• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele tatry

Voycik

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#43
Wim, że to nie w danym temacie, dodałem fotografie i poruszyłem wątek, bo myślę, ż ktoś może być ciekaw.

Tak. Ten wagon jest mojego autorstwa. Miałem jeszcze jeden w biało czerwonym malowaniu. Ten (na fotografii) sprzedałem, drugi oddałem za darmo znajomemu.
Oba wykonane z kartonu o odpowiedniej gramaturze oraz z detali wykonanych z tworzyw sztucznych. Projekt wagonu i wykonanie opracowałem tak, aby wyglądał jak najbardziej realistycznie.
Obecnie wykonałbym taki model z HIPS-u.
 
OP
OP
SM42-5

SM42-5

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#45

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#48
Pod tym drugim linkiem co je podał WM-MODEL, można zamówić także modele polskich tramwajów. Dokładnie to wozy typu 13N i 105Na. W różnych skalach, oraz w zasadzie w dowolnym malowaniu (do dogadania). Jednak zarówno cena jak i wykonanie pozostawia naprawdę wiele do życzenia.
 
OP
OP
SM42-5

SM42-5

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#49
Za takie coś to ja bym nie dał ani 10 euro, weź przestań, poziom wykonania jak dla mnie to 3/10, 3 za to że w ogóle przypomina 13N ( choć nie do końca... )...
 

Fisz

Aktywny użytkownik
H0e
GGM
Reakcje
59 0 0
#50
W sumie na same blachy można byłoby się połakomić, tylko kwestia wózków - te w komplecie są tragiczne. A z samych blaszek można cuda zrobić.. Tak jak choćby linię 17 na Chebzie Pyntla - Centrum Wszechświata.. :D
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#52
Z blaszkami tego producenta jest taki problem, że trochę im brakuje do ideału, czyli do tego, by finalny model miał wygląd naprawdę tego, czym być powinien. Chodzi o to, że są tam pewne błędy. Zatem kupowanie samych blaszek wcale nie musi dać modelu dużo lepszego od tego co oni sami robią. Ale... Trzeba przyznać, że i tak model finalny w dużym stopniu udaje to co powinien, więc tragedii nie ma. Od razu widać z jakim tramwajem jest do czynienia.
Co do wózków zaś, to są tutaj zastosowane wózki fabryczne, gdzie nic w ich wyglądzie nie jest zmianiane. Dlatego nie wyglądają za dobrze.

I jeszcze mała dygresja.
Od dawna wiadomo, że modele tramwajów to temat niszowy. W naszym kraju już nawet modele kolejowe to mały rynek, a co dopiero tramwaje. Mimo to, zagraniczny producent zdecydował się na opracowanie takich miniatur. Za to należą się słowa uznania, bo nikt w naszym kraju jakoś nie podjął się czegoś takiego.
 

Fisz

Aktywny użytkownik
H0e
GGM
Reakcje
59 0 0
#53
Wiesz, to chyba zadziałał przypadek, z powodu odległości i mimo wszystko niewielkiego zakresu przeróbek którejś z baz.. Sami z siebie na nasz rynek nic nie zrobią.

..a szkoda, gapiąc się z okna na hutę i poniekąd na Konstal miło byłoby zobaczyć ich dzieła u siebie w miniaturze, a nie 1:1 powodujących wstrząsy kamienicy. :D
 

jacekk

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
439 18 0
#54
A skąd przekonanie, że opracowano je w Czechach? Blaszki zanim były do nabycia w miejscu ich wytworzenia.
Czy tramwaje, a dokładnie ich modele, to produkt niszowy? Patrząc na moją półkę jakoś nie odnoszę takiego wrażenia :D
 

Podobne wątki