• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1 (1:32) Modele w skali 1:32 by Meggido

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
Zgadza się natomiast talboty to taki specyficzny rodzaj wagonów które najczęściej występują w jednolitych składach. Moga być w róznych kolorach i typach ale zwykle jednego operatora/właściciela no może z wyjątkiem współczesnych prywaciarzy, którzy maja często rózne leasingowe wagony. Mistrzem bajzlu na kołach jest chyba DB Cargo Polska.
 
OP
OP
Meggido

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 12 2
Prosze o namiar na ta firme od ktorej Kupujesz sprzegi srubowe. Wciskam na google i wychodza mi jakies czesci do rur. Kilka zdjec ze sprzegami wyszlo, ale wszystko na e-bay. I pytanko jak to dziala w zabawie, na youtube widac panowie bawia sie jakimis pincetami.
Uzywam sprzegow Marklina. Mozesz je kupic u przedstawiciela Marklina w Polsce, np. AMC Wroclaw. Kupuje tez w sklepie u znajomka "po skali" - http://spur1-werkstatt.de.fc-host52.de/gauge-1/spare-parts-brass-and-plastic/
Mnie dzialaja i latwo mi spinac wagony. Ale ja mam male dlonie.
Musisz pamietac, ze na sprzegach srubowych nie pojedziesz po dowolnej geometrii toru.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.897 111 7
OP
OP
Meggido

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 12 2
Nie udało mi się dopasować tzw. kielichów cardana (modelarze RC wiedzą o co chodzi), więc trzeba je było samemu wytworzyć dopasowane na wymiar do konkretnych projektów (ET22 i E6ACT Dragon). Oto wynik 1.5h pracy na tokarce. Zostało tylko wyfrezowanie w nich rowków i wykonanie otworów gwintowanych pod wkręty dociskowe.
Także powstał jeden zębnik na silnik. Drugi będzie jak drugie koło mosiężne doleci do mnie.
20171014_203452.jpg
20171014_203508.jpg
20171014_203516.jpg
 
OP
OP
Meggido

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 12 2
Jako, że projekt ET22-1060 jest na etapie cięcia laserowego detali zatem czas zrealizować kolejny projekt-marzenie czyli model lokomotywy E6ACT Dragon w skali 1:32 oczywiście. :) Oto pierwszy krok ku temu, wydruki prototypów maźnic w jednym kawałku wraz z pokrywkami.
20171106_172823.jpg
20171106_172815.jpg
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.261 103 84
Te maznice poznal bym o kazdej porze dnia i nocy :) A ktora wersje Dragona robisz? Rozumiem, ze te elementy sa z wosku i bedziesz lal metal :)
 
OP
OP
Meggido

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 12 2
Jak potrzeba zdjęć, to pisz... Mam jakieś fotki FPL'a... chyba że Lotosa wolisz to niestety tu nie pomogę...
Dzięki, ale póki co mam wszystko czego mi potrzeba. :)

Te maznice poznal bym o kazdej porze dnia i nocy :) A ktora wersje Dragona robis
Najchętniej Lotos Kolej, ale malowanie może okazać się wyzwaniem nie do przejścia, więc w ostateczności zadowolę się STK w służbie Lotos.
 

Podobne wątki