• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Modele UMF w skali N

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.441 7 1
#1
Nawiązując do tematu 601W H0 zakładam wątek dot. modeli UMF w skali N.

Na pierwszy ogień wyżej wspomniana węglarka 601W w skali N.
Proponuję wagon z blaszek fototrawionych z drukowanymi wózkami, zbiornikami itd
Jeśli była by większa ilość chętnych to wózki, zbiorniki, zderzaki itp mogą być odlewane z metali.
Dokładniejsza kalkulacja pokazała, ze taki zestaw obecnie musiałby kosztować 125zł (nie 100zł jak wspominałem wcześniej).

Węglarka dostępna w formie zestawu.
Zestaw zawiera:
- blacha z częściami
- wózki
- zderzaki
- zbiorniki powietrza
- cylinder hamulcowy
- śrubki mocujące
- kalkomanie (IV, V albo VIep.)

Cena jw 125 zł/zestaw.

Cena za gotowy wagon: 350 zł/sztuka

Fotki na razie w TT.

Link do postu ze zdjęciami z gotowych, wykończonych modeli: KLIK

Dopiski pogrubione w zedytowanym poście: techno
 

Załączniki

Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#2
Dobra, w takim razie ja się piszę na trzy zestawy:)

Istotną tutaj wydaje mi się informacja, czego zestaw nie zawiera. Np. zestawów kołowych czy instrukcji;)

Takie pytanie dot. brązowych wagonów na zdjęciach. Czy tu są ukazane różne: IV i V epoki?
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.441 7 1
#3
Zestaw nie zawiera instrukcji gdyż jest ona do pobrania na stronie. Nie dostarczamy instrukcji papierowych z powodów ekologicznych.

Zestaw nie będzie zawierał zestawów kołowych. Musiała by się zebrać grupka chętnych aby zamówić większą ilość kółek.

Na zdjęciu jest epoka IV PKP i epoka V wagon ochrony. Brakuje fotki zwykłej wersji Vep PKP Cargo. Więcej fotek u nas na stronie:
http://www.eaos.pl/weglarka-601w/
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
#6
Skoro musimy wybrać, to ja chętnie poczekam na śmiałka co to poskłada i dobierze jakąś konkretną oś po kilku testach.
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.441 7 1
#8
Skoro musimy wybrać, to ja chętnie poczekam na śmiałka co to poskłada i dobierze jakąś konkretną oś po kilku testach.
To ja wybiorę za was. Mam w domu osie od swojego dostawcy. Osie mają 6mm średnicy, 14mm długości. Kola obustronnie izolowane.
 

storch

Użytkownik
Reakcje
39 0 0
#12
Ale cena tej wytrawki w N wydaje mi się przystępna. Czy taki kit do montażu zwiera komplecik elementów łącznie z zestawami kołowymi, sprzęgami itp?
Pozdraw
Storch
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

storch

Użytkownik
Reakcje
39 0 0
#13
Cześć, a jak z ebaya obchodziłeś czerwony napis "Kein Versand nach Polen"? Negocjowałeś? Ja chyba u nich tez kiedyś kupowałem ale wtedy tego napisu nie było...
Ciekawe co to jest warte - nigdy od nich nie kupowałem: https://www.modellbahn-radsatz.de/n/radsaetze-n/index.php
Pytanko dodatkowe - z czego w tych wagonach będzie gniazdo sprzęgu? Blaszkowe? (z blaszkowym ma złe doświadczenia - po dwóch wymianach sprzęgu gniazdko zrobiło się nie do użytku, ale to inny wagon i innej firmy).
W każdym razie kol. Ranger mnie przekonał- jestem chętny na dwie sztuki.
Pozdrówka
ps. Nie wiedziałem że watek się tak rozwinie....
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.441 7 1
#14
Zawartość zestawu jw. KKS będzie odlewany z mosiądzu. Na fotkach przykład montażu w SM42.
Sprawdziłem te koła i mam je w cenie 1EUR/szt. Koła 5,6mm na 14,5mm. Mogą być obustronnie izolowane albo jednostronnie.

Jeśli zbierze się chętnych na jakieś 30 zestawów to mogę zamówić koła. Niestety wysyłka z Niemiec jest droga (jakieś 15EUR) i zamówienie musi zamortyzować przesyłkę.

Cieszę się, że wątek się rozwija. Mogę wam w zasadzie zaproponować wszystkie modele z oferty UMF w postaci zestawów do samodzielnego montażu.
 

Załączniki

storch

Użytkownik
Reakcje
39 0 0
#15
Ja bym jednak optował za kolami z osią 13,85 mm bo...takie posiadam...czyli nie musialbym kupowac...
Poza tym sa bardziej uniwersalne. 14,5 mm os w zasadzie nigdzie nie jest powszechna (chociaz moge sie mylic- np amerykance albo MU moga to miec).
Pozdraw
Storch
 
OP
OP
Ranger

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.441 7 1
#17
No dobrze, to nie będzie kół w zestawach bo każdy chce inne.
Wytrawie jeden wagon przy najbliższym trawieniu. W międzyczasie kalki się wydrukują.
Złoże prototyp. Jak będzie ok to idzie do produkcji.
 
Ostatnio edytowane:

storch

Użytkownik
Reakcje
39 0 0
#18
Ok, to jak złożysz, to ew. zmierz jakie osie są najlepsze (jak to wyjdzie) bo oczywiscie po zakupie każdy może to sobie zmierzyć sam, ale ja np. nie mam suwmiarki z zakończeniami igełkowymi i nie bardzo wiem jak ugryźć temat samego pomiaru. Alternatywą jest wkładanie rozmaitych osi "aż spasują" ale trza mieć kilka rodzajów osi:)
Pozdraw
Storch
ps. Jeżeli to nie jest tajemnica zawodowa, to mam pytanie jak będziemy składać słupki na ściankach bocznych? Trzeba sobie wygiąć z arkusza producenta (dlatego pytam, wygięcie czegoś co jest "długie a cienkie" może skutkować skrzywieniem słupka) i przylutować, czy słupki będą już "przestrzenne", a może razem ze ścianką? I od razu drugie pytanie - jak już lutować to czy na kalafonię można czy MUSI być na pastę?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 12
T
Tabor 17
Tabor 10
A
Tabor 11
H
Tabor 17

Podobne wątki