• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele rolnicze by rafek3131

rafek3131

Znany użytkownik
Reakcje
1.343 2 0
#1
20150404_231534.jpg Witam.Nazywam się Rafał i mam 14 lat i jestem nowy na forum.Zajmuje się modelami rolniczymi,które wykonuje z papieru.Modelarstwem na poważnie zająłem się jakieś pół roku temu. 1428850589683-388290976.jpg

Czekam na Wasze opinie pozytywne jak i negatywne.
 
Ostatnio edytowane:

lotus102

Znany użytkownik
Reakcje
2.247 7 3
#3
Witaj na forum :)..jak na 14 lat to i tak dobrze Ci poszło z sklejaniem ..od czegoś trzeba zacząc(y)..i komentuj u innych i baw się razem z resztą grupy .(y)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#5
Witaj na forum. Z tego co widzę to Twoje własne konstrukcje, projektowane od początku przez Ciebie. Pełen szacun, jak na 14-latka to naprawdę świetne. Trochę mogły by być zrobione staranniej, szczególnie koła i felgi. Ale trenuj, bo trening czyni mistrza. (y)(y)(y)
 

arko5

Aktywny użytkownik
Reakcje
533 0 0
#8
Gdy byłem w Twoim wieku to też takie cuda kleiłem. Miałem całą szopę maszyn oprócz kombajnu zbożowego. Oprócz tego miałem całą masę autobusów PKS i szczecińskiego MZK. Życzę powodzenia. Przy dzisiejszej technice jest to dużo łatwiejsze niż kiedyś. Sam projekt modelu wyjątkowo łatwo się tworzy w programach typu Corel, potem tylko wydruk w jakiej ilości chcesz i masz całe stado traktorów.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
#14
Fajnie że młody człowiek coś działa , za parę lat będziesz mistrzem jak dotrwasz i będziesz doskonalić warsztat.
Nie zapomnij też pobiegać , pograć w piłkę i pogadać z dziewczynami bo nie samymi modelami człowiek żyje.:);)
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
#16
Mała rada nie spiesz się pracuj długo nad detalem, a efekty będą lepsze, druga sprawa jak już walczysz w kartonie który tak na prawdę jest bardzo trudny do opanowania , to trzeba zainwestować w sam materiał, w sklepie papierniczym kupisz karton modelarski o różnej grubości ( nie jest drogi) do tego bardzo ostry nóż ( uważaj na palce ponoć nie rosną dwa razy:() i do dzieła.
Przepraszam że się mądrze ale daleka droga przed Tobą a wiem że dasz radę ;):)
 
Reakcje
554 7 0
#17
Popieram Brodgaza i MM. Moim zdaniem karton jest trudniejszy do cięcia i klejenia , niż Chips.
Tym bardziej brawo.
Maszyna podoba mi się!
Życzę wytrwałości!(y)
 

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
#18
Warto zainwestować w matę do cięcia, nóż z wymiennymi ostrzami oraz cyrkiel do wycinania kół. Osobiście proponuję zestaw marki "Olfa", kosztują troszkę ale za to są niezawodne i trwałe.

Poza tym tak jak koledzy wspomnieli, karton w różnych grubościach. Jak już opanujesz karton to okaże się że to bardzo przyjemny materiał :).
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#19
Coraz ciekawiej Ci to wychodzi. Popieram kolegów. Dobry karton to podstawa. Musi być modelarski, bo ma bardzo dobrą tzw. zwartość co daje fajne możliwości obróbki. Introligatorskie kartony nie są takie dobre w obróbce. Poza tym dobre narzędzia to drugi bardzo ważny element. :)
Działaj dalej, a ja trzymam kciuki. (y)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:43 15
Skala 1:43 18
Skala 1:43 142
Skala 1:43 24
Skala 1:43 9

Podobne wątki