• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele wagonów pocztowych typu 101C/304C

_medyk_

Aktywny użytkownik
Reakcje
145 1 0
#1
Za przykładem Michała doszło i do mnie. Rozbiórka to cześć szybka chociaż czasami bolesna, ech te ładne wagony ROBO już ich pomału brakuje. Wyrzucić wszystko co się da:
1. Wypruj okna
2. Wywietrzniki z dachu
3. elementy jak poręcze, harmonie gumowe, przewody z czół wagonu. światła końca pociągu.

Kolejny etap to wklejanie elementów - okna w toalecie wymiar 500 mm wklejamy kawałki które uzupełniają szkielet, Okna drzwi i toalety na prawej stronie zamykamy na głucho, Podobnie postępujemy na ścianie wagonu ja określam ją jako północna - 99 % zdjęć w internecie tego wagonu to południowa ściana dlaczego tak jest nie wiem statystycznie powinno być zbliżone ale... Teraz wycięcie drzwi do magazynu i otrzymujemy coś co wymaga szpachlowania. Tamiya klej to i szpachlówka, nie zwiedzie się że szybko schnąc schnie - szybko tu już pierwszy punkt który ma uczyć cierpliwości minimum 24 h chociaż polecam 48 h. (w sam raz idziemy do pracy na dyżur i wracamy po 2 dniach). Szpachlowanie powtarzałem 2 - 3 razy w zależności od miejsca które tego wymagało. Teraz zaokrąglenie brzegów pudła (Tu należy usunąć tablice przestawcze jak i haki do promowania wagonu), i można wkleić elementy fototrawione - wrzutnie na listy kratka wentylacyjna i umieścić odpowiednio wywietrzniki na dachu. Dobrze ze w wątku ZNTK kwachy pojawiły się odpowiednie rysunki. CDN
[DOUBLEPOST=1498417059,1498416211][/DOUBLEPOST]Kolejny etap, szlif, szpachla, szlif i podkład a następnie bazowy kolor. Ramki fototrawione i pierwsze kalki. Powoli do przodu.

Przydział Karków czy Katowice niestety nie wiem czy 101C były w Katowicach.
 

Załączniki

OP
OP
M

_medyk_

Aktywny użytkownik
Reakcje
145 1 0
#4
Kolejny etap prac nad ambulansem:
Pytanie do znawców: przydział i oznaczenie na burcie (Kraków bądź Katowice jeśli takowe były bo ja pamiętam już tylko 304C) najlepiej epoka IVc/Va
 

Załączniki

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#7
Tam raczej kolory były nie białe, tylko "drewniane" (sklejka, płyta meblowa itp.).
To już raczej w późniejszych ambulansach pocztowych (304C). Wagony 101C miały kolor raczej właśnie bliżej białego. Jedno z niewielu zdjęć środka tego wagonu.
Zdjęcie pochodzi z sieci nie znam niestety jego autora:(
7087.jpg
Pozdrawiam
 

Ufo

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
266 1 1
#8
O proszę, tego się nie spodziewałem. Faktycznie, moje "drewniane" kolory dotyczą zapewne 304C. Dzięki za sprostowanie.
 
OP
OP
M

_medyk_

Aktywny użytkownik
Reakcje
145 1 0
#9
No ładnie teraz widać że zdjęcia jeszcze jedną zmianę.mocowanie wspólników półek w magazynie jest w dół. Super. Dodatkowo półki w tyle magazynu podnoszone.
 
OP
OP
M

_medyk_

Aktywny użytkownik
Reakcje
145 1 0
#16
ktoś pytał o zdjęcie całości
[DOUBLEPOST=1508793430,1508791835][/DOUBLEPOST]ponieważ nie chce zakładać nowego wątku - Powinienem zmienić na wagony pocztowe z Katowic. Powstał też bardzie karkołomny projekt: tu wymiana dotyczyła całego dachu, przebudowy ścian jak i wnętrza czyli 304C.
Podobnie jak w 101C baza Robo.
 

Załączniki

Marcinsemek

Nowy użytkownik
Reakcje
4 0 0
#18
Witam
Mam pytanko, z czego zrobiłeś niebieskie lampki na bocznych ścianach? Jakieś wałki toczone z przezroczystego tworzywa i wklejone w ścianę wagonu? czy coś gotowego miałeś?
 

Podobne wątki