• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1 (1:32) Modele w skali 1:32 by Meggido

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
Zbudować to od podstaw.... bez wykorzystania gotowych elementów.... Rewelacja. ZNTK w miniaturze. Podziwiam.
Tak sobie myślę, a w zasadzie zadaję pytanie, czemu praca Jacka nie wzbudza większych emocji wśród uczestników forum, nie chodzi mi o oceny, nie zawsze szczere, te olewamy gęstym sikiem, tylko o zainteresowanie, podobne wątki na forum buntbah.de sprawiają że liczne grono modelarzy, zadaje pytania, dyskutuje uczestniczy choćby werbalnie w budowie modelu, tu cisza, a równolegle gość pokazuje reaktywację zabawki piko, zresztą nieudolną, pianie i zachwyty bez końca.

Myślę że tu już pozostało niewielu modelarzy, a potrafiących coś zrobić od podstaw prawie nie ma, a reszta nie jest przygotowana na takie relacje.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.012 28 1

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Tak sobie myślę, a w zasadzie zadaję pytanie, czemu praca Jacka nie wzbudza większych emocji wśród uczestników forum, nie chodzi mi o oceny, nie zawsze szczere, te olewamy gęstym sikiem, tylko o zainteresowanie, podobne wątki na forum buntbah.de sprawiają że liczne grono modelarzy, zadaje pytania, dyskutuje uczestniczy choćby werbalnie w budowie modelu, tu cisza, a równolegle gość pokazuje reaktywację zabawki piko, zresztą nieudolną, pianie i zachwyty bez końca.

Myślę że tu już pozostało niewielu modelarzy, a potrafiących coś zrobić od podstaw prawie nie ma, a reszta nie jest przygotowana na takie relacje.
Pewnie chodzi o to, że mało kogo interesują tu większe skale niż H0 nawet, jeśli ktoś buduje cudo od podstaw. Ludzie z automatu szukają sensacji w H0.
 
OP
OP
Meggido

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 12 2
Jacku jeżeli to nie tajemnica to możesz pokazać jaki to przyrząd ?
Nie jest to tajemnica. Ale przyrzad jest tak prymitywny, aczkolwiek skuteczny, ze troche mi wstyd go pokazywac publicznie. Ale takie mialem tylko mozliwosci jego wykonania.
To nic innego jak nacieta tulejka z wykonanym otworem z jednego zamocowania. Wazne jest aby zaznaczyc jej polozenie w uchwycie aby zawsze w tym samym polozeniu ja mocowac. Otwor w tulejce odpowiada srednicy kulki. Problematyczne nieco jest ostawienie walka prostopadle do osi obrotu uchwytu, ale i na to sa sposoby.
20180128_173740.jpg
20180128_183748.jpg


Byłbym jeszcze wdzięczny jak byś pokazał zdjęcie tego noża kształtowego do toczenia kul.
Mysle, ze @Paweł R sie nie obrazi, bo to jego piekne dzielo jest. ;) To nic innego jak hartowany kawalek stali z wyfrezowanym ksztaltem kuli.
Zdjecie z nozem w uchwycie. :)
20180127_183825.jpg


Tak sobie myślę, a w zasadzie zadaję pytanie, czemu praca Jacka nie wzbudza większych emocji wśród uczestników forum, nie chodzi mi o oceny, nie zawsze szczere, te olewamy gęstym sikiem, tylko o zainteresowanie, podobne wątki na forum buntbah.de sprawiają że liczne grono modelarzy, zadaje pytania, dyskutuje uczestniczy choćby werbalnie w budowie modelu, tu cisza, a równolegle gość pokazuje reaktywację zabawki piko, zresztą nieudolną, pianie i zachwyty bez końca.

Myślę że tu już pozostało niewielu modelarzy, a potrafiących coś zrobić od podstaw prawie nie ma, a reszta nie jest przygotowana na takie relacje.
Coz, masz racje... Tylko tyle moge powiedziec, ale moze komus nadepniesz tym na ambicje. ;) Dziekuje Ci za pomoc z tym nozem. :)
 

Podobne wątki