• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Dyskusja Modele parowozów PKP dostępne w 2020 r.

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#21
Na szczęście są tacy, którzy potrafią to zauważyć i sprostować. Nie to, aby komuś przez to dach się na głowę zawalił, że jest "k" , a nie "K" ale dlatego, że istnieją pewne normy w zakresie szeroko rozumianej kolejowej kultury technicznej i fajnie, że ktoś zauważa i prostuje nieścisłości by porządek był również i w tym zakresie.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
#22
Na chyba wszystkich tabliczkach czołowych ST43 jest odstęp, np. ST 43-22.
ST43.jpg
Ciekawe jak normy mają się do tego :)
 

Sebastian.W

Aktywny użytkownik
Reakcje
43 0 0
#23
Koledzy chciałbym zapytać „starszych” kolekcjonerów o modele parowozów firmy Klein Modellbahn, mianowicie czy ktoś wie w jakich ilościach były produkowane? Poszukuję tych modeli od wielu lat i naprawdę są to dosłownie białe kruki. W jednym z austriackich sklepów udało mi się kupić nowe Tr11, Tr12 oraz TKp1, jednak był jeszcze Ol12 i OKm11 i o ile Ol12 widziałem w archiwalnych aukcjach tak OKm nie widziałem nigdy poza jednym zdjęciem w internecie.
 
Reakcje
38 0 2
#24
O ile pamiętam model OKm11 nigdy nie był wypuszczony seryjnie. Były takie plany ale zaraz potem firma przestałą istnieć. Na alledrogo oferowano przemalowankę, bodaj dwukrotnie. A i sam model miał tendencję do odkształcania się w przedniej części, co bardzo dobrze widać zdjęciach niemal wszystkich oferowanych na ebayu modeli. Pozdrawiam wszystkich
 

SP45-166

Aktywny użytkownik
Reakcje
906 38 3
#25
Ja bym z chęcią zadał inne pytanie. Coś-gdzieś-ktoś tu na forum wspomniał o Ty42 od Roco. Czy wiadomo coś więcej? Czy będzie to kolejny klon III epokowego parowozu DB w polskich oznaczeniach, czy jednak jest szansa na charakterystyczny model PKP z późnej IV epoki?
 

Kriz8

Aktywny użytkownik
Reakcje
408 5 3
#27
Ja bym z chęcią zadał inne pytanie. Coś-gdzieś-ktoś tu na forum wspomniał o Ty42 od Roco. Czy wiadomo coś więcej? Czy będzie to kolejny klon III epokowego parowozu DB w polskich oznaczeniach, czy jednak jest szansa na charakterystyczny model PKP z późnej IV epoki?
Roco zapowiedziało na jesień Ty2. O Ty42 wspomniał jeden kolega, ale to raczej omyłka pisarska lub "myślowa". Raczej będzie to model z epoki III (wczesnej), bez zmian w stosunku do pierwotnej wersji DR, poza oznakowaniem i malowaniem. Kiedyś już było na forum pisane, nie należy się spodziewać elementów wyposażenia charakterystycznych dla PKP wprowadzanych na przestrzeni wielu lat.

Proponowałby jednak nie deprecjonować modeli z epoki III ("klon w polskich oznaczeniach"), mają również spore grono miłośników. A historii też nie ma co zaklinać, niektóre maszyny jeszcze przez kilkanaście lat jeździły z oryginalnym osprzętem i wyglądały tak jak niemieckie.
Jednak rozumiem, że Ty2 z epoki IV, z polskim wyposażeniem, jest wybitnie pożądanym modelem. Tam samo jestem zawiedziony, że PIKO nie przewidziało wersji z epoki III dla wagonów typu 401K(a) czy 406R.
 

Sebastian.W

Aktywny użytkownik
Reakcje
43 0 0
#28
Makaronpun kupowałem na Ebay-u od użytkownika Modellbahnankauf z Grazu. Ale było to juz kilka lat temu. Szukając tej informacji zauważyłem, że są te parowozy w wersji austriackiej do konwersji wystawione od użytkownika the-embasador .
 
Reakcje
419 3 0
#29
Koledzy chciałbym zapytać „starszych” kolekcjonerów o modele parowozów firmy Klein Modellbahn, mianowicie czy ktoś wie w jakich ilościach były produkowane? Poszukuję tych modeli od wielu lat i naprawdę są to dosłownie białe kruki. W jednym z austriackich sklepów udało mi się kupić nowe Tr11, Tr12 oraz TKp1, jednak był jeszcze Ol12 i OKm11 i o ile Ol12 widziałem w archiwalnych aukcjach tak OKm nie widziałem nigdy poza jednym zdjęciem w internecie.
Tak były produkowane OKm11. Sam taka posiadałem. Natomiast trzeba wiedzieć tak jak ktoś tutaj napisał, że ten model ma wadę fabryczną-wyginała się ostoja, wykonana ciśnieniowo z metalu. Po tylu latach każdy model ma taką wadę. Potem były wykonywane przez kogoś nowe ostoje i zdarzają się modele z wymienionymi ostojami. A te starsze wyglądały tak jak te. Moje konwersje z BR77
 

Załączniki

Podobne wątki