• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Konwersja Modele lokomotyw TRAXX firmy Bombardier w barwach polskich przewoźników

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#1
Sądzę że najwyższy czas otworzyć wątek na temat Traxów Bombardiera jeżdżących po polskich szlakach.
Ich historię rozpoczęło PKP Cargo wprowadzając lokomotywę czterosystemową F140 MS, która zdążyła już otrzymac nowe szaty "Zgodne z naturą"
Nastepnym przewoźnikiem, który używa tej lokomotywy jest Lotos, który podpisał również umowę na dostawę diesla F140 DE. Nastepnym jest Pol-Miedź Trans gdzie będą pracowały dwie lokomotywy jednosystemowe Traxa.
Z racji dostepności modeli tych lokomotyw mogliśmy oglądać konwersje EU43 w wykonaniu Piotra Bystronia na modelu Trixa. W nie długim czasie firma ACM dostarczy w fabrycznym wykonaniu tą lokomotywę.
Może z racji dostepności modeli tych i innych lokomtyw w malowaniach zachodnich przewoźników doczekamy się wiekszej ilości fabrycznych modeli w polskich malowaniach.

Ja z racji iż jestem niecierpliwy i nie lubię czekać poczyniłem jednego Traxa Bombardiera w malowaniu PKP Cargo i działam nad nastepnym w malowaniu Lotosu.
 

Załączniki

sm31

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Siemens to nie Bombardier, zatem seria E189 to zupełnie inna lokomotyw niż traxx E186!! One tylko wyglądają troszkę podobnie ale dzieli je przepaść.
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#6
Dziś kilka zdjęć nowego Traxa, który Lotos będzie dopiero używał w 2011 roku. Dlatego lokomotywa nie posiada numerów seryjnych. Lotos na moje zapytanie o numery przykrył się tajemnicą :?:
Model bazowy to niestey zabawka Piko ale jak na razie, oprócz Marklina tylko oni produkują ten model.
Poniżej kilka zdjęć skończonego modelu i porównanie z innym eksploatowanym na naszych szlakach.
 

Załączniki

  • 157,5 KB Wyświetleń: 3.963
  • 169,3 KB Wyświetleń: 3.964
  • 144,2 KB Wyświetleń: 3.957
  • 163,3 KB Wyświetleń: 3.952

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#8
Ten dieselek Lotosa bardziej mi podchodzi pod kątem malowania niż jajeczny gagar.
Trzeba przyznać, że zestawienie kolorków jak i wzór jest ciekawy - brawo Darku za kolejny ciekawy model :D
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#10
Model można kupić za 280 zł, co do niezgodności to jedynie można przyczepić się do podestu czołoweg ale ogólnie jest to dobra kopia.

Klamki są aluminiowe, tylko zdjęcia jakoś tak wyszły.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#12
DarekW, dzięki za odpowiedź.
No to teraz jeszcze chyba powinieneś zrobić tę wersję malowania.
http://rynek-kolejowy.pl/images/upload/3(23).jpg
zdjęcie pochodzi ze strony rynek-kolejowy.pl
 

ogest

Użytkownik
Producent
Reakcje
28 0 0
#13
CoCu napisał(a):
DarekW, dzięki za odpowiedź.
No to teraz jeszcze chyba powinieneś zrobić tę wersję malowania.
http://rynek-kolejowy.pl/images/upload/3(23).jpg
zdjęcie pochodzi ze strony rynek-kolejowy.pl
dokładnie, ja w przyszłym tygodniu jak załatwię kalki chce zacząć konwersje na przewozy regionalne.
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#14
Modele ACME będę miał w przyszłym tygodnu, kalkomania już w części zrobiona, także oprócz Lotosu będą jeszcze Przewozy Regionalne
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#16
Traxy ACME dojechały, faktycznie model prezentuje się bardzo ładnie. Dbałość o szczegóły niestety skończyła się na (pantografach) odbierakach pradu. Jednym słowem gdyby założyć je od Roco model byłby nie do przebicia.
Wszystkim, którzy będa chcieli zabrać się, za konwersję tego modelu polecam cierpliwość, Chińczycy prawie wszystko poprzyklejali.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#17
DarekW, czemu uważasz, że w Roco pantografy sa lepsze? Znaczy, są bardziej realistyczne od tych w ACME?
Jak masz możliwość, daj może jakieś z bliska fotki porównawcze.
 
OP
OP
DarekW

DarekW

Znany użytkownik
Reakcje
1.309 16 0
#19
spex Lotos podpisał umowę na 6szt, które wejdą do użytku od stycznia 2011r oraz wstepną umowę na nastepne 4szt.

CoCu poniżej zdjęcia zbieraków (pantografów) Roco i ACME, zwróć uwagę na blaszane zbieracze ACME. Roco ma wyprofilowane, które wyglądają naturalniej. Reszta jest ok z tym że jadące ACME z podniesionym zbierakiem bez trakcji powietrznej wygląda gorzej, bo podnosi patyk dużo wyżej.
 

Załączniki

  • 220,7 KB Wyświetleń: 3.514
  • 195,1 KB Wyświetleń: 3.512
  • 175,7 KB Wyświetleń: 3.502

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#20
No faktycznie Darku, masz rację. Te z Roco ładniejsze mają ślizgacze.

To jeszcze coś sprawdźmy.
Nie da się podmienić tych ACME tymi z Roco? Chyba nie, bo chiba tam jest zupełnie inne mocowanie?
A gdyby same ślizgacze wymienić. To by się dało, czy również nie?
 

Podobne wątki