• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele zespołów trakcyjnych Elf (PESA) i Impuls (Newag)

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
#21
Ja się pisze na te modele ale ze względu na przewidywaną cenę lepiej wiedzieć o wydaniu modelu kilka miesięcy wcześniej. |Dobrze by też było aby modele były takie dostępne w sprzedaży powiedzmy rok a nie kilka dni lub tylko na zapisy.
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
#22
Tylko czemu mówicie "małoseryjny"? W końcu Robo jakby nie było producentem jest modeli, może jeszcze raczkującym, no ale jednak, może by się udało wydać jednak ale model wielkoseryjny w pełnym tego słowa znaczeniu?
 

siódemka

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
17 0 0
#24
Hej,
Troszkę tak nieśmiało piszę jednak od świąt bawię się już w spełnienie swojego marzenia w postaci Elfa w skali H0. Może w świecie modelarstwa kolejowego dopiero zaczynam jednak mam sporo doświadczenia w miniaturze.

Planowałem zrobić dwa składy: SKM Warszawa i KM. Aby ułatwić sobie prace tworzę obecnie dwa wagony: przedni i środkowy. Miałem potem zamiar odlać je w żywicy i tak stworzyć dwa składy. Obecnie kończę wycinać pudło środkowego wagonu. Mam już też prawie rozplanowane czoło części przedniej - charakterystyczny dziubek.

Problem jest tylko jeden - plany. Opieram się tylko i wyłącznie na tym co jest w internecie, a nie ma tego zbyt dużo.

Mogę zaprezentować to co mam jednak wolałbym dokończyć czoło składu tak aby całość przypominała Elf'a :).
 

ALn772

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#25
Jeśli chodzi o ceny takich modeli to byłoby duże zróżnicowanie od jednostek dwuczłonowych do sześcioczłonowych. Osobiście najbardziej interesowały by mnie elfy i impulsy KM i SKM.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#28
Tylko czemu mówicie "małoseryjny"? W końcu Robo jakby nie było producentem jest modeli, może jeszcze raczkującym, no ale jednak, może by się udało wydać jednak ale model wielkoseryjny w pełnym tego słowa znaczeniu?
To nie tak.
Firma Robo zajmuje się produkcją modeli dwóch typów:
1. Reklamowe, wystawowe, promocyjne. Są robione ręcznie na zamówienie, na przykład producenta prawdziwego taboru. W różnych skalach, w zależności od życzenia zamawiającego. Zdjęcia takich modeli można pooglądać na stronie firmy Robo. Być może nie wszyscy znają tę produkcję firmy Robo. Wspominane w tym wątku modele EZT różnych typów byłyby wykonane w taki właśnie sposób.
2. Seryjne. Znane wszystkim "ryflaki" oraz obecnie "igreki". Modele produkowane z inicjatywy własnej kolegi Robo, w setkach sztuk, oraz jak to zazwyczaj bywa, produkcja w fabryce w Chinach.

Nie należy łączyć obu tych typów produkcji, bo to dwie różne rzeczy.

A czemu Robo nie zrobi modelu jakiegoś EZT w produkcji seryjnej? Bo to ryzykowny interes. Model pojazdu z trzema członami, napędem i oświetleniem, już nawet załóżmy prosty bez bajerów, kosztowałby nie mało. A to pomniejsza ilość ewentualnych nabywców. Duże ryzyko.
 
OP
OP
ed250

ed250

Aktywny użytkownik
Reakcje
444 89 5
#29
A czemu Robo nie zrobi modelu jakiegoś EZT w produkcji seryjnej? Bo to ryzykowny interes. Model pojazdu z trzema członami, napędem i oświetleniem, już nawet załóżmy prosty bez bajerów, kosztowałby nie mało. A to pomniejsza ilość ewentualnych nabywców. Duże ryzyko.
Zgodzę się, z tych samych powodów pewnie i ACME ociąga się z ich ETR610. Nikt nie narzuca producentowi formy produkcji jak i ilości w setkach. Na droższe modele chętni też się znajdą, przykład EFC czy Micromechanik czy jakoś tak. Odniosłem się aby to poniższego wpisu...

Licencja licencja, brak czasu, brak ludzi do pracy :). W przyszłym tygodniu ruszamy z Elfem w skali 1:87. Najpierw będzie jako model statyczny w międzyczasie opracuje się model z silnikiem. Malowanie Koleje śląskie na początek.
EN 57 też będzie, trzeba tylko nanieść kilka poprawek na model i wydrukować go. Maskownice do wózków zmodernizowanych już są zrobione w półhurtowej ilości.
... z zapytaniem czy na imprezie w Piotrkowie jest jakaś szansa na zobaczenie prototypu, i miałem nadzieję otrzymać odpowiedź od adresata tego pytania. Producent sam określi nakład, termin i cenę, my na to i tak nie mamy wpływu.
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
303 0 0
#31
Szacować to sobie możemy. Ja np. stawiam na cenę z przedziału 1200-1900 PLN.
Ale poprawnie oszacować ją mogą tylko potencjalni producenci.
Nie zmuszajmy ich jednak do takich dziań. Dopóki nie produkują modelu to jest tylko bezsensowna dyskusja.
 

draxxio

Aktywny użytkownik
Reakcje
30 1 11
#32
Szacować to sobie możemy. Ja np. stawiam na cenę z przedziału 1200-1900 PLN.
Ale poprawnie oszacować ją mogą tylko potencjalni producenci.
Nie zmuszajmy ich jednak do takich dziań. Dopóki nie produkują modelu to jest tylko bezsensowna dyskusja.
Wiadomo. Po prostu pytam bo jednak to większa kwota i warto jednak zacząć zbierać już teraz. Hajs na koncie leżeć może a brać kredyt czy na raty to raczej mija się z celem. Szczególnie jeśli jest się biednym polskim studentem ;)
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
#37
Przepraszam, że post pod postem - nie dało się edytować z powodu limitu czasu.
12 groszy - w związku, że robisz ELF'a a odlew jest bardziej pod wersję KM, KŚ, Arriva w Kuj.-Pom. zdjęcie 27WE SKMWA.
Zasadnicza różnica - umiejscowienie wyświetlacza skutkujące wyglądem maskownicy pod szybą.
Chyba, że różniący detal dorobisz jako fototrawiony element, albo coś takiego...

27WE-013.jpg


Notatka telefoniczna... niestety warunki oświetlenia były jakie były - mam nadzieję, że się przyda

Pozdrawiam z MMz
 

piterson

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
61 0 0
#38
Przepraszam, że post pod postem - nie dało się edytować z powodu limitu czasu.
12 groszy - w związku, że robisz ELF'a a odlew jest bardziej pod wersję KM, KŚ, Arriva w Kuj.-Pom. zdjęcie 27WE SKMWA.
Zasadnicza różnica - umiejscowienie wyświetlacza skutkujące wyglądem maskownicy pod szybą.
Chyba, że różniący detal dorobisz jako fototrawiony element, albo coś takiego...

Zobacz załącznik 356431

Notatka telefoniczna... niestety warunki oświetlenia były jakie były - mam nadzieję, że się przyda

Pozdrawiam z MMz
Tylko to Robo robi Elfa a nie Kolega 12groszy, o czy sam pisał kilka postów wyżej:)
 
1

12g

Gość
#40
Przepraszam, że post pod postem - nie dało się edytować z powodu limitu czasu.
12 groszy - w związku, że robisz ELF'a a odlew jest bardziej pod wersję KM, KŚ, Arriva w Kuj.-Pom. zdjęcie 27WE SKMWA.
Zasadnicza różnica - umiejscowienie wyświetlacza skutkujące wyglądem maskownicy pod szybą.
Chyba, że różniący detal dorobisz jako fototrawiony element, albo coś takiego...
To akurat jest najmniejszy problem w Elfie. Jak będzie potrzeba to się dorobi element.
Większy problem, to układ drzwi i okien na ścianach bocznych. Każdy przewoźnik zamówił co innego.
[DOUBLEPOST=1453412386][/DOUBLEPOST]
Tylko to Robo robi Elfa a nie Kolega 12groszy, o czy sam pisał kilka postów wyżej:)
Ale nie robi tego sam :)
 

Podobne wątki