• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Tatr (T6 i KT4Dt)

jaslav

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam.

Od jakiegoś czasu,jestem posiadaczem modelu Tatry T6 w szczecińskim malowaniu.Niestety model nie posiada silnika. W ubiegłym tygodniu zakupiłem na allegro Tatrę KT4Dt,dość zniszczoną też bez silnika. I moje pytanie jest takie,czy wiecie może,gdzie mogę dostać silniki do tych dwóch modeli ;) Chodzi mi oczywiście o skalę 1:87 ;) I czy spróbować pomalować przegubową Tatrę na szczecińskie barwy?

Pozdrawiam!
 

Załączniki

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#4
Musisz dobierać rozstawem i wielkością kół. Na pewno nie ma tam napędu dedykowanego do tego modelu, jedynie możesz spróbować dobrać coś, co rozmiarami będzie pasowało.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#6
Problem tylko w tym, że ciężko się z nimi dogadać. Ja próbowałem u nich bezpośrednio zamówić modele Tatr w malowaniu i oznakowaniu Szczecińskim, bo wiem że kiedyś powstała jakaś krótka seria takich modeli. Kilka miesięcy z wielkimi trudnościami z nimi korespondowałem. W końcu coś zrobili, więc poprosiłem o fotki zanim zapłacę i mi to wyślą. Okazało się, że mimo przesłania im szczegółowych uwag, modele miały wiele różnic w stosunku do wcześniej wspomnianej serii modeli i do oryginału. Modele jedynie przypominały oryginały. I mało tego że nie zrobili tego co trzeba, to jeszcze strzelili na koniec focha. A jak nie chcieli tego zrobić jak należy, to mogli wcale nie robić.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#8
Nie, nie ta. To robiła na zamówienie czeska firma (nazwy teraz nie pamiętam), z blaszek fototrawionych, gdzie sama bryła nie do końca odpowiadała oryginałowi, a i jakość wykonania pozostawiała sporo do życzenia. Zaś H&P robi modele bodaj z plastiku z wtrysku.
 
OP
OP
J

jaslav

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Na tej stronie,co podał użytkownik Sachsen są bardzo drogie te podwozia :eek:

Zna ktoś jakąś inną stronę z tańszymi podwoziami?
 

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#10
Jaroslav, nic tańszego i w ogóle czegoś innego do tego modelu to pewnie nie znajdziesz. Może Czesi coś małoseryjnego robili, ale tanio też na pewno nie było. Tramwaje to jest bardzo niszowa dziedzina, ja robię własne napędy tramwajowe. Zaadaptować coś z gotowych napędów też będzie bardzo trudno z uwagi na wymiary wózków tramwajowych. A cha, możesz jeszcze zajrzeć na stronę firmy Halling.
 

Sachsen

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
155 4 1
#11
H&P ma zawsze swoje stoisko na targach w Lipsku, gdzie sprzedaż bezpośrednią prowadzi właścicielka - sama Frau Herrmann. Takie rzeczy jak napędy czy same bausatz'e ma od ręki i można się zaopatrzyć. A ceny...no cóż - jak pisał piotr66 - to niszowa dziedzina - nawet w Niemczech. W przypadku H&P nie jest jeszcze tak źle jak na manufakturę.
 

Dabas

Aktywny użytkownik
Reakcje
15 0 0
#13
Muzeum sprzedaje części od Hallinga, pasujące do modeli produkcji Hallinga http://www.halling.at/index.php.
Natomiast nie wiem jak ma to pomóc w motoryzacji Tatr T6 i KT4 :p
Znaczy podwozie od wagonu C1 można przyciąć czy wydłużyć i może pod Tatrę T6 wejdzie...
Ale montowanie podwozia od E1 do KT4 jest dziwnym pomysłem... niby to i to jest tramwaj przegubowy długości ok. 20m... ale E1 ma 6 osi a KT4 ma 4...
Więc raczej tylko H&P można polecić do motoryzacji tych modeli.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tramwaje i metro 12
Tramwaje i metro 54
Tramwaje i metro 11

Podobne wątki