• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Modele UMF w skali N

OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.441 7 1
#42
Cena za kit podana w pierwszych postach.

Co do kinematyki to pracuje jak w seryjnych. Promień skrętu raczej na moduły jeśli zostaną schodki. Jak się chce jeździć na tramwajowych lukasz to trzeba te schodki usunąć albo przenieść na wózki. Niebawem zdjęcia gotowych wagonów.
 

mariuszo

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
90 0 0
#43
Cena za kit podana w pierwszych postach.

Co do kinematyki to pracuje jak w seryjnych. Promień skrętu raczej na moduły jeśli zostaną schodki. Jak się chce jeździć na tramwajowych lukasz to trzeba te schodki usunąć albo przenieść na wózki. Niebawem zdjęcia gotowych wagonów.
U mnie na torcie niestety tramwajowe, ale 2 brązowe gotowce bym kupił. Największy promień 225,6 mm, wystarczy żeby chociaż po zewnątrznym łuku jeździły bez przeszkód?
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.441 7 1
#44
Po przesunięciu schodków na wózki będą się one obrać już dla wszystkich łuków.
Tymczasem wagony są już skończone. Dwa prototypowe modele w malowaniu PKP Cargo z V i VIep są na sprzedaż.
Wagony mają wózki z druku 3D jednak dołączam do nich wózki metalowe do samodzielnego montażu.
Chętnych zapraszam na PW.
Na dystrybucję zestawów jak i produkcję gotowych wagonów poczekamy na kalki w Techmodu.
KKSy w wagonach działają płynnie. Można montować wszystkie sprzęgi pod gniazdo NEM.
 

Załączniki

Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.441 7 1
#45
Szczerze mówiąc dziwi mnie nieco fakt zerowego braku zainteresowania. Skończyliśmy wagony a chętnych zarówno na kity i te dwa prototypy nie ma.
One są 100% wartościowe a sprzedam je taniej. Propozycji na PW brak.
Dla mnie to bardzo zły prognostyk na przyszłość. Misiek mnie przed tym ostrzegał.

Jeśli coś jest nie tak z tymi wagonami prototypowymi to może warto o tym napisać.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
#46
Konrad. Jest środek sezonu urlopowego.... i mam wrażenie że ludzie teraz kase zbierają na wyjazd....... nawet @Misiek , z tego co pisał mi wczoraj :)
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.441 7 1
#47
Możliwe. Tak czy inaczej dostępność na wrzesień.
Drukuję kalki w Techmodzie na malownia PKP Cargo w V i IVep oraz Wagon Ochronny.

Wagony prototypowe mają wózki z druku. Mogę w nich na życzenie zamontować wózki metalowe, które wyżej pokazywałem.
Mogę je też dołączyć do wagonów niezamontowane jeśli ktoś planuje wstawić jakieś dziwne koła do wagonów.
 
Ostatnio edytowane:

storch

Użytkownik
Reakcje
39 0 0
#48
Ja się nie wycofuję:) Na priv poszła stosowna informacja, a że bylem na urlopie to dopiero dziś ją napisałem, bo na urlopie dostępu do forum niet:)
Pozdraw
Storch
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.441 7 1
#49
Metalowe wózeczki już poskładane.
Idą na prośbę kupującego do brązowej węglarki.
Jednocześnie wszystkie wagony będą już miały metalowe wózki.
 

Załączniki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#50
Coś chyba kółek brakuje? ;) A na serio, skoro to metal, to czy da się rozchylić boki, żeby włożyć i wyjąć zestawy kołowe? A jeżeli nie, to jak się wymienia zestawy?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#52
Koła się zwykle nie psują, ale ktoś może np. chcieć pomalować koła albo wymienić na koła z mniejszymi obrzeżami. Ale jeśli boczki da się wyjąć, to w porządku.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
#60
Konrad... a powiesz jakie koła tam mają wejść chetnie bym wziął jeden lub dwa kity.... tylko co mi z nich jak nie wiem jakie kółka.

Pytając o koła to mnie interesuje wymiar i numer seryjny i info, gdzie to moge kupić....czy np w PL.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 12
T
Tabor 17
Tabor 10
A
Tabor 11
H
Tabor 17

Podobne wątki