• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele od PIKO - przydział "łódzki"

sosnama

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#1
Poszukuję informacji n/t modeli lokomotyw SP45/SU45, EU07/EP07 oraz innych, wyprodukowanych przez PIKO, które mają przydziały do łódzkich lokomotywowni.
Mam w kolekcji jak na razie dwa takie modele - SM42-1021 (PIKO 59478) oraz ostatni wypust ET22-259 (PIKO 96331).
Czy może wydane były inne, które mi umknęły?
Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
 

czacza

Aktywny użytkownik
Reakcje
126 9 4
#7
Jakiś czas temu PIKO zrobiło platformę Sgs z kontenerem Hapag Lloyd. Platforma też miała przydział Łódź Olechów :) Jeśli kolegę wagony tez interesują. ;)
 
OP
OP
sosnama

sosnama

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#8
Dziękuję za odzew.
@ffox - zanim napisałem post, odwiedziłem Twoją stronę, bo spodziewałem się znaleźć tam takie same zestawienia, jakie były zrobione do "stonki".
Znalazłem jeszcze do EU/EP. "Fiatom" nie robiłeś podobnego zestawienia?
@czacza - pytałem o loki, ale za tą info również dzięki.
 

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
634 3 1
#10
(...)"Fiatom" nie robiłeś podobnego zestawienia?
...
Nawet jeśli pojawi się takie zestawienie już wykonanych modeli "Fiatów" PIKO, to niestety nie będzie wśród nich lokomotyw tej serii z "łódzkim" przydziałem. Takich modeli po prostu nie było.
Co więcej, takich modeli lokomotyw SP45/SU45 również w przyszłości nie będzie ponieważ , o ile pamiętam, w obu łódzkich lokomotywowniach nie było nigdy lokomotyw tych serii.
Lokomotywy serii SP45 pojawiały się w Łodzi (dokładnie na stacji Łódź Kaliska), w końcu lat 70-tych, ale były to lokomotywy "toruńskie". Pamiętam herb miasta Torunia na czołach tych lokomotyw...
 

Podobne wątki