• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele taboru z USA - opinie, producenci, miniatury

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#21
Amerykańskie modelarstwo ma się całkiem dobrze w Wielkiej Bytanii i Niemczech. Stąd wiele sklepów ma w ofercie modele USA. Rozrzut cenowy
pomiędzy sklepami jest ogromny. W Niemczech warto zagladać do sklepów stacjonarnych, bo tam gdzie będzie Noch tam będą modele Athearn'a seria
Genesis, czasami zalegający towar sprzedawany jest w bardzo atrakcyjnych cenach.
Sklepy internetowe:
Niemcy:
http://www.amerikanismen.de/ - gromny wybór, ceny też raczej w porządku, jeśli przyjmiemy że daną rzecz sprowadzamy z USA z cłem-to tutaj w przeliczeniu
wyjdzie taniej.
UK:
http://www.thesignalbox.co.uk/brand.html
http://www.modeljunction.info/estore/index.php?osCsid=aefa0052aee4e3d62a409523b5253ddf tutaj zakupiłem wile modeli swego czasu,ceny też dosyć atrakcyjne,
częste wyprzedaże.
USA:
http://www.internettrains.com/merchant2/merchant.mvc?Screen=CTGY&Store_Code=IT&Category_Code=HSC wybór ogromny, ale cło pewne przy sprowadzaniu.

Jesli znamy język angielski to warto, dołączyć do forów amerykańskich, tam w zakładkach prywatne "sale" można znaleźć atrakcyjne modele, często się też zdarza
że modelarze chętnie wysyłają paczki do Polski.

Postanowiłem dodać drugą liste producentów lokomotyw już tych bardziej mniej seryjnych:
MTH właśnie z Lionelem- tu wątek już przerabiamy i kolega Bronco_Billy jest skarbnicą wiedzy co do modeli tej firmy
Overland Models- mosiądze, bardzo starannie zrobione jeśli chodzi o wierność z oryginałem http://www.overlandmodels.com/
Rapido firma słynie z wagonów osobowych ale ma też małą ofertę lokomotyw

-mamy jeszcze cały wysyp "brassów" -mosiądzów-zlutowanych, głównie z Korei, na aukcjach zdarzają się w atrakcyjnych cenach (malowane i niemalowane) czasem można już kupić za około 100euro diesla, od 150 euro w górę parowóz- warto ochłonąć i przeczytać na forach o danym modelu za nim przystąpimy do aukcji,
czasem modele mają poważne problemy z napędami.
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
#22
A jeszcze zapytam wypowiadających się rzeczowo w tym wątku o polecany sklep- najlepiej europejski z dużym wyborem taboru USA...

Albo jakiś sklep USA który przyjemnie rozwiązuje sprawę cła...

Albo kontakt do osoby która takie rzeczy jest w stanie sprowadzić sprawnie i uczciwie.

Jeżeli ktoś nie chce reklamować sklepu albo boi się reakcji ze strony moderatorów- wiadomo jeden sklep jest zakazany:D - nie wiem jak z innymi;) - zapraszam na PW...
polecam Damiana z forum Martel ,albo go tu zaprosić do tego wątku
 

JJP

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#24
Cło to jeszcze mniejszy ból - można mieć przynajmniej nadzieję, że akurat naszą paczkę ominie uwaga "ludzi szeryfa". Gorzej z kosztami przesyłki, które okropnie w ostatnich latach wzrosły. W sklepach, w których przez lata kupowałem sięgają połowy wartości wagonów(w najtańszej dostępnej opcji). Paskudny wzrost kosztów to główna przyczyna dla której z żalem musiałem zaprzestać zbierania taboru amerykańskiego. :(
 
W

wajchowy

Gość
#26
Cło to jeszcze mniejszy ból - można mieć przynajmniej nadzieję, że akurat naszą paczkę ominie uwaga "ludzi szeryfa". Gorzej z kosztami przesyłki, które okropnie w ostatnich latach wzrosły. W sklepach, w których przez lata kupowałem sięgają połowy wartości wagonów(w najtańszej dostępnej opcji). Paskudny wzrost kosztów to główna przyczyna dla której z żalem musiałem zaprzestać zbierania taboru amerykańskiego. :(
Kolego w koncu stycznia rzad Obamy podniosl o 30-50% oplaty za przesylki zagraniczne. Amerykanska poczta jest na krawedzi bankructwa. Nic dziwnego bo to dziadowska zbiurokratyzowana instytucja zatrudniajaca ludzi niedorozwinietych umyslowo a czesto i fizycznie (wystarczy popatrzec jakie "kobiety" tam pracuja). Jest jeszcze inny problem. Taka zlodziejska firma jak paypal nie chroni amerykanskich firm wysylajacych paczki zagraniczne za posrednictwem poczty przed miedzynarodowymi oszustami. Wystarczy, ze pracownik poczty z innego kraju nie wprowadzi do systemu informacji, ze paczka zostala doreczona a klient jest nieuczciwy i zglosi do paypala, ze nie dostal przesylki to firma traci forse i nie ma zmiluj sie. Mozesz im wysylac rachunki, dokumenty nadania a to sie nie liczy. Wiem cos na ten temat z wlasnego doswiadczenia. Banda skurwysynow zawsze stajaca po stronie zlodzieja.
Coraz wiecej sprzedawcow bedzie odchodzic od poczty na rzecz firm kurierskich (DHL, FEDEX, UPS). Te firmy maja pelna kontrole nad paczkami (poczta USA tylko w kraju) od nadawcy do odbiorcy i zapewniaja doskonala szybka obsluge. Niestety nie sa tanie ale nie ma wyjscia. Wysylajac paczke za granice trzeba ja ubezpieczyc jak jest wartosciowa. A ubezpieczyc ja mozna tylko do podanej wartosci. Wiec zaden amerykanski sprzedawca nie bedzie ryzykowal i wpisywal falszywych informacji w deklaracji. Chyba, ze chce zmoczyc tylek.
Sa jeszcze takie firmy jak Doma czy Polamer ale to tylko do Polski i sa to lokalne z ktorych korzystaja tylko Polacy. Sa tanie i pewne.

dzieki paypalowi i oplatom pocztowym handel indywuidualny na lini USA-swiat zaczyna gwaltownie malec. W tej chwili nie oplaca sie kupowac modeli z USA chyba, ze duze ilosci, ktore mozna przeslac morska poczta w kontenerze. Wyjdzie tanio bo $1.00 za funt to mala oplata.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
#27
A dlaczego akurat z MTH?
Jakoś tak z rozpędu po cudownym Triplexie,którego kiedyś oglądałem i który też jest w kategorii marzenia.Wydaje mi sie korzystny stosunek ceny do jakości,ale jako,że znawcą nie jestem,stąd zapytanie.
A fotki Dużego Chłopaka cudowne:)
Chyba Pan Bronco_Billy ma racje, athearn ma duzo doswiadczenia w wielkosci HO. Jesli ktos lubi kolosy to athearn zaczal sprzedawac takie jak turbiny w kilku wersjach jak "veranda" oraz spalinowozy dwu silnikowe U50 (General Electric) oraz DDX40A (General Motors). Lokomotywy oczywiscie Union Pacific, podobno ma tez byc wersja Southern Pacific (U50) albo U50C co sie Panu "Krokodylowi" spodoba. Na weekend wybralem sie do jednego znanego sklepu z kolejkami i musze przyznac ze bardzo ladne, i wspaniale idzwierciedlone detale. Athearn wiem ze dobrze jezdrza poniewaz sam uzywalem wozkow z przekladnia do swoich modeli i moj najnowszy projekt jezdzi na takowych przekladniach.
 
OP
OP
K

krokodyl

Gość
#28
Ech...nie ma to jak na miejscu sobie pójść do sklepu i kupić coś na luzie...

a tu u nas wieczna spinka...czy będzie, czy nie za drogo, czy wypada...o_O

kwestia wysyłki jest rzeczywiście niesympatyczna...musimy się liczyć z tą opłatą powiedzmy 150 zł...taki sprzedawca na ebay zwykle śle DHL i cło idzie przez kuriera...a niektóre modele są i tak taniej niż w Europie- ale to trzeba śledzić bardzo bardzo dokładnie zatoczkę - najlepiej z U2...
 

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
93 1 0
#29
"Athearn dobrze jezdzi... "

Zastanawia mnie czy osoby ktore pisza te opinie faktycznie porownywaly dwa modele tej samej lokomotywy Athearna i MTH (Veranda, Gas Turbine, SD70Ace, BigBoy) czy tylko piszecie co wam do glowy przyjdzie.
Roznica miedzy wlasnosciami jezdnym MTH a Athearna to mniej wiecej jak miedzy Mercedesem a ... Tarpanem.
 
OP
OP
K

krokodyl

Gość
#30
założeniem wątku są wpisy poparte doświadczeniem...

więc myślę że jak ktoś tak napisał to po testach w realu...

oczywiście każda opinia i wskazanie różnic są mile widziane.
 

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
93 1 0
#31
Ok. Zapytalem, bo o ile moge zrozumiec, ze ktos wydaje opinie o posiadanym jednym modelu i pisze ze Athearn jest ok, o tyle nie potrafie zrozumiec, ze ktos kto mial w rekach oba produkty nie zauwaza roznicy pomiedzy MTH a Athearnem.
Silniczki, zebatki, jakosc mechanizmow w przypadku tych producentow to wszystko dzieli przepasc. Jako calosc ta roznica moze i sie zaciera bo uczciwie trzeba przyznac ze seria Genesis to bardzo dobre produkty jezeli chodzi o detale i odwzorowanie modelu. Jezeli jednak skupiamy sie na napedzie to po prostu jest inna liga. W Athearnie w komplecie oprocz plynnej, cichej jazdy (MTH) dostajemy jeszcze w komplecie zgrzytanie, trzeszczenie i szarpanie.
 

JJP

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#32
Z opóźnieniem niejakim przyszła refleksja, czy pisząc o koszcie cła nie popełniłem nieścisłości - kolejki były z cła zwolnione (co im nie przeszkodziło oclić mojego Big Boya:mad:) ale czy nadal są? Rzecz w tym, że cło to było raptem kilka procent, a to co naprawdę mogło zaboleć, to doliczenie VATu.
O dużej styczniowej podwyżce wiem, ale taryfy pocztowe zauważalnie wzrosły już ze dwa lata temu.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
#33
Ja oczywiscie sie kierowalem tym co napisali uzytkownicy na amerykanskich forach. Pan Bronco_Billy napisal jako uzytkownik. Trzeba sie liczyc z tym ze to zabawki mechaniczne i im wiecej skomplikowane tym bardziej jest szansa na to ze cos moze byc nie tak, a teraz kiedy jeszcze pakuja w to glos, pracujace oswietlenie i wiele innych opcji to sila rzeczy mowi ze zawsze moze byc cos nie tak. Tak jak nowy samochod te modele trzeba tez dotrzec, wyczyscic o od nowa dac olej i smar. Parowozy szczegolnie wymagaja troche wiecej TLC (tender loving care) w skrocie milosci:) Ja tez sam napisalem jako uzytkownik athearn. Od siebie dodam ze wlasnie dla tego nie zamawiam taboru, tak samo bym nie zamawial ani Mercedesa ani Porsche. Wole popatrzec, dotknac i potrzymac w swoich dloniach. Moze troche staroswieckie ale jest jak jest.
 

Bronco_Billy

Znany użytkownik
Reakcje
1.253 18 1
#34
...... Pan Bronco_Billy napisal jako uzytkownik......
:)
Ale Pan Bronco_Billy nigdzie nie wypowiadał się na temat ani właściwości jezdnych, ani wyższości modelu jednego producenta (MTH) nad drugim (Athearn Genesis) i vice versa. Pan Bronco_Billy tylko zapytał, dlaczego jeden z użytkowników marzy o Big Boyu akurat z MTH - i odpowiedź uzyskał. Niejako przy okazji Pan Bronco_Billy pochwalił się swoim modelem z Athearn'a uzasadniając swój wybór nie wyższością jednego nad drugim w jakiejś tam kwestii, tylko obecnością wiatrownic, z którymi BB mu się po prostu bardziej podoba.
Pan Bronco_Billy nie ma żadnego doświadczenia z BB od MTH, gdyż takowego nawet na oczy nie widział :) Nie porównywał też "na sucho" szczegółowości i jakości wykonania jednego w kontrze do drugiego. Nie może się również Pan Bronco_Billy wypowiedzieć w kwestii tarpanowatości jednego ani mercedesowatości drugiego z racji braku posiadania stosownego ku temu doświadczenia :)
Tyle tytułem uzupełnienia :)

pozdrawiam
BB
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#35
Jasne, że warto czytać Martela dział USA. Chłopaki odwalają wielką robotę tam.
Corbix napęd to jedno, ale wierność z oryginałem u MTH nie idzie w parze z wykonaniem i o tym była mowa.
Stonoga MTH fajnie jeździ, wysoka jakość wykonania i wiele osób w USA przymkneło na wymiary.
To już z BigBoy'em było inaczej i wiele osób wybrało Genesis.
Powiedzmy wady i zalety MTH.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
#37
:)
Ale Pan Bronco_Billy nigdzie nie wypowiadał się na temat ani właściwości jezdnych, ani wyższości modelu jednego producenta (MTH) nad drugim (Athearn Genesis) i vice versa. Pan Bronco_Billy tylko zapytał, dlaczego jeden z użytkowników marzy o Big Boyu akurat z MTH - i odpowiedź uzyskał. Niejako przy okazji Pan Bronco_Billy pochwalił się swoim modelem z Athearn'a uzasadniając swój wybór nie wyższością jednego nad drugim w jakiejś tam kwestii, tylko obecnością wiatrownic, z którymi BB mu się po prostu bardziej podoba.
Pan Bronco_Billy nie ma żadnego doświadczenia z BB od MTH, gdyż takowego nawet na oczy nie widział :) Nie porównywał też "na sucho" szczegółowości i jakości wykonania jednego w kontrze do drugiego. Nie może się również Pan Bronco_Billy wypowiedzieć w kwestii tarpanowatości jednego ani mercedesowatości drugiego z racji braku posiadania stosownego ku temu doświadczenia :)
Tyle tytułem uzupełnienia :)

pozdrawiam
BB
No to wreszcie ten "big boy" dobrze jezdzi czy nie?:) O to jest pytanie.[DOUBLEPOST=1363625067][/DOUBLEPOST]
Jasne, że warto czytać Martela dział USA. Chłopaki odwalają wielką robotę tam.
Corbix napęd to jedno, ale wierność z oryginałem u MTH nie idzie w parze z wykonaniem i o tym była mowa.
Stonoga MTH fajnie jeździ, wysoka jakość wykonania i wiele osób w USA przymkneło na wymiary.
To już z BigBoy'em było inaczej i wiele osób wybrało Genesis.
Powiedzmy wady i zalety MTH.
"Stonoga" jest z Broadway Limited.
 

Bronco_Billy

Znany użytkownik
Reakcje
1.253 18 1
#38
No to wreszcie ten "big boy" dobrze jezdzi czy nie?:) O to jest pytanie.
Ale "dobrze jeździ" w porównaniu z czym i w jakim aspekcie?:)
Jak dla mnie mógłby jeździć lepiej, bo nie "liczy podkładów", tylko trzeba dać trochę prądu żeby ruszył, a ja lubię jak się toczy model minutami po skrawku toru. Innych uwag do jazdy nie mam. Nie wiem czy to kwestia regulacji dekodera, czy ten typ tak ma po prostu. Link już dawałem do filmiku, ale powtórzę. Filmiku z drugiego linka proszę nie komentować ;)

 

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
93 1 0
#40
RS11 teraz to juz wogole groch z kapusta pomieszales.


Athearn wiem ze dobrze jezdrza poniewaz sam uzywalem wozkow z przekladnia do swoich modeli i moj najnowszy projekt jezdzi na takowych przekladniach.
Corbix napęd to jedno, ale wierność z oryginałem u MTH nie idzie w parze z wykonaniem i o tym była mowa.
Powiedz mi prosze gdzie w powyzszym zdaniu uzytkownika teigrekty2 jest mowa o wiernosci z oryginalem ??

Stonoga MTH fajnie jeździ, wysoka jakość wykonania i wiele osób w USA przymkneło na wymiary.
W HO MTH nie zrobilo Stonogi.

To już z BigBoy'em było inaczej i wiele osób wybrało Genesis.
Wiesz, ze dzwoni ale nie wiesz w ktorym kosciele. Akurat z Big Boyem nigdy nie bylo problemow co do odwzorowania. Przed dlugi czas za jeden z lepszych modeli BB uwazano produkt BLi a wlasciwie PCM. Potem ten model trafil do tanszej linii BLi czyli Blueline ktora nie do konca sie sprawdzala pod wzgledem elektroniki. Niestety nie doczekano sie wersji Paragon BB poniewaz MTH wzielo sie z lby z BLi i po wyroku sadu formy do BB przeszly do MTH ktore wypuscilo swojego BB. Powtarzanie za kims mantry o "wierności z oryginałem u MTH " nie ma w tym przypadku sensu poniewaz motel MTH jest nawet lepiej odwzorowny w stosunku do BLi. Dolozono oswietlenie numerow, kabiny, oznaczenia, napisy, nie mowiac juz o samym dekoderze ProtoSound i rewelacyjnym najlepszym na rynku generatorze dymu.
 

Podobne wątki