• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele lokomotyw typu ES64F4

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#1
Zanim firmy Roco i Piko przerobią swoje formy dachu tej lokomotywy, poczyniłem próby upodobnienia jej do lokomotyw pracujacych dla Przewozów Regionalnych.
Sądzę że wyżej wmienone firmy pomyślą o naszym rynku i osobach, które nie tylko "parą i spalinami" chca ciagnąć swój tabor.
Mój dach na razie podsych ze szpachlą, poszły zamówienia na opisy boczne i powstały próbne kalkomanie na opis czoła lokomotywy. Co z tego wyjdzie czas pokaże.
 

Załączniki

  • 64,1 KB Wyświetleń: 3.973
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#4
Siemensik stoi i czeka na białe kalkomanie. W między czasie poprawione zostały kalkomanie czoła lokomotywy, z dachu zniknęły zbędne pantografy oraz zostało naszykowane miejsce na boczne opisy.
 

Załączniki

  • 106,2 KB Wyświetleń: 3.421
  • 160,2 KB Wyświetleń: 3.421
  • 160,5 KB Wyświetleń: 3.414

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#5
DarekW, a tak już będąc w temacie tych maszyn.
Czy Roco nie ma w ofercie przypadkiem modelu nieco lepszego pod tę konwersję? To znaczy też posiada napis "MRCE dispolok", ale chyba ma właśnie dwa pantografy? Tylko ten model ma niestety jeszcze wielki napis na pudle, co ś tam "ekspress".
Mogę się mylić, więc pytam nieśmiało.
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#6
http://www.roco.co.at/index.php?id=128& ... mmer=62433
Jak możesz zauważyć w powyższym linku model jest. Żadna firma nie zrobiła jeszcze Siemensa ES 64 F4 w systemie dwu zbierakowym, przewertowałem wszystko.
Dlaczego Piko? Model jest łatwiejszy do przerobienia, no i tańszy, jak dobrze wszystko wyjdzie, może pokuszę się by również przerobić Roco.
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#8
Dziś dojechała reszta kalkomanii, zdjęcie z suszarni po lakierowaniu.
Niestety model Piko ma dość obszerne ryfle i nie wygląda to tak ładnie jak na oryginale.
 

Załączniki

  • 145,1 KB Wyświetleń: 3.192
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#10
Praca nad Siemensem dobiegła końca. Trochę problemów było z zamontowaniem głośnika od dekodera dźwięku ESU. Nie mieściło się pudło rezonansowe.
Głosnik został zamontowany bez pudła, na płytce z polistyrenu, w której wyciąłem otwór na magnes głośnika. By dźwięk był silniejszy został wycięty następny otwór tym razem w obudowie. Dopiero po tych działaniach udało zamknąć się obudowę.
Całość prezentuje się nieźle ale robiłem już ładniejsze lokomotywy
 

Załączniki

  • 174,1 KB Wyświetleń: 3.000
  • 209,4 KB Wyświetleń: 2.998
  • 143,6 KB Wyświetleń: 2.995
  • 134,4 KB Wyświetleń: 2.995
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#11
Odbyły się pierwsze jazdy z taborem, Pikowskiego Siemensa w malowaniu Przewozów Regionalnych;
http://www.youtube.com/user/wubeh?gl=PL ... i5bskEGkvA

I tak jak pisałem wczesniej powstaje konwersja na bazie modelu Roco.
Ponizej zdjęcie wyczyszczonej z zbędnych napisów i zaszpachlowanej budy.

I jescze zdjęcie z poznanskiegio Dworca Głównego, Murzyna w barwach PKP Intercity z skladem BWE
 

Załączniki

OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#12
Dobiegły końca prace nad Siemensem Przewozów Regionalnych na bazie lokomotywy Roco.
W porównaniu z lokomotywą Piko prezentuje się o wiele lepiej chociaż by ze względu na; przestrzenne poręcze, delikatniejszą część układu zasilania na dachu, lepiej odwzorowane podwozie i oczywiście napęd.
 

Załączniki

OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#13
Kolejna lokomotywa pracująca dla polskich przewoźników, tym razem anonsowany w innym watku Siemens ES 64 F4-152. Pracuje dla PKP Intercity często ciagnąc BWE.
Poniżej zdjęcia z kolejnych prac przy modely Roco
 

Załączniki

OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#14
Wreszcie udało sie mi poskładać lokomotywę ICCC do końca.
Jak sie prezentuje pokazują zdjęcia, w Rybniku zobaczymy jak będzie sprawować się z wagonam, jest to Roculec więc myślę że problemów nie bądzie.
I na koniec zdjęcie dwóch murzynów Piko i Roco, róznicę widac na dachu.
 

Załączniki

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#15
Albo mnie się tylko zdaje, albo Ty dochodzisz do coraz większej wprawy w tych modelach. :D
Chyba czas się wkrótce do Ciebie odezwać i trochę przepytać z obecnej oferty. :p
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#17
Dzięki koledze Marcinowi z Łodzi, który przywiózł swoje zelektryfikowane moduły do Braniewa można było pojechać elektrowozami pod trakcją elektryczną.
Siemens ES 64 F4 w malowaniu ICCC ze składem BWE mógł zaprezentowac się z podniesionym zbierakiem prąu.
http://www.youtube.com/user/wubeh?gl=PL ... xpPSjYkgOk

Jako że skład jechał jako planowy, zgodnie z rozkładem, mógł zawitać na pięknej stacji Lewin Leski.
 

Załączniki

Podobne wątki