• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele wagonów do sklejania.

  • Inicjator wątku Kpt.Nemo
  • Data rozpoczęcia

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#2
Już widziałem na allegro, trzeba tylko zbadać, co dokładnie było na PKP z tych włochów.
Pytanie, czy wagon tylko na bocznice, czy model ma takie bajery jak KKK.
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#5
To sa dawne modele firmy MGM [chyba dobrze pamietam] przejęte przez Italeri. Opinie o nich słyszałem korzystne.
 

Ogryzek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
No właśnie... Czy te wagony były na PKP? Ostatnio myślałem o zakupie tego wagonu ale nie jestem pewien czy był na PKP. Co do Italeri kleiłem Br50 (przerobiłem na Ty5) był to przyjemny czas spędzony. Instrukcja czytelna i jasna, części tez dopasowane wiec jeśli wagon jest na takim poziomie co wspomniana BR50 to POLECAM :D
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#7
Te wagony sa wyprodukowane i maja zast. pat. przez redakcje wloskiego pisma modelarskiego poswieconego modelarstwu kolejowemu TUTTO TRENO MODELLISMO. Orginalna nazwa zestawu to: TUTTO TRENO MODELLISMO KIT. :D Wychodzily jako dodatek do tej gazety. 2-3 modele rocznie.Wszystkie modele maja mechanizm KK,modele so b.dobre jakosciowo i cenowo, 10 E.za sztuke . Sa pokazane miedzy innymi w watku MOJ TABOR.W ofercie sa tez takie ktore byly eksploatowane na PKP. :D Wszystkie modele ktore wyszly do dnia dzisiejszego sa nadal dostepne :D
 

martinezo

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
#8
mattia napisał(a):
Te wagony sa wyprodukowane i maja zast. pat. przez redakcje wloskiego pisma modelarskiego poswieconego modelarstwu kolejowemu TUTTO TRENO MODELLISMO.
A po naszemu to co one mają ? ( los'patentos ?? )
Przez kogo są wyprodukowane ? (przez redakcję ?? czy po prostu "są wyprodukowane" )
A generalnie - co ja Polak mam zrozumieć z powyższego zdania ??!!
W nowomodzie - oconibykaman ?
Ja rozumiem, że nie jestem idealnie trzeźwy...
Sobota...
Po "koncercie Kory"...
Ale ani to, że "sobota", po "koncercie Kory" i lekuchno wyalienowany nie umożliwia mi zrozumienia zacytowanego zdania...
Help me !!
Proszę...
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#9
MARTINEZO ,zeby zrozumiec nie trzeba byc trzezwym czy nie :D ,trzeba czytac :!: .jak jast napisane wyprodukowane to tak jest.Nie bede Ci opisywal jak to dziala ,ale maja swoje zaplecze warsztatowo-produkcyjne. I jak mozesz to wyjasnij te bzdury (OCONIBYKAMAN). :shock: :?:
 

OLF

Znany użytkownik
Reakcje
1.251 32 10
#11
Nie wiem czy wszystkie, ale trochę jest tutaj

Mnie najbardziej ciekawi platforma, bo oryginał w malowaniu PKP znajduje się (znajdował) w Jaworzynie Śl.
http://www.duegieditrice.it/wp-content/uploads/wpsc/product_images/scatola_carro_PG.jpg


Generalnie ciekawe konstrukcje, gdyby importer przygotował kalki z oznaczeniami PKP to byłaby fajna zabawa
 

Załączniki

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#13
Tak dobry adres Trafiles w 100 :!: :D .Jest jeszcze cos takiego: http://WWW.TRENOGHENO.IT szukaj .CAROZZA FS (Tipo1946) Serie Cz 33000 byly w PKP.Jest to model do sklejania posiada wozki jezdne 2rodzaje ,kola metalowe,gniazdo NEM,itp :D model naprawde fajny wlasnosci kinetyczne super :D
 

Juras

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
OLF napisał(a):
Nie wiem czy wszystkie, ale trochę jest tutaj

Mnie najbardziej ciekawi platforma, bo oryginał w malowaniu PKP znajduje się (znajdował) w Jaworzynie Śl.
http://www.duegieditrice.it/wp-content/uploads/wpsc/product_images/scatola_carro_PG.jpg


Generalnie ciekawe konstrukcje, gdyby importer przygotował kalki z oznaczeniami PKP to byłaby fajna zabawa
Faktycznie ciekawa platforma, ale ta z Jaworzyny Śl. ma jednak inne burty. W modelu każdy oddzielnie otwierany element burty kształtowniki usztywniające dzielą na cztery prostokąty a oryginale ze zdjęcia na pięć. :!:
 

Rafał G.

Znany użytkownik
Reakcje
3 1 0
#15
Ale Roco też proponuje modele wagonów do samodzielnego poskładania. Ostatnio makieciarz sprzedawał limitowaną serię Hbbillns-ów właśnie na bazie takiego kit-u złożonego i oznakowanego przez EKA Model, ale widziałem też inne wagony towarowe kryte zarówno dwu jak i czteroosiowe. Ceny tych modeli też nie są wygórowane i zawierają metalowe koła, KKK.
 

Juras

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
Rafał G. napisał(a):
Ale Roco też proponuje modele wagonów do samodzielnego poskładania. Ostatnio makieciarz sprzedawał limitowaną serię Hbbillns-ów właśnie na bazie takiego kit-u złożonego i oznakowanego przez EKA Model, ale widziałem też inne wagony towarowe kryte zarówno dwu jak i czteroosiowe. Ceny tych modeli też nie są wygórowane i zawierają metalowe koła, KKK.
Gdzie można kupić?
 

Rafał G.

Znany użytkownik
Reakcje
3 1 0
#17
Juras napisał(a):
Rafał G. napisał(a):
Ale Roco też proponuje modele wagonów do samodzielnego poskładania. Ostatnio makieciarz sprzedawał limitowaną serię Hbbillns-ów właśnie na bazie takiego kit-u złożonego i oznakowanego przez EKA Model, ale widziałem też inne wagony towarowe kryte zarówno dwu jak i czteroosiowe. Ceny tych modeli też nie są wygórowane i zawierają metalowe koła, KKK.
Gdzie można kupić?
Gdzie można kupić co - modele Roco do poskładania czy Hbbillns-a? W zasadzie z oboma pytaniami proponuję do makieciarza lub EKA Model.
 

Podobne wątki