• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele PKP z mosiądzu

OP
OP
pepej

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#43
Maverick33 napisał(a):
te zbiorniki wody i paliwa w/g mnie ciut za wystające
hehe to zbiorniki z SD35, a podwozie od mojego SD35->SU46 - miałem je przerobić na odpowiednie dla SU46, ale nie bylem zadowolony z budy i sobie odpuściłem.

I tak kolejna moja buda ma niewłaściwe zbiorniki, ale spoko SU45 otrzyma właściwe zbiorniki tylko muszę kupić nowe podwozie (nie Mehano) :)
 
OP
OP
pepej

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#46
marekw111 napisał(a):
A nie lepiej Piotruś jak byś przerobił zbiorniki ,trochę pracy ale masz już to co chcesz ;)
Zrobię ale przy docelowym podwoziu - to podwozie jest od SU46, którą pewnie będę robił jeszcze raz wtedy też otrzyma prawidłowe zbiorniki :)
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#47
Twoja SU46 też mi się podobała, ale ta SU45 to po prostu mistrzostwo ;)
Ja dopiero wczoraj po miesiącu pracy uruchomiłem EP09. Po wymianie kół i silnika na Faulhabera powinno być świetnie :D Mam jeszcze sporo pracy. Teraz walczę z oświetleniem. Czy ktoś wie gdzie mogę w Polsce kupić silnik Faulhabera?
A'propos napędu SU45 to ja wykorzystałbym ROCOulca. Jeszcze raz gratuluję.
 
OP
OP
pepej

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#48
krzychu12231 napisał(a):
Twoja SU46 też mi się podobała, ale ta SU45 to po prostu mistrzostwo ;)
Cieszę się, że się podoba ;)

krzychu12231 napisał(a):
Ja dopiero wczoraj po miesiącu pracy uruchomiłem EP09. Po wymianie kół i silnika na Faulhabera powinno być świetnie :D Mam jeszcze sporo pracy. Teraz walczę z oświetleniem. Czy ktoś wie gdzie mogę w Polsce kupić silnik Faulhabera?
A'propos napędu SU45 to ja wykorzystałbym ROCOulca. Jeszcze raz gratuluję.
Też mnie czeka walka z oświetleniem i do tego mam jeszcze dylemat czy robić pod analog czy DCC :( Jako napęd chętnie bym wykorzystał coś od ROCO, ale nie mam pojęcia jaki lok najlepiej by pasował pod SU45 za to szukam SD35 ATLAS :).

Silnika Faulhabera w stałej ofercie pewno nigdzie nie znajdziesz, może Makieciarz Ci go ściągnie :) pytałeś ?

Zakładaj watek i wrzuć kilka fotek swojej EP09 - chętnie popatrzę :)
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#52
Z tym silnikiem to jeszcze jest taki problem, że długość wałka od początku jednej strony do końca drugiej nie może przekraczać 4 -4,5 cm. Chyba napiszę osobny temat bo jest trochę problemów ;)
Pepeju, jaki aerograf kupiłeś?
 
OP
OP
pepej

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#53
krzychu12231 napisał(a):
Z tym silnikiem to jeszcze jest taki problem, że długość wałka od początku jednej strony do końca drugiej nie może przekraczać 4 -4,5 cm. Chyba napiszę osobny temat bo jest trochę problemów ;)
Pepeju, jaki aerograf kupiłeś?
najtańszy z dużą puszka powietrza w sumie cały komplet 80 zł kosztował :) na pocżatek wystarczy :D
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#54
pepej napisał(a):
krzychu12231 napisał(a):
Z tym silnikiem to jeszcze jest taki problem, że długość wałka od początku jednej strony do końca drugiej nie może przekraczać 4 -4,5 cm. Chyba napiszę osobny temat bo jest trochę problemów ;)
Pepeju, jaki aerograf kupiłeś?
najtańszy z dużą puszka powietrza w sumie cały komplet 80 zł kosztował :) na pocżatek wystarczy :D
Nigdzie takigo nie widziałem można wiedzieć gdzie?
 
OP
OP
pepej

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#55
krzychu12231 napisał(a):
pepej napisał(a):
krzychu12231 napisał(a):
Z tym silnikiem to jeszcze jest taki problem, że długość wałka od początku jednej strony do końca drugiej nie może przekraczać 4 -4,5 cm. Chyba napiszę osobny temat bo jest trochę problemów ;)
Pepeju, jaki aerograf kupiłeś?
najtańszy z dużą puszka powietrza w sumie cały komplet 80 zł kosztował :) na pocżatek wystarczy :D
Nigdzie takigo nie widziałem można wiedzieć gdzie?
W sklepie modelarskim na Piotrkowskiej 286 w Łodzi - cały komplet z przyłączem do butli i wężykiem :) Był jeszcze jeden model droższy (chyba 90zł) i prawie się skusiłem ale ostatecznie padło na ten tańszy bo tamten nie miał przyłączy :)
 
OP
OP
pepej

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#59
Acid Rain 1973 napisał(a):
Tu stosuję zwykły lakier akrylowy matowy
Możesz zdradzić więcej szczegółów. Zakupiłem wczoraj półmat ModelMaster i w słoiczku jest biała zawiesina - coś mi sie nie chce wierzyć, że po wyschnięciu będzie w 100% przezroczysty ?? :(
 

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
#60
Błogosławieni, co nie widzieli a uwierzyli. Ale skoro nie wierzysz to najzwyczajniej sprawdź doświadczalnie. Skrawek płytki ps, pociągnij lakierem i po krzyku, czas do uzyskania przezroczystości jest naprawdę krótki więc jakiż to kłopot :)))). Nie bardzo wiem jakie bym miał jeszcze szczegóły zdradzać.
 

Podobne wątki