• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele parowozów serii TKt48 na bazie nowych modeli BR 86 firmy Gutzold

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.023 28 1
#21
Cześć Heniu :D miło,że się odezwałeś.To co pokazałeś wyżej to jest właśnie wyrób Piotra z Krakowa na jego stoisku podczas salonu Hobby2008. Ale tu jest ten sam "babol" o który mi chodzi.
Zobacz pierwsze zdjęcie-po wykonaniu otworów w tylnych okienkach psujesz ramkę od drzwi i tu jest ten ból :!: Wiem ,bo sam w ten sposób skopałem jedną budkę :!: Chciałem zobaczyć jak to jest w modelu ,który jest tu pokazywany w tym temacie :roll: .(myślę ,że figurki maszynistów kryją ten mankament)
Ja znalazłem na to sposób,ale o tym będzie później przy okazji budowy swojego modelu.
 

Załączniki

Rotor72

Aktywny użytkownik
Reakcje
24 4 0
#22
ZBIN1964 napisał(a):
po wykonaniu otworów w tylnych okienkach psujesz ramkę od drzwi
:eek: faktycznie, nie przyjżałem się uważnie, u siebie zamierzam je wypiłować pod kątem tak aby nie ruszać tej bocznej ścianki drzwi, a jeśli się nie uda będzie trzeba ją odbudować z cienkiego PCV, w każdym bądź razie, zaślepione okienka są wydaje mi się do odratowania.

A czy Piotr sprzedawał kiedykolwiek te blaszki z fotki, bo nie trafiłem na taką ofertę?
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.023 28 1
#23
Ja mam tylko odlewy od Piotra. Blaszki do tego modelu mam zrobione przez kogoś innego też kolegi z forum. Heniu ja zrobiłem tak,że z odlewu wyciąłem drzwi i w to miejsce będą drzwiczki z blaszki(są cieńsze i miejsca wystarczy) :D
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#24
koledzy jakie kolorki najlepiej zastosować do uszatka
może jakieś konkretne nr
zieleń tam powinna być matowa, półmatowa czy połysk ?
i jak to jest z czarnym kolorkiem ?
 

krzys.

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#26
TKt48 na bazie nowego Gutzolda BR 86 .[/quote
Może kiedyś taką będę miał ;) Mam pytanko czy ten parowóz został stworzony na podstawie np. tych BR 86 oferowanych obecnie na allegro??. Jestem nowy w tych faktach ale jak na moje oko to praktycznie cała buda łącznie z kabiną jest do przerobienia, czy tak??
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.023 28 1
#27
Ja mam pytanie czy tkt48 na bazie fleishmana to dobry pomysł, bo myślę o przeróbce.
Popatrz na pierwszą stronę tego wątku tam nasz odpowiedź;)
koledzy jakie kolorki najlepiej zastosować do uszatka
może jakieś konkretne nr
zieleń tam powinna być matowa, półmatowa czy połysk ?
i jak to jest z czarnym kolorkiem ?
zdeniu to już zależy jaki model chcesz zrobić (mam na myśli jaki był oryginał na którym chcesz zrobić model)"Uszatki" były całe czarne, czarne z zielonymi budkami i skrzyniami wodnymi itp. Najlepiej wzorować się na fotografii konkretnego numeru jaki chcesz mieć w modelu, a wtedy wydaję mi się łatwiej dobrać kolor
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#28
Popatrz na pierwszą stronę tego wątku tam nasz odpowiedź;)
zdeniu to już zależy jaki model chcesz zrobić (mam na myśli jaki był oryginał na którym chcesz zrobić model)"Uszatki" były całe czarne, czarne z zielonymi budkami i skrzyniami wodnymi itp. Najlepiej wzorować się na fotografii konkretnego numeru jaki chcesz mieć w modelu, a wtedy wydaję mi się łatwiej dobrać kolor
mnie interesuje dokładnie TKt48-191
mam trochę jej zdjęć i tez jest ich troszkę na necie
niestety co zdjęcie to inna kolorystyka
stąd też było moje pytanie o_O

ale idąc dalej za ciosem przyjął bym tę wersję kolorystyczną
http://tomi.holdys.pl/parowozy/tkt48-191-02.jpg
jeżeli ktoś ma dobre oko do kolorków i podpowiedziałby jakie nr najlepiej by odpowiadały byłoby miło ;)
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.023 28 1
#29
zdeniu zdjęcie pokazane wyżej może trochę przekłamywać ,ale przyłożyłem do niego wzornik RAL i ta zieleń była by coś obok kodu RAL 6018 (YELLOW GREEN) a czarny jak czarny z tym nie powinno być problemu;)
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.023 28 1
#31
znalazłem coś takiego w necie[DOUBLEPOST=1364513730][/DOUBLEPOST]czarny na dymnicy mat ,reszta kotła może być pół-mat[DOUBLEPOST=1364513841][/DOUBLEPOST]zieleń też bym dał pół-mat
 

Załączniki

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#32
wielkie dzięki co do kolorków
co do malowania jak pisałem mnie interesi nr 191 tak więc troszkę inaczej to wygląda ;)
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#34
Podwozie nowego Gutzolda niewiele się różni od podwozia starego - te same mankamenty:
1. słaby odbiór napięcia - w zasadzie z dwóch osi, trzecia oś przesyła do drugiej.
2. lekkie łatwo się wykolejające półwózki.
Ja w swojej TKt48 zrobiłem następujące ulepszenia:
a) dolutowałem druty odbierające prąd z czwartej osi,
b) przykleiłem ciężarki z ołowiu do wierzchu półwózków.
Teraz jeździ znacznie lepiej.
Zamiast ciężarków można by zamontować sprężynę dociskająco-centrującą, ale nie miałem takowej w odpowiedniej długości i sile.
 

RafałM

Znany użytkownik
Reakcje
23 3 0
#37
Faktycznie baza, czyli BR86 jest kapryśna, jeżeli chodzi o odbieranie prądu.Przy moich uszatkach trochę zmieniam układ zbieraków prądu i maksymalnie je doginam do kół. ważną sprawą jest też dobry dekoder ja stosuje ZIMO i generalnie jest OK lokomotywa śmiga płynnie a światła nie mrugają. Jeszcze jednym ważnym czynnikiem są czyste koła ta lokomotywa ma na tym punkcie hopla.
Poniżej różne malowania i numery

 

Załączniki

Podobne wątki