• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele taboru roboczego i maszyn torowych

Jacq

Nowy użytkownik
Reakcje
3 0 0
#1
Witam wszystkich przy okazji mojej pierwszej aktywności. ;)

Z racji wykonywanej pracy związanej z budową torów postanowiłem uzbierać sobie używany przez siebie sprzęt w skali H0. Po wstępnym rekonesansie udało mi się załapać na zestaw 900005 od Albert Modell i mam już piękne hoppery-dozatory 411Vb, co jeszcze bardziej zachęciło mnie do kontynuacji przedsięwzięcia.
Będę wdzięczny za pomoc w identyfikacji pozostałych modeli na których mi zależy (czy były, czy wiadomo, że będą i warto śledzić itp.)

Lokomotywa TEM2 (SM48) - widzę w ofercie popularnych producentów SM42, ST44, a gdzie Tamara?
Dumpcary 418V - widziałem na forum informacje, że miały być w zeszłym roku od albert modell - wiecie coś o nich?
Szutrówki typu fkk albo flls (203V) - pojawiły się kiedykolwiek?
Wagony faccs (426Va) - rzadko spotykany, ale też może być jeśli istnieje model.
Wszelki sprzęt Plasser&Theurer w przystępnej cenie (bo Viessmann 2696 raczej odpada...)

Zdjęcia poglądowe mojego autorstwa.
 

Załączniki

  • 423,9 KB Wyświetleń: 135
  • 587,1 KB Wyświetleń: 142
  • 252,6 KB Wyświetleń: 145
  • 554,6 KB Wyświetleń: 154
  • 483,7 KB Wyświetleń: 160
  • 567,3 KB Wyświetleń: 155
  • 356,2 KB Wyświetleń: 140
  • 359,7 KB Wyświetleń: 136
  • 303,7 KB Wyświetleń: 128

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#2
Modele SM48 (TEM2) są (bywają) dostępne w zasadzie tylko z manufaktur, w cenie dość wysokiej. Są na ten temat informacje na forum.

Jest model podbijarki Plasser&Theurer typu z lat 1970, jaka była (może jeszcze jest do dziś?) używana przez PKP, a jej nowsza wersja była na licencji budowana w Stargardzie (wówczas Szczecińskim). Model był produkowany przez Liliputa już w latach 1970. bez napędu, a do chwili obecnej jest chyba dostępny w nowszej wersji, z napędem - niestety, nie w oznaczeniach PKP. Poza tym są modele do sklejania różnych maszyn torowych, oferowane przez firmę Kibri, ale nie wiem dokładnie, czy i które z nich były czy są używane w Polsce.
 

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.324 56 1
#3
A podbijarki torowej nie produkuje Bachmann z silnikiem w cenie około 500-600 zł? Kiedyś nakładałem kalki ale nie pamiętam czy był to model tej firmy:niepewny: O to chyba taka była jak w tym linku. Jak Cię interesują to są jeszcze wagony z taśmociągiem do samodzielnego złożenia (uproszczone): tutaj.
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#4
A podbijarki torowej nie produkuje Bachmann z silnikiem w cenie około 500-600 zł?
To jest właśnie model Liliputa, który jest częścią Bachmanna. W wersji europejskiej (ze zderzakami) jest dostępny pod marką Liliput, pod marką Bachmann jest oferowany w wersji amerykańskiej.
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
#5
Popatrz za Viessmann 2691 i teraz też wyjdzie 2670. Ten sam producent tylko do samodzielnego złożenia: KIBRI 16050.
 
OP
OP
J

Jacq

Nowy użytkownik
Reakcje
3 0 0
#6
Dzięki za informacje.
Podbijarka od liliputa to chyba MD, odpuszczę bo niewielka dostępność winduje cenę. Viessmann za drogi.
Modele Kibri za to świetne, mimo że wydają się trochę "plastikowe" to cena ciekawa. Pewnie coś wybiorę.
 

WrocT

Znany użytkownik
Reakcje
200 29 1
#7
Jeszcze można wspomnieć o modelu "Kibri 11264 Koparka LIEBHERR A922 z dodatkami 1:87" nowszej wersji koparki nie widziałem w H0.
 

Podobne wątki