• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele tatry

OP
OP
SM42-5
Reakcje
0 0 0
#21
bewue szacun, super kolekcja, ile lat zbierania ? A jak jest z malowaniem w zestawie do samodzielnego montażu, wagon jest pomalowany czy do malowania ?
 

bewue

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#23
jeśli chodzi o montaż, to trzeba kleić i tak jak pisałem wcześniej zależy na jaki egzemplarz się trafi - niektóre są bardzo dobrze spasowane, a niektóre fatalnie i trzeba trochę popracować nad nimi.
A co do kół, to zamawiałem je przez internet - w jakimś niemieckim sklepie, ale teraz nie pamiętam w jakim :-( mam jednak gdzieś jeszcze kilka kompletów w oryginalnym opakowaniu, to przy okazji odkopię i sprawdzę numer katalogowy
 
OP
OP
SM42-5

SM42-5

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#25
Witam, jeszcze nic nie załatwiłem, postanowiłem założyć konto na ebay-u i kupić to tylko że nie umiem aktywować konta, ciągle mają jakieś problemy techniczne...
 
OP
OP
SM42-5

SM42-5

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#26
Aktywowali mi już konto i napisałem do użytkownika ds-automodelle w sprawie tatr T6 i B6 w malowaniu magdeburskim, odpisał że na razie nie ma ale zamówi mi jeden zestaw i da znać, to na razie udało mi się załatwić, poczekam co dalej, z płatnością i dowozem nie będzie problemu,zestaw kosztuje 27 euro czyli 118zł + przesyłka która kosztuje 6 euro czyli ok.25zł co razem daje 143zł - nawet nie tak drogo ale mogło być taniej, bewue sprawdzałeś numer katalogowy tych kół ? CoCu A ty jak uważasz, opłaca się bardziej kupić wagon jednoczłonowy z wagonem doczepnym, czy przykładowo dwuczłonowy bez wagonu doczepnego ?
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#27
Co do pytania do mnie.
Zależy jak to rozpatrywać.
Jeśli chodzi Ci o kwestię finansową, to zapewne wyjdzie to koszt podobny.
Jeśli chodzi o inne kwestie, to decyzja należy do Ciebie, w zależności co Ci się podoba i co wolisz mieć. Tutaj nie jestem w stanie Ci pomóc. Sam musisz wiedzieć co chcesz mieć.
 

Voycik

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#29
Był ten wątek poruszany ostatnio... Ale oczekuję kreatywnej odpowiedzi. Gdzie można nabyć metalowe lub plastikowe koła do wagonów tramwajowych? Sklepy modelarskie, te które ja znam i te ogólno znane nie prowadzą tego rodzaju asortymentu.
Nie muszę podkreślać, że wymiar kół jest istotny ;)
 

bewue

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#30
trochę to trwało ale w końcu sprawdziłem ;-)
metalowe kółka ROCO nr 40189
kupowałem je w jakimś niemieckim sklepie przez internet, ale było to już tak dawno, że nie pamiętam, który to był
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#31
Voycik, co prawda nie miałem jeszcze potrzeby takiego asortymentu nabywać, ale gdyby, to szukałbym tego w inny nieco sposób.
Otóż koła tramwajów mają stosunkowo niewielką średnicę w porównaniu do kół lokomotyw czy wagonów. Dlatego też ciężko takie coś znaleźć w H0, jak sam zauważyłeś. Ale... Koła do skal mniejszych od H0, czyli H0e, H0m, TT, N są zdecydowanie mniejsze. Praktykowany jest sposób kupowania kół od mniejszych skal i nakładanie ich na osie o większej długości (jak w H0), tak by całość, czyli kompletny zestaw kołowy, pasował do rozstawu H0.
 

jacekk

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
445 18 0
#35
Niby tak, ale nie ta skala (skąd ja taką wielką stopiątkę wezmę :) ) no i kłódki (to taki sierpowaty element głową i stopą trzpienia) brak
 

Podobne wątki