wątpliwości.
Rozumiem, że te wagony to będzie epoka "nowoczesna" z czasów po podziale na spółki?
Tak. Owa "nowoczesna" epoka już trochę trwa :gwizd:, bo zaczęła się w 8 września 2000 roku, kiedy to przyjęto ustawę o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego "Polskie Koleje Państwowe" (Dz.U. 2000 nr 84 poz. 948), czego efektem było utworzenie Grupy PKP, w skład której wchodziły nowo powstałe spółki, między innymi: PKP Cargo (zał. 17 lipca 2001 r.), PKP Intercity (zał. 1 września 2001 r.), PKP Przewozy Regionalne (zał. 1 października 2001 r.). Także nawet modele z epoki V b, już zaliczają się do tej "nowoczesnej epoki" mimo, iż posiadają tylko cechę PKP w tzw. "trumience" jeszcze bez żadnych nr EVN, identyfikatorów itp.

Jednak dla zaspokojenia ciekawości i żądzy zobaczenia "jak to wygląda", spełniam prośbę Mateusza :rolleyes::

DSC_0217.oz.JPEG

DSC_0218.oz.JPEG
 
Ostatnio edytowane:

dariuszz94

Znany użytkownik
Reakcje
113 4 0
Dokładnie.
Wizualizacja to wizualizacja, z resztą ta dostępna była dość kiepska jakościowo. Model zawsze się może też okazać inny.
Czyli teraz wiem, że zamówiłem wagon, który mi do żadnego składu nie będzie pasować. Trudno... :(
 

dariuszz94

Znany użytkownik
Reakcje
113 4 0
To odwołaj zamowienie. Zawsze przecież mozna zrezygnować. Zwłaszcza ze nie otrzymałeś jeszcze towaru.
Muszę się mocno zastanowić. Z jednej strony nie bardzo będzie pasować do składów, z drugiej - strasznie by się chciało już mieć zieloną Bonanzę, tym bardziej, że brak na razie zapowiedzi na przyszły rok co do malowań, o ile w ogóle będzie cokolwiek więcej (choć mam nadzieję, że tak).
 

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
Malowan będzie pewnie jeszcze z 10 w najbliższym czasie.
Nie po to Piko zrobiło formę żeby wagonów nie sprzedawać z niej wykonanych.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Muszę się mocno zastanowić. Z jednej strony nie bardzo będzie pasować do składów, z drugiej - strasznie by się chciało już mieć zieloną Bonanzę, tym bardziej, że brak na razie zapowiedzi na przyszły rok co do malowań, o ile w ogóle będzie cokolwiek więcej (choć mam nadzieję, że tak).
Na 9 stronie Krzysztof Koj nawet wspomniał co się ukaże na początku roku 2016...
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
Dokładnie.
Wizualizacja to wizualizacja, z resztą ta dostępna była dość kiepska jakościowo. Model zawsze się może też okazać inny.
Czyli teraz wiem, że zamówiłem wagon, który mi do żadnego składu nie będzie pasować. Trudno... :(
Wizualizacje od PMR są ostateczne, poza tym, zawsze mogłeś się dopytać. Jakie malowanie dokładnie potrzebujesz, żeby Ci pasowało?
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
Ogólnie to chodzi o to, żeby oznaczenie wagonu wyglądało jak na załączonej fotce. Malowanie oczywiście kremowo-zielone.
Acha czyli norma na większość 1 dziesięciolecia XXI w. Jeśli wziąłeś ten z serią Bh, to się z tą normą zazębia i może spokojnie jeździć. Gorzej z drugim z nowym oznaczeniem serii, które weszło pod koniec 1 dziesięciolecia. Bo Poznań ci odpowiada?
Takie malowanie z trumienką, i oznaczeniem bez podziału na spólki - IC, PR, też powinno być, ale później.
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
No i są :). Wszakże nieco później, ale dotarły ;). Niestety sesji tym razem nie wstawiono :(. Co prawda teraz to już "musztarda po obiedzie" :confused:, ale może ktoś będzie chciał zobaczyć kilka fotek "w plenerze" :niepewny: wraz z dedykowaną przez dystrybutora lokomotywą:

DSC_0009.JPG DSC_0010.JPG DSC_0011.JPG DSC_0028.JPG DSC_0008.JPG DSC_0027.JPG
DSC_0005.2.JPG DSC_0006.2.JPG DSC_0015.2.JPG DSC_0012.2.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki