• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Modele serii Ruch kolekcja

koland

Aktywny użytkownik
Reakcje
465 1 0
#1
Witam
Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji modeli serii Ruch.Więcej zdjęć opisów na stronie
www.seriaminiatur.cba.pl
Kolekcja cały czas się rozrasta, więc jeśli ktoś ma na zbyciu modele lub opakowania z tej serii proszę o kontakt bardzo chętnie odkupię. Zapraszam też do komentarzy.
h6.jpg
h9.jpg
k1.jpg
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#3
Fajnie się prezentują te kioskowce. Star- meblowóz był kiedyś w moim posiadaniu;)
 
Ostatnio edytowane:

SCYZOR

Znany użytkownik
Reakcje
2.964 2 0
#4
Pogratulować takiej kolekcji (y).
Dawno, dawno temu w moim posiadaniu był meblowóz , cysterna do benzyny i skrzyniowy.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.550 386 20
#6
Piękna kolekcja. (y) Pamiętam jak człowiek supłał jakieś grosze, żeby sobie takie kupić. Teraz żałuję, że moje nie przetrwały do dzisiejszych czasów. :( Gratuluję Ci takiego pięknego zbioru. (y)(y)(y)
 

maniek2820

Znany użytkownik
Reakcje
12 1 0
#7
Pięknie ,miałem Autosan ,Ogóra,Stara Z BECZKAMI......kto wie może się znajdzie w babci piwnicy albo pawlaczu .Niby prymitywne ale na pewno chciałoby się to kupic jeszcze raz
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#8
koland

Powroty do lat dziecięcych , ile było z tym zabawy i radochy jak leciało się do kiosku kupic " autko" . Z racji tego ze od dzieciństwa mieszkałem we Wroclawiu na Osobowicach gdzie dawniej było "zimowisko i parking" barek oraz pchaczy typu " Bizon , Tur itp. " wielu przewijalo się zalogantow tych jednostek , chodziliśmy z kolegami zbierac butelki po wiadomych trunkach , potem do skupu i do kiosku po autko . Czasy których już nigdy nie będzie .
 
OP
OP
koland

koland

Aktywny użytkownik
Reakcje
465 1 0
#9
Cieszę się, że kolekcja się podoba. Jej zebranie zajęło mi 7 lat. Też jestem emocjonalnie związany z tymi autkami, w dzieciństwie trochę tego napsułem.
 

lotus102

Znany użytkownik
Reakcje
2.247 7 3
#11
Świetne zbiory ,pamiętam te modele ,sam miałem Jelcza, Autosana i parę innych ale twoja kolekcja robi wrażenie i gratuluję wytrwałości w szukaniu modeli .(y)
 

Rafał_A

Aktywny użytkownik
Reakcje
169 35 1
#15
Fantastyczna kolekcja. Będąc dzieckiem się takimi bawiłem. Zresztą przetrwały do dziś w mojej szafie ze wspomnieniami, niestety wszystkie w jakimś stopniu "poszkodowane". Pamiętam, że z "ogórków" bardzo łatwo było odłamać (niechcący oczywiście) wszystkie zderzaki, natomiast w Starach ułamywały się tylko wystające końce zderzaków na bokach. Poza tym w niektórych samochodach mam np. koło od Stara w "ogórku", bo w dzieciństwie nie przywiązywałem do tego wagi, a poza tym jak się ułamało to trzeba było kombinować, a Stary miały zapasówkę. ;-)

Ciekawe co by było gdyby ktoś taki naprawdę dobry w "te klocki" wziął i pomalował detale któregoś z tych modeli, wiecie w sensie lampy na odpowiednie kolory, uszczelki w drzwiach na czarno itp. Być może zdziwilibyśmy się jaki potencjał w nich tkwi, bo jak na swoje czasy to były bardzo ciekawe i udane samochodziki :)

ps. Zupełnie nie pamiętam ze swoich czasów samochodów osobowych. <zdziwienie>
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
#16
Piękna kolekcja. I mnóstwo wspomnień z dzieciństwa. Mnóstwo tego przeszło przez moje ręce. Niestety bardzo znikoma ilość z tego się zachowała. Dużym zaskoczeniem jest dla mnie kolorystyka a la Milka. Ka takich kolorów nie spotkałem.
Kojarzę jeszcze różne wersje naczepy meblowej do Stara. Byly też bez okien i bez napisu Meble.
 
OP
OP
koland

koland

Aktywny użytkownik
Reakcje
465 1 0
#17
Piękna kolekcja. I mnóstwo wspomnień z dzieciństwa. Mnóstwo tego przeszło przez moje ręce. Niestety bardzo znikoma ilość z tego się zachowała. Dużym zaskoczeniem jest dla mnie kolorystyka a la Milka. Ka takich kolorów nie spotkałem.
Kojarzę jeszcze różne wersje naczepy meblowej do Stara. Byly też bez okien i bez napisu Meble.
Jak to określiłeś Milka to bardzo rzadka kolorystyka tych modeli. Naczepa Meble w tej kolorystyce to dzisiaj pojedynczy egzemplarz wśród kolekcjonerów tej serii. Co do naczep Meble na początku zaczął zmieniać się napis

1.JPG
2.JPG


później napisy znikły

3.JPG


kolejnym etapem było usunięcie okienek

4.JPG


na końcu nastąpiły zmiany w ciągniku, gdzie została zmieniona kabina

5.JPG


w między czasie zmianie uległy drzwi w naczepie

6.JPG


Zawiła jest historia tej serii i modeli.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:72 0

Podobne wątki